buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Barselona Ulaşım Rehberi

| 08 Aralık 2013 |

Barselona ulaşım konusunda gerek ülke dışından olsun gerekse şehir içinde olsun birçok seçenek sunmaktadır. Metropolitan bir şehir olması nedeniyle ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Barselona ulaşımda kullanılan farklı bilet çeşitleri vardır ve bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşırsınız. En temel ulaşım yolları uçak, araba, tren ve hatta bottur.

Barselona ulaşım konusunda şehir içi ulaşım farklı şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. Fakat hepsi Autoritat del Transport Metropolita’nın bir parçasıdır. Bu şirket Barselona’da toplu taşımayı gerçekleştiren ana yapıdır. Barselona ulaşım konusunda yardım alabileceğiniz sokak haritaları El Corte Ingles tarafından basılmaktadır. Birçok dükkan ve otel lobisinden edinilebilen bu haritalar turist danışma merkezlerinde de bulunmaktadır.

Havayolu ile Barselona Ulaşımı

İspanya’nın en önemli şehirlerinden olan Barselona’ya hemen hemen tüm büyük havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir. Barselona uçuşları Barselona Uluslararası Havalimanı (El Prat) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Barselona Uluslararası Havalimanı: Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında yer alan Barselona Uluslararası Havalimanı şehrin 13 kilometre güneyinde yer almaktadır. 2 adet terminal bulunan havalimanını yılda ortalama 30 milyon yolcu tarafından kullanılmaktadır. Havalimanı – Barselona şehir merkezi arası ulaşımı ise bir çok yolla yapılabilmektedir. En sık kullanılan araçlar ise trenler ve Aeurobus Havalimanı otobüsüdür. Havalimanı hakkında genel bilgiler ve şehir merkezi ulaşımında kullanılan araçlar hakkında bilgiler: Barselona Uluslararası Havalimanı sayfasında.

Trenler ile Barselona Ulaşımı

Uçaklar dışında trenler de Barselona ulaşımında en çok kullanılan araçların başında geliyor. Uluslararası sefer yapan birçok gece treni Barselona hattında çalışmaktadır. Bu trenler Paris, Cenova, Zürih ve Milan gibi diğer Avrupa kentlerinden gelmektedir. Estacio de Sants şehirdeki en önemli tren istasyonudur. Bu istasyon dışında farklı rotalara hizmet veren diğer istasyonlar da mevcuttur. Barselona tren ulaşımı hakkında genel bilgiler, tren istasyonları, Madrid ve Paris trenleri hakkında tüm bilgiler: Barselona Tren Ulaşımı sayfasında.

Barselona Şehir İçi Ulaşım

Barselona Ulaşım

Barselona şehir içi ulaşım konusunda bir çok seçeneğe sahip, Avrupa’nın ulaşım konusunda en zengin şehirlerinden biridir. Şehirde yer alan metro ve tramvay hattı bir çok önemli bölgelere ulaşım sağlamaktadır. Otobüs ve taksiler de kullanılabilecek diğer araçlar arasında yer alır. Bunlar dışında özellikle bir kaç gün şehirde bulunup, önemli gezi noktalarını ziyaret etmeyi planlayan turistlerin en sık kullandığı araçlarında başına Barcelona Bus Turistic otobüsleri geliyor. İstediğiniz durakta inip binebileceğiniz bu otobüsler şehirdeki tüm turistik noktalara ulaşım sağlıyor. Şehir içi ulaşım hakkında tüm detaylı bilgiler Barselona Şehir İçi Ulaşım sayfasında.

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Barselona Rehberi, Barselona Ulaşım, Ulaşım Rehberi

Bu Yazıya Yapılmış Yorumlar: (1)

  1. mehalpkar diyor ki:

    Merhabalar..

    Ben Eylül 2015′te Barcelona şehrine geleceğim ve şehir merkezinde ev tutup kalmayı düşünüyorum. 10 ay boyunca Barcelona’da olacağım master yapmak için. Şehir içi ulaşım için hangi tür kartı ya da bileti önerirsiniz? Öğrenci sınıflamasında bilet farklılık gösteriyor mu bizdeki gibi yoksa daha uygun bir alternatif var mı? El born bölgesinden düşünüyorum paylaşımlı ev kiralamayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

    Saygılarımla

Bir Cevap Yazın