buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Brüksel Ulaşım Rehberi

| 20 Şubat 2014 |

Brüksel ulaşım toplu taşıma araçlarıyla da özel araçla da sağlanabilir. Özel araçlar bisiklet, araba ve taksiyi kapsamaktadır. Brüksel ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçları ise otobüs, tramvay, metro ve tren seçeneklerine sahiptir. Brüksel’de bisiklet ve araba paylaşma sistemi vardır. Bu da ulaşımı kolaylaştıran yollardandır.

Brüksel’e ulaşım için ise şehirdeki iki havalimanı ya da gemi ile iskeleden ulaşılabilir. Havalimanlarının isimleri Brussels National Airport (Brüksel Ulusal Havalimanı) ve Brussels South Charleroi Airport (Brüksel Güney Charleroi Havalimanı)’dır. Su yolunu kullanmak isterseniz Brüksel Limanı’na gelebilirsiniz. Brüksel ulaşımını kısıtlı ve zor hale getiren şey şehrin konumudur. Brüksel Başkent Bölgesi Flemenk ve Walloon bölgeleri ile çevrilidir ve bu havalimanlarının diğer iki Belçika bölgesinde yer alması anlamına gelmektedir. Brüksel ulaşımda dikkat edilmesi gereken bir husus trafik ışıklarıdır. Yayayken size yeşil bile yansa iki kez kontrol etmeden geçmemeniz tavsiye edilir.

Havayolu ile Brüksel Ulaşımı

Avrupa’nın en turistik şehirlerinden olan Belçika’nın başkenti Brüksel’e hemen hemen tüm büyük havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir. Brüksel uçuşları şehrin ana havaalanı Brüksel Havaalanı BRU ve ucuz uçuşların gerçekleştiği Charleroi Havalanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Brüksel Havaalanı BRU: Zaventeem adıyla da bilinen BRU, Brüksel’in en büyük havaalanıdır. Şehrin 11 km kuzeydoğusunda bulunan havaalanından şehir merkezine ulaşımda bir çok seçenek mevcuttur. Tren, otobüs ve taksi ulaşım seçeneklerinden bir kaçıdır. Terminalin altında yer alan tren istasyonu ile şehir merkezine 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylar: Brüksel Havaalanı BRU sayfasında.

Brüksel Charleroi Havaalanı: Şehrin güneyinde, merkeze 46 km uzaklıkta yer alan Charleroi Havaalanı üzerinden genellikle ucuz uçuş imkanı sunan havayolları seferler düzenlemektedir. Ryanair ve Wizzair gibi firmalar ile Avrupa’nın bir çok bölgesinden havaalanına seferler düzenlenmektedir. Havaalanından tren, otobüs ya da taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylar: Brüksel Charleroi Havaalanı sayfasında.

Trenler ile Brüksel Ulaşımı

Tren ulaşımının en rahat olduğu Avrupa ülkelerinden biri olan Belçika’nın başkenti Brüksel’e başta Amsterdam, Paris ve Lüksemburg gibi önemli şehirlerden tren ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik kaliteli ve hızlı bir tren ağına sahip olan hatta tren yolculuğu zaman zaman uçak yolculuğundan bile rahat olmaktadır. Örnek olarak, Brüksel’den Paris hızlı trenler ile yaklaşık 1,5 saat sürerken Amsterdam yolcuğu ise 2 saat sürüyor. Brüksel’de tren kullanımı, Brüksel tren istasyonları ve tren seferleri hakkında detaylı bilgiler Brüksel Tren Ulaşımı sayfasında.

Brüksel Ulaşım

Brüksel Şehir İçi Ulaşım

Orta büyüklükte bir Avrupa kenti olan Brüksel’de şehir içi ulaşım konusunda çok fazla zorluk yaşamazsınız. Şehirde yer alan gezilecek yerlerin bir çok birbirine yürüme mesafesinde sayılabilir. Toplu taşıma kullanmanız gereken durumlarda ise metro ve tramvay hattını kullanabilirsiniz. Bunlar dışında otobüs de toplu taşımadaki bir diğer seçenek. Bisiklet kiralayarak da şehri eğlenceli bir şekilde gezmeniz mümkün. Detaylar: Brüksel Şehir İçi Ulaşım sayfasında.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Kategori: Brüksel Rehberi, Brüksel Ulaşım

Bir Cevap Yazın