buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Paris Orly Havalimanı

| 09 Kasım 2013 |

Paris Orly Havalimanı şehrin güneybatısında bulunmaktadır. Bu eski uluslar arası havalimanı genellikle Air France’ın ülke içi ve Avrupa havayollarının uluslar arası uçuşları için kullanılmaktadır. Ne yazık ki Paris Orly Havalimanı kalitesiz hizmet seçenekleri, uzun kuyrukları ile tanınmaktadır. Orly ve kısmen Villeneuve – le – Roi’de bulunan Paris Orly Havalimanı’ndan Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Karayipler’e uçuşlar mevcuttur.

Paris Orly Havalimanı  – Paris Şehir Merkezi Ulaşımı

Paris Orly Havalimanı ve Paris arasında ulaşımı sağlamak için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır:

Orlybus

Orlybus her gün 06.00 – 23.30 saatleri arasında her 15 – 20 dakikada bir hizmet vermektedir. Otobüs kalkış yerleri şunlardır: Güney terminal – exit H, Batı terminal – exit J (varış kısmı).

Orlybus bilet ücreti yaklaşık 6.40 Euro’dur ve bilet şoförden tedarik edilebilir. Ayrıca 1. ve 4. / 1. ve 5. bölgeler için geçerli olan kartlar da geçerlidir. Bu kartlar RTAP metro bilet gişelerinden ve güney – batı terminallerindeki otomatlardan alınabilir.

Tren (Orlyval + RER B)

Orlyval hafif treni iki terminali ve RER B noktasını birbirine bağlamaktadır. Her 4 – 7 dakikada bir seferleri olan tren için bilet ücreti 10.75 Euro’dur. Paris ve birçok metro istasyonuna ulaşım sağlayan trenin yanı sıra RER B ile Antony’den Paris ve Charles De Gaulle Havalimanlarına ulaşabilirsiniz.

Tren (Shuttle + RER C)

Havalimanı shuttle Güney terminali – exit G ve batı terminali – exit G (varış kısmı) dan her 15 – 20 dakikada bir kalkmaktadır. RER C ise her gün 05.45 – 23.15 arasında her 15 – 30 dakikada bir kalkmaktadır. Bilet ücreti 5 Euro’dur ve 1. ve 4. bölgeler için geçerli olan kartlar da geçerlidir.

Paris Orly Havalimanı

Otobüs

Air France otobüsleri Orly’den Les Invalides, Charles de Gaulle Etoile ve Montparnasse’ye gitmektedir. Saat 06.00 – 23.00 arasında her 15 dakikada bir hizmet vermektedir. Bu hizmeti kullanabilmek için illa ki Air France ile uçmuş olmanıza gerek yoktur. 30 – 45 dakika kadar süren yolculuğun bedeli 11.5 Euro’dur. Otobüse Orly Güney’e vardıysanız exit L’den veya Orly Batı’ya vardıysanız Exit B – C’den ulaşabilirsiniz.

Taksi

Paris Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gidebilirsiniz. Taksilerin kalkış noktaları şunlardır: Orly Sud – bavul alınan çıkış, Taxis parisiens – exit M, Taxis banlieue – exit L, Orly Ouest – varış kısmı, Taxis parisiens – exit L, Taxis banlieue – exit H.

Taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz 07. 00 – 19.00 arasında ortalama 25 Euro, 19.00 – 07.00 arasında ve Pazar günleri ile resmi tatillerde 30 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ağır bagaj için ekstra 0.90 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Paris Ulaşım

Bir Cevap Yazın