Leidseplein Amsterdam

Leidseplein, Amsterdam’ın en hareketli meydanlarından birisidir. Bir zamanlar Leiden’den gelen yolun sonu olan meydan epey zaman önce at arabaları trafiğine kapatılınca Hollandalıların at arabalarını bıraktıkları bir otopark halini almıştır. Günümüzde ise tramvaylar, bisikletler, arabalar ve yayaların oluşturduğu trafik bölgeye çılgın bir hareketlilik katar.

Özellikle geceleri çok hareketli olan Leidsplein kente gelen turistlerin de yoğun uğrak noktalarından biridir. Bölgede yer alan De Melkweg, Paradiso ve Holland Casino gibi gözde gece mekânlarının yanı sıra çeşitli bar, restoran ve kafelerden dolayı hareketli bir gece yaşantısı hâkimdir.

Bölgeye gündüz giderseniz, Max Euweplein’de açık havada dev satranç tahtasında satranç oynayabilir ya da Leidse Bos parkında saklı heykeli arayabilirsiniz.

  • Amsterdam otel fiyatlarını incelemek için  tıklayın.
  • Amsterdam'da hangi bölgede, hangi otelde kalmalı? Okumak için  tıklayın.
  • Amsterdam gezilecek yerler haritası için  tıklayın.

Leidseplein Meydanı’na Ulaşım

1, 2, 5, 7, 10 numaralı tramvay hatları ile Leidsplain durağı üzerinden meydana ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Bir Cevap Yazın