buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Brüksel Alışveriş Rehberi

| 15 Şubat 2014 |

Brüksel Alışveriş

Brüksel alışveriş denildiğinde akla ilk gelen şeyler çikolata, kristal, işleme ürünler ve biradır. Fakat Brüksel alışveriş seçenekleri elbette bunlarla sınırlı değildir. Brüksel’de bulunduğunuz süre içerisinde en elit mağazaları gezip kaliteli ürün yelpazelerini inceleyebilirsiniz. Eğer çikolata ve bira alışverişi yapmak istiyorsanız önceden araştırma yapmanızda fayda vardır. Özellikle merkezi ve turistik noktalarda gereğinden fazla fiyat talebi ile karşılaşabilirsiniz.

Brüksel’de alışveriş yapacaksanız Pazar günleri birçok mağazanın kapalı olduğunu, bu nedenler Cumartesi günleri birçok yerin kalabalık olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mağazalar 10:00 gibi açılır. Fiyatlara KDV dahildir ve bu nedenle ürünler yüksek fiyatlı görünse de eğer Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz ve gerekli işlemleri yaparsanız vergi iadesinden faydalanabilirsiniz. Brüksel alışveriş konusunda pazarlığın pek de söz konusu olmadığı bir yerdir. Paris, Köln, Amsterdam gibi Avrupa kentlerindeki kadar olmasa da ortalama Avrupa fiyatlarına sahiptir.

Brüksel’den Ne Alınır?

Brüksel’den kendinize ve sevdiklerinize birbirinden güzel ve orjinal hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Başta Belçika kültürü ile özdeşmiş olan Belçika dantelleri ve çikolataları olmak üzere şehirden; işeyen çocuk simgeleri, bira, kristal objeler, el işlemeleri, antika eşyalar, Ten Ten gibi ünlü çizgi karakterlere ait eşyalar, kıyafet, kitap ve her şehirde olduğu gibi şehre ait kupalar, t-shirtler ve anahtarlıklar alabilirsiniz.  Detaylar Brüksel’den Ne Alınır? sayfasında.

Brüksel Alışveriş Yapılacak Bölgeler & Caddeler

Brüksel alışveriş konusunda gezginlere zengin seçenekler sunan şehirlerden biri. Şehirde alışveriş yapabileceğiniz bir çok önemli bölge ve cadde yer alıyor. Turistik eşyaların en bol olduğu yer genellikle şehrin en kalabalık ve canlı yeri olan Grand Place Meydanı civarı. Bunun dışında; Avenue Louise, Boulevard de Waterloo, Rue Antoine Dansaert ve Rue Neuve Brüksel’de alışveriş yapabileceğiniz diğer ünlü cadde ve bölgelerden bir kaçı. Detaylar: Brüksel’de Alışveriş Yapılacak Bölgeler sayfasında.

Brüksel Sokak Pazarları

Sokak pazarları bir şehrin alışveriş kültürünün en güzel gözlemlenebileceği yerlerden biridir. Pazarları gezerken halkın günlük alışveriş alışkanlıklarını görebileceğiniz gibi lüks mağaza ve turistik dükkanlarda satılmayan, birbirinden orjinal eşyaları da görüp alışveriş yapma şansına sahip olabiliyorsunuz. Brüksel sokak pazarı kültürü açısından Avrupa’nın önemli şehirlerinden biri. Şehirde birbirinden güzel bir çok sokak pazarı bulmak mümkün. Gare Du Midi, Marolles ve Sablon en ünlü sokak pazarlarından bazıları. Detaylar: Brüksel Sokak Pazarları sayfasında.

Brüksel Alışveriş Merkezleri

Brüksel sahip olduğu alışveriş merkezi sayısı bakımından gezginlere çok fazla seçenek sunmasa da şehirde bir kaç tane büyük ve ünlü alışveriş merkezi bulunuyor. 1847 yılında açılan ve Avrupa’nın ilk alışveriş merkezi olan Galeries St. Hubert şehrin en ünlü alışveriş noktalarından biri. Burası dışında Galeries Agora, Galerie Inno ve Galeries Louise ve Toison d’Or şehirdeki diğer alışveriş  merkezlerinden. Alışveriş merkezleri hakkında detaylı bilgiler Brüksel Alışveriş Merkezleri sayfasında.

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Brüksel Alışveriş, Brüksel Rehberi

Bir Cevap Yazın