Barselona Otelleri

Barselona konaklama açısından bazı Avrupa ülkelerine göre oldukça ekonomiktir. Pek çok hostelin yanı sıra kaliteli otellerde de kalabilirsiniz. Bazı şehirlere nazaran 4 yıldızlı oteller de Barselona’da oldukça uygundur. İki kişi geceliği ortalama 100 Euro civarında olan otelleri bulabilirsiniz. Tabi her konaklamada olduğu gibi bu fiyatlar erken rezervasyona ve gidilecek zaman dilimine bağlı olarak değişmektedir.

Barselona’daki otellerin bir çoğu Plaça de Catalunya ve şehrin en ünlü caddesi olan La Rambla Caddesi civarında bulunsa da merkezden biraz daha uzak konumlarda çok daha ekonomik oteller bulunmaktadır. Şehirde yer alan etkin metro hattı ile konaklama yapacağınız otel ile şehirdeki gezilecek yerler arasında rahatça ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu neden merkezin içinde ya da dışında olsun seçim yapacağınız otelin metro istasyonuna yürüme mesafesinde olduğundan emin olun.

Barselona geziniz boyunca ulaşımda çok işinize yarayacak bir diğer araç ise hop on & hop off otobüsler. Otobüsler hakkında detaylı bilgiyi Barselona Ulaşım Rehberi sayfasında bulabilirsiniz. Gezi boyunca belli duraklarda inip sonra tekrar binebileceğiniz bu otobüsler ile şehri keşfetmek son derece kolay. Dilerseniz otelinizin konumunu bu otobüslerin duraklarına göre de seçebilir ulaşım konusunda rahat edebilirsiniz.


Rezervasyon

 

Eğer önceden alınmış ve halen geçerliliği devam edem eden bir Schengen Vizeniz yoksa Barselona geziniz için ilk yapmanız gereken iş yeni bir vize başvurusu olacak. Bildiğiniz için Schengen Vizesi için bir dünya evrak isteniyor. Kimi evraklar lüzumsuz olsa da uçak biletleri, ara ulaşımlar ve otel konaklama belgeleri en önemli olanlar. Bu yüzden otel rezervasyonunuzu vize başvurunuzdan önce yapmanız gerekiyor. Otel rezervasyonlarını otellerin internet siteleri üzerinden yapabileceğiniz gibi çeşitli otel rezervasyon sitelerini kullanarak da yapabilirsiniz. Bunlardan en ünlü ve güvenilir olanı Booking.com. Rezervasyon ücreti ödemeden, seçeceğiniz otele bağlı olarak ücretsiz rezervasyon iptal seçeneğinizin olduğu, hatta konaklama ücretini otele vardığınızda ödeyebileceğiniz bir site. En iyi fiyat garantisi sunan sitede seçim yapacağınız otele bağlı olarak rezervasyonunuzu konaklamanıza 24 saat kalana kadar iptal etme şansınız var. Yani vize başvurusunda tatsız bir durumla karşılaşır ya da otelinizi değiştirmek isterseniz bu durum booking.com ile çok kolay.

Booking.com’da otel rezervasyonu nasıl yapılır? Rezervasyon nasıl iptal edilir? Resimli anlatım için tıklayın.


Barselona Otelleri

Barselona’nın hem merkezinde hem de biraz merkez dışında konaklama yapabileceğiniz çok sayıda otel var dedik. Ama asıl önemli olanı bu otellerden size en uygun olanı seçmek. Şehrin merkezinde, temiz, yüksek puan almış ve en önemlisi ekonomik bir otel bulmak biraz araştırma ve deneyim gerektiriyor. Sizler için Barselona’daki tüm otelleri inceledik ve altta yer alan Barselona otelleri listesini çıkarttık. Merkezde yer alan oteller 10 üzerinden minimum 8 puana sahip ve otellerin neredeyse çoğu minimum 1000 ziyaretçi değerlendirmesine  sahip. Seçili oteller hakkında çok detaylı bilgileri, fotoğrafları ve harita konumlarını incelemek için otel sayfasını tıklayabilirsiniz. Eğer farklı bir otel aramak isterseniz yukarıdaki Barselona Otel Arama Motorunu kullanabilirsiniz.