Paris Gezilecek Yerler

×

Paris gezilecek yerler ve yapılacak şeylerle dolu, dünyanın en turistik kenti. Şehirde birbirinden güzel tarihi binalardan kiliselere, çeşitli park ve bahçelerden ünlü cadde ve meydanlara kadar her şeyi bulmanız mümkün. Paris gezisi boyunca az çok bu yerlerle ilgili bilgi sahibi olmanız gezi boyunca çok daha eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacak. Bu nedenle Paris Gezi Rehberi’mizin en önemli bölümü Paris Gezilecek Yerler sayfası. Yazı boyunca şehirde gezip görebileceğiniz tüm önemli noktalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Paris Gezilecek Yerler sayfamız internetteki en geniş kapsamlı Türkçe rehberi. Dilerseniz görsellere ya da başlıklara tıklayarak gezi sayfasına ulaşabilir, gezi noktasının fotoğraflarını inceleyebilir, ziyaret ve ulaşım bilgilerini görebilirsiniz. 

Paris Gezilecek Yerler Listesi

Paris’te gezip görmeniz gereken en önemli yerleri sayfa boyunca inceleyebilirsiniz. Gezilecek yerlerin sıralamasını bize göre önemliden daha az önemliye göre yaptık. Paris gezinize ayıracağınız süreye ve gezmek istediğiniz yerlere göre gezi planınızı çıkartabilirsiniz.

Eyfel Kulesi 135x76Eyfel Kulesi (La Tour Eiffel) Hiç şüphesiz dünyanın en ünlü ikonik yapılarının başında geliyor. Eğer yükseklik korkunuz yoksa kuleye çıkıp Paris manzarasını bir de bu noktadan izleyebilir hatta kulenin restoranlarında keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Uzun kuyruklara dikkat.

Louvre Müzesi 135x76Louvre Müzesi (Musée du Louvre) Paris başta olmak üzere dünyanın en önemli müzelerinden biridir. Biz bu müzeyi ünlü Mona Lisa tablosuna ev sahipliği yapmasından dolayı tanısak da içinde  müzede 35.000’e yakın önemli eser sergilenmektedir.

Notre Dame Katedrali 135x76Notre Dame Katedrali Paris gezilecek yerler listemizdeki en önemli dini yapılardan biridir. Sahip olduğu muhteşem Gotik mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan katedral 130 metre genişlik ve 35 metre uzunlukta.

Pantheon 135x76Pantheon ilk yapıldığı yıllarda kilise olarak kullanılan günümüzde ise ülkenin ünlü isimlerinin mezarlarına ev sahipliği yapan bir anıttır. 1744 yılında gut hastalığından kurtulan XV. Louis tarafından Azize Genevieve’e ithafen yaptırılmıştır. Foucault Sarkacını burada görebilirsiniz.

Orsay Müzesi 135x76Orsay Müzesi (Musée d’Orsay) İlk yıllarında tren istasyonu olarak kullanılsa da günümüzde müze olarak kullanılan şehrin ünlü gezi noktalarından biridir. Müzede 1848-1914 yılları arasındaki Avrupa tablolarını, heykelleri ve fotoğraflarını görebilirsiniz. 

Sacre Coeur Bazilikası 135x76Sacre Coeur Bazilikası Şehrin en ünlü kiliselerinden biridir. Montmartre Tepesi’nde yer alan kilisenin yapımı 1914 yılında tamamlanmıştır. Beyaz travertenli kilise, şehrin birçok noktasından görülebilmektedir.

Sainte Chapelle 135x76Sainte-Chapelle Paris’teki ünlü Gotik başyapıtlardan biridir. IX. Louis tarafından 1248 yılında kutsal emanetlerin barındırılması amacıyla yapılmış olan kilise sahip olduğu vitray pencereler ile şehrin en güzel kiliselerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Les Invalides 135x76Les Invalides Paris gezilecek yerler listemizdeki birçok önemli yapıyı içinde barındıran bir yapı kompleksidir. XIV. Louis tarafından savaş gazileri için yapılan bu kompleks içinde hastane, müze ve kilise gibi birçok önemli yapı bulunur. Napolyon’un mezarı en ünlü bölümlerden biridir. 

Pompidou Merkezi 135x76Pompidou Merkezi (Centre Georges Pompidou) Paris’in en sıra dışı yapılarından biridir. Sahip olduğu sıradışı mimari ile ünlünen yapı içerisinde i; Ulusal Modern Sanat Müzesi, sergi alanları, kütüphane, mağazalar, sinema, restoran ve seyir bölümü vb. yer almaktadır.

Zafer Takı 135x76Zafer Takı (Arc de Triomphe) Paris’in en ünlü yapılarından biri olan tak Şanzelize Caddesi’nin sonunda yer alır. 1936 yılında tamamlanan zakın üzerindeki seyir terasına çıkarak şehri bu noktadan da seyredebilirsiniz.

Şanzelize Caddesi 135x76Şanzelize Caddesi (Champs-Élysées) Dünyanın en ünlü caddelerinden biridir. Paris’in bu dünyaca ünlü caddesi üzerinde başta Avrupa olmak üzere dünyanın en gözde moda markalarının mağazaları yer almaktadır. Cadde, birçok dükkan, kafe ve restorana da ev sahipliği yapar.

Paris Disneyland 135x76Paris Disneyland Paris gezilecek yerler listemizdeki bir diğer ünlü yerlerden olan Disneyland, büyük küçük her yaştan gezginin çok eğlenceli saatler geçirebileceği dünyanın en ünlü eğlence parklarından biridir. Parka dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de turlar ile gidebilirsiniz.

Lüksemburg Bahçesi 135x76Lüksemburg Bahçesi (Jardin du Luxembourg) Paris’in ünlü yeşil alanlarından biridir. 25 hektarlık alana sahip park 17. yüzyılda Kraliçe Marie de Medicis için yaptırılmış. Bahçenin tam ortasında sekizgen biçiminde bir göl, köşesinde ise ünlü Medici Çeşmesi yer alır. 

Montmartre 135x76Montmartre Tepesi Avrupa’nın da en güzel semtlerinden biridir. Şehrin ünlü gezi noktalarından olan Sacre Coeur Bazilikası, Ressamlar Tepesi, Montmartre Müzesi gibi yerlere ev sahipliği yapan bu semtin dar sokaklarında gezebilir, Paris manzarasını bir de buradan seyredebilirsiniz.

Versay Sarayı 135x76Versay Sarayı ve Bahçeleri (Château de Versailles) Başta Paris olmak üzere ülkenin en büyük ve güzel saraylarından biridir. 1668 yılında XIV. Louis, aynı anda 20.000 kişiyi barındırabilen, Avrupa’nın en büyük saraylarından birisini yaptırmıştır.

Ressamlar Tepesi 135x76Ressamlar Tepesi (Place du Tertre)  Bir zamanlar Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların çalışmalarını yaptığı, günümüzde ise sokak sanatçılarının eserlerini sergilediği Montmartre’de bulunan ufak bir meydandır. Burada portrenizi yaptırabilirsiniz.

Concorde Meydanı 135x76Concorde Meydanı (Place De La Concorde) Paris gezilecek yerler listemizdeki en ünlü meydanlardan biridir. Tuileries Bahçeleri ile Şanzelize Caddesi arasında yer alan bu meydan geçmişte burada yapılan idamlar ile ünlüdür.

Opera Garnier 135x76Opera National de Palais Garnier Paris’in dünyaca ünlü opera binasıdır. 1989 yılında inşa edilen modern Opera de Paris Bastille’nin açılışına kadar şehrin ana opera salonu olsa da günümüzde burada bale gösterileri sergilenmektedir.

Rodin Müzesi 135x76Rodin Müzesi (Musée Rodin) Paris’in önemli müzelerinden biridir. Müzede ünlü heykeltıraş ve ressam Auguste Rodin’in (1840-1917) eserlerinden oluşan bir koleksiyon sergilenir. En ünlü eser Düşünen Adam Heykeli’dir.

Picasso Müzesi 135x76Picasso Müzesi (Musée Picasso) Dünyanın en büyük Picasso sergilerinden birine ev sahipliği yapan, Paris’in ünlü müzelerindendir. Müzede 200’ü aşkın resim, 158 heykel ve yüzlerce çizim, gravür ve seramik yer almaktadır.

La Grande Arche de La Defense 135x76La Grande Arche de La Defense Şanzelize Caddesi’nin başlangıcında yer alan Zafer Takı ve Tuileries Bahçeleri’nin girişindeki Arc de Triomphe du Carrousel sonra yapılmış şehrin 3 önemli takından biridir. Yapı 110 metre yükseklikte ve 106 metre genişliktedir.

Hotel de Ville 135x76Hotel de Ville Kuleli çatısı, süslü taş işçiliği ve heykelleri ile ilk dakikadan itibaren görenleri kendine hayran bırakan Paris’in ünlü belediye binasıdır. Şu anki görünümü 1874-1882 yılları arasında yapılan restorasyonun sonucudur.

Conciergerie 135x76Conciergerie Paris’in en karanlık anlarına sahne olan şehrin önemli yapılardan biridir. 1301-1315 yılları arasında saray olarak yaptırılan yapı daha sonra hapishane olarak kullanılmıştır. Günümüzde çeşitli etkinlikler için kullanılmaktadır.

Cite des Sciences et de l'Industrie 135x76Cite Des Sciences Et De L’Industrie Paris gezilecek yerler listemizdeki ilginç müzelerden biridir. Şehrin en büyük ve ünlü parklarından olan Parc de la Villette içinde yer alan müze Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olarak bilinmektedir.

Dome Kilisesi 135x76Dome Kilisesi (Église du Dôme) Les Invalides’in içinde bulunan kilise, içinde yer alan Napolyon’un mezarı ile ünlüdür. Kilise, 1676 yılında XIV. Louis tarafından Invalides’deki askeri binaların arasına yaptırılmıştır.

Eglise Saint Eustache 135x76Eglise Saint Eustache Paris’in en güzel ve önemli kiliselerinden biridir. 1532-1637 yılları arasında yapılan kilisenin dış cephesinde yükselen payandaları ve merkezdeki çatısı Gotiktir. 8000 boruluk Van del Heuvel orgu dikkat çeker.

Jardin des Plantes 135x76Jardin des Plantes Paris’in en özel bahçelerinden biridir. 1626 yılında XIII. Louis’in hekimi Guy de la Brosse’nin şifalı bitkiler için kraliyet bahçesi oluşturması ile hayat bulmuştur. İçerisinde Paris’in ilk hayvanat bahçesi (Menagerie) yer almaktadır.

Carnavalet Müzesi 135x76Carnavalet Müzesi (Musée Carnavalet) Paris’in geçmişini inceleyebileceğiniz bir müzedir. Paris’in kültürel, ruhani ve entelektüel yaşamının detaylıca sergilendiği müze 2000 yıldan daha uzun bir tarihi kapsar.

Parc de la Villette 135x76Parc de la Villette 35 hektarı yeşil alan olmak üzere toplam 55 hektarlık genişliği ile Paris’in en büyük parklarından biridir. Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olan Cite des Sciences et de L’industrie de burada bulunur

Madeleine Kilisesi 135x76Madeleine Kilisesi Paris’in en önemli dini yapılarından biridir. 1794 yılında Yunan Tapınağı biçiminde inşa edilen yapı 1845 yılında Mecdelli Meryem’e adanmış ve kilise olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Parc Asterix 135x76Astérix Park Şehir merkezinin yaklaşık 35 km uzağında yer alan,  Disneyland’dan sonra Paris’in en ünlü 2. eğlence parkıdır. Büyük küçük her yaştan gezgin eğlenceli vakit geçirebilir. Park içinde bir de otel bulunmaktadır

Tour Montparnasse 135x76Montparnasse Kulesi (Tour Montparnasse) Paris gezilecek yerler listemizdeki birçok önemli yapıyı seyredebileceğimiz seyir terasına sahip bir gökdelendir. 210 metre yükseklikteki gökdelenin 56. Katında bir gözlem alanı bulunmaktadır.

Bois de Boulogne 135x76Bois de Boulogne Paris’in en büyük 2. parkıdır. İçerisinde 2 adet yarış parkuru ve bir de sanat müzesi yer almaktadır. Parktaki gül bahçeleri ile ünlü villa da dikkat çeken önemli bölümlerden biridir. 

Bois de Vincennes 135x76Bois de Vincennes Paris’in en büyük parkıdır. Şehrin güneydoğusunda yer alan park III. Napolyon tarafından 1885 ile 1886 yılları arasında yaptırılmıştır. Vincennes Sarayı parkın içindeki en önemli yapı olarak dikkat çeker.

Boulevard Saint-Germain 135x76Boulevard Saint-Germain Şehrin en önemli caddelerinden biridir. Sol Yaka’nın bu ünlü caddesinin uzunluğu 3 kilometreden fazladır. Sanat galerileri, butiklerive ünlü kafelere ev sahipliği yapan cadde şehrin en güzel gezi noktalarından biridir.

Grand Palais 135x76Grand Palais 1900 Evrensel Sergisi için yapılmış Paris’in en önemli yapılarından biridir. Saray, çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor. Yapının en dikkat çekici kısmı ise sahip olduğu muhteşem cam çatısıdır.

Paris Büyük Camii 135x76Paris Büyük Camii (Grande Mosquée de Paris) Fransa’nın en büyük İslam merkezidir. Camii, 1920’li yılların başında Fransız askerlerin yanında savaşan yüz binlerce Müslüman’a bir teşekkür olarak yapılmıştır.

Jardin des Tuileries 135x76Jardin des Tuileries Paris’in en bilinen ve önemli parklarından biridir. Louvre Müzesi ile Concorde Meydanı arasında yer alan parkın toplam büyüklüğü 25 hektardır. Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşabileceğiniz güzel bir park.

Musée Des Arts Décoratifs 135x76Musée Des Arts Décoratifs Paris gezilecek yerler listemizdeki en dikkat çekici müzelerden biridir. Ortaçağ’dan günümüze kadar dekoratif sanat eserleri ve süs eşyaları sergilenen müzede bir de mücevher koleksiyonu yer alır.

Musée national du Moyen Âge 135x76Musée National du Moyen Âge Türkçe karşılığı ile Ulusal Ortaçağlar Müzesi Paris’in önemli müzelerinden biridir. Eski adı ile, Musee de Cluny olarak da bilinmektedir. Dünyanın en iyi Ortaçağ sanat koleksiyonlarından biri burada yer almaktadır.

Museum d'Histoire Naturelle 135x76Doğal Tarih Müzesi (Museum d’Histoire Naturelle) Paris’in önemli parklarından Jardin des Plantesiçinde yer alan müzede; iskeletler, hayvan kalıntıları, bitki fosilleri, değerli taşlar ve böcek fosillerini inceleyebilirsiniz.

Parc Monceau 135x76Monceau Park Paris’teki ünlü parklardan biridir. Duc de Chartres tarafından 1778 yılında yaptırılan park içindeki sütunlarla çevrili ufak bir havuz, Rönesans pasajı, piramitler, nehir, Nicolas Ledoux tasarımı Parc Pavillon de Chartres yer almaktadır.

Petit Palais 135x76Petit Palais 1900 yılında Fransız Sanatı’nı tanıtmak adına düzenlenen Evrensel Sergisi için yapılan saraylardan biridir. 19. yüzyıl resim ve heykellerinden muazzam bir koleksiyona sahip bir de müzeye ev sahipliği yapmaktadır. 

Pont des Arts 135x76Passerelle des Arts (Pont des Arts) Sen Nehri üzerinde yer alan köprülerden biridir. 155 metre uzunluktaki köprünün en önemli özelliği ise üzerinde yer alan binlerce asma kilittir. Aşk Köprüsü olarak geçen köprü genç çiftlerin sevdiği yerlerden biri.

Pont Neuf 135x76Pont Neuf  Kelime anlamı olarak “Yeni Köprü” anlamına gelse de adının aksine şehrin en eski köprüsüdür. 1578 yılında III. Henri’nin emriyle yapımına başlanan köprü 29 yıl sonra, 1607 yılında IV. Henry döneminde tamamlanmıştır.

Saint-Germain-l'Auxerrois 135x76Saint-Germain-l’Auxerrois Paris’in önemli dini yapılarından biridir. Günümüzde yapının mimarisi Rönesans, Romanesk ve Gotik stillerin harika bir karışımıdır. 77 m2’lik vitraylar kilisenin önemli bölümlerinden biridir. 

Grevin Müzesi George Clooney 135x76Grevin Balmumu Müzesi Paris’in ünlü balmumu heykel müzesidir. 1882 yılında açılan müze Avrupa’nın en eski balmumu müzelerinden biri olma özelliğine de sahiptir. Müzede dünyaca ünlü simaların balmumu heykellerini görebilirsiniz. 

Arc De Triomphe Du Carrousel 135x76Arc De Triomphe Du Carrousel Paris’in en önemli 3 takından biridir. 19 metre yükseklik ve 23 metre genişlikte olan tak üzerindeki heykeller dikkat çekicidir. ünlü Louvre Müzesi’nin hemen karşısında yer alır.

Champ de Mars 135x76Champ De Mars Paris gezilecek yerler listemizdeki ünlü parklardan biridir. Eyfel Kulesi’nin önünde yer alan park geçmişte çok farklı amaçlarla kullanılmış olsa da günümüzde kule önünde dinlenen, fotoğraf çeken ve piknik yapan gezginlerin adresidir. 

Musee de l'Armee 135x76Musee de l’Armee Türkçe karşılığı ile Ordu Müzesi, Paris’in en dikkat çeken müzelerinden biridir. Şehrin en ünlü yapılarından olan Les Invalides’in için yer alan bu müze dünyanın en kapsamlı silah, zırh ve tarih koleksiyonuna sahiptir.

Palais de l'Elysée 135x76Elysee Sarayı (Palais de l’Elysée) Paris başta olmak üzere Fransa’nın en önemli saraylarından biridir. Sarayın en önemli odaları arasında 1805 ve 1808 yılları arasında burada yaşayan Napolyon’un kız kardeşi ve eşi Murat’ın odalarıdır.

St Severin 135x76St Severin Paris’in en eski ve önemli kiliselerinden biridir. Latin Quarter bölgesinde yer alan kilise, Gotik üslubunun güzel örneklerindendir. 16. yüzyılın başlarında tamamlanan kilisenin bahçesi de çok ünlüdür. 

St Sulpice 135x76St Sulpice Paris’teki ünlü kiliselerden biridir. 1646 yılında yapımına başlanan kilise tam 134 yılda tamamlanabilmiştir. Şehrin en büyük 2. kilisesidir. Kilisenin ön cephesi Floransalı Mimar Giovanni Servandoni’nin eseridir.

Place Vendome 135x76Place Vendome Paris merkezinde yer alan önemli meydanlardan biridir. Meydanın ortasında yükselen sütunun en üstünde 1808 yılında yerleştirilen Napolyon Heykeli görülebilir. Günümüzde; mücevher mağazalarına ve finans kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Place Des Vosges 135x76Place Des Vosges Paris’in en eski ve güzel meydanlarından biridir. IV. Henri’nin istediği üzerine 1605 ile 1612 yılları arasında yaptırılmıştır. Meydanın en önemli özelliği ise etrafta simetrik bir şekilde yer alan evlerdir.

Cite de l'Architecture et du Patrimoine 135x76Cite de l’Architecture et du Patrimoine Paris’teki ilginç müzelerden biridir. Fransız mimarisinin yıllar içindeki gelişimine adanan müze, 1900 Evrensel Sergisi için yapılan Palais de Chaillot içinde yer almaktadır.

Fontaine des Innocents 135x76Fontaine des Innocents Paris’in tek Rönesans çeşmesidir. 1547 yılında Jean Goujon tarafından tasarlanan çeşme Les Halles Bölgesi’nde, Place Joachim du Bellay Meydanı’nda yer almaktadır. Paris’in en eski anıt çeşmelerinden biridir.

Orangerie Müzesi 135x76Orangerie Müzesi (Musée de l’Orangerie) Paris’teki ünlü sanat müzelerinden biridir. Şehrin önemli yeşil alanlarından olan Jardin des Tuileries’te yer almaktadır. Müzedeki en önemli sanat eserleri Monet’in dünyaca ünlü “Nilüferler” tablolarıdır.

Musée de Montmartre 135x76Montmartre Müzesi (Musée de Montmartre) Paris’teki ufak ve ünlü müzelerden biridir. Müzede; 12. yüzyıl manastır günlerinden günümüze bölge tarihi hakkında bilgileri, çeşitli çizim, fotoğraf ve hatıra eşyaları görebilirsiniz.

Musee du quai Branly 135x76Musee du quai Branly Paris’in sıra dışı müzelerinden biridir. Müzede; Asya, Okyanusya, Afrika ve Amerika’nın yerli adetleri olan saç tasarımları, heykeller, totemler, maskeler, tekstil ürünleri ve müzikal enstrümanlar sergilenir.

Palais de Chaillot 135x76Palais de Chaillot Paris’in dünyaca ünlü yapısı olan Eyfel Kulesi’nin hemen karşısında yer alan saraydır. Denizcilik Müzesi, İnsan Müzesi, Mimari Müzesi gibi farklı tarzda müzelerede ev sahipliği yapmaktadır. 

Palais du Luxembourg 135x76Palais du Luxembourg Paris gezilecek yerler listemizdeki önemli saraylardan bir diğeridir. Lüksemburg Bahçesi’nin içinde yer alan saray Marie de Medicis’e memleketi Floransa’yı hatırlatması için Floransa’daki Palazzo Pitti örnek alınarak yapılmıştır.

Palais Royal 135x76Palais Royal Paris’in önemli saraylarından biridir. 1639 yılında Kardinal Richelieu için saray olarak yaptırılmıştır. Günümüzde Anayasa Meclisi, Kültür Bakanlığı ve Devlet Konseyi’ne ev sahipliği yapmaktadır. 

Parc des Buttes Chaumont 135x76Parc des Buttes Chaumont 25 hektarlık büyüklük ile Paris’in en büyük 5. parkıdır. Şehrin kuzeydoğunda yer alan park pek çok kişiye göre şehrin en güzel ve şaşırtıcı parklarından biridir. Parkta yapay bir göl ve gerçek ve yapay kayalardan oluşan bir de yapay ada bulunmaktadır.

Place de la Bastille 135x76Place de la Bastille Paris’in en önemli meydanlarından biridir. Günümüzde trafiği ile meşhur olsa da, meydan Paris’in tarihinde yaşanan en önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. Meydanın ortasında Colonne de Juillet yer alır.

Fontaine de Stravinsky 135x76Stravinsky Çeşmesi (Fontaine de Stravinsky) Şehrin en sıradışı çeşmelerinden biridir. 16 adet mekanik heykelden oluşan bu çeşmenin fikri Igor Stravinsky’nin Ateş Kuşu (1910) balesinden gelmektedir.

Ecole Militaire 135x76Ecole Militaire Paris’te yer alan Kraliyet Askeri Akademisi’dir. 1751 yılında XV. Louis tarafından yoksul subay oğullarının eğitimi amacıyla kurulmuştur. İlk öğrencileri arasında Napolyon da yer alır. Binanın içi ziyarete kapalıdır.

Forum des Halles 135x76Forum des Halles 1979 yılında Paris’te yapılmış bir yer altı alışveriş merkezidir. Üst kısmında ağaçlı yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, tropik seralar ve kamu bahçeleri yer almaktadır. Burada kapsamlı çalışmalar devam etmektedir. 

Grande Synagogue de la Victoire 135x76Grande Synagogue de la Victoire Paris’in en önemli sinagogudur. Avrupa’nın en büyük 2. Sinagogu olan yapı 19. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilmiştir. Ayinlere katılmak isteyenlere açıktır.

La Sorbonne 135x76La Sorbonne Paris’in ünlü üniversitesidir. Kral IX. Louis’in günah çıkarttırdığı Papaz Robert de Sorbonne tarafından 16 fakir öğrenciye dini eğitim sağlaması amacıyla 1253 yılında kurulmuştur. Günümüzde  yalnızca birkaç bölümü ziyarete açıktır.

Medici Çeşmesi 135x76Medici Çeşmesi Paris’in ünlü parklarından Lüksemburg Bahçesi’nde yer alan, şehrin ünlü çeşmelerinden biridir. 1630 yılında Marie de’ Medici için yaptırılmıştır. Günümüzdeki konumuna 1864-66 yılları arasında getirilmiştir.

Musée Cognacq-Jay 135x76Musée Cognacq-Jay Paris’in ufak ama ünlü müzelerinden biridir. Ernest Cognacq (1839-1938) ve eşi Marie-Louise Jay tarafından Toplanan çok sayıda tablo, heykel, mobilya vb eserler müze koleksiyonunu oluşturur.

Palais de Justice 135x76Palais de Justice Fransız hukuk siteminin kalbidir. Günümüzde mahkemelere ev sahipliği yapmaktadır. Dilerseniz hafta içi mahkeme oturumlarını ya da halka açık olan kısımlarını gezebilirsiniz.

Parc Montsouris 135x76Parc Montsouris Paris’in merkezindeki en büyük parklardan biridir. Park sahip olduğu koşu parkuru, konser alanı ve gölü ile Parisliler tarafından da sıkça tercih edilen noktalardan biridir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için ideal.

 Popüler Paris Otelleri

Paris’teki tüm otelleri incelemek için tıklayın.

 

12 yorum

 1. Detaylı bilgi için teşekkürler, birde bu yerlerin yakınlık veya uzaklıklarına göre rota çizseydiniz tadına doyulmaz olacaktı.

 2. Ne zaman seyahat etsem mutlaka sitenize girip tavsiyelerinizi alıyorum. Çok teşekkürler emeğinize sağlık.

 3. nisan 13 de 1 ay kalmak üzere parise gidecegim önerilerinizi dikkate alacagım. tesekkurler.

 4. tek kelimeyle harika

 5. odevime yardimci oldun

 6. Vacide Dönmez says:

  Parisi canlı gezmiş gibi olduum teşekkür ederim çok güzel bir tanıtım yapılmış tebrikler

 7. Berkay Sefer says:

  SAOL çOK gÜZEL bİR sİTE

 8. ödevime yardımcı oldu aD:Sa.d

 9. Hüseyin Çelik says:

  Mükemmel bir site. Bu site sayesinde Dünyayı kendi eviniz gibi bilerek gezebilirsiniz :)

 10. Tesekkur ederim gerçekten sayenizde yabancilik çekmeden gezdim

 11. kelimenin tam anlamıyla kusursuz bir site hazırlamışsınız.. paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz..

Bir Cevap Yazın