buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Paris Rehberi

| 18 Kasım 2013 |

Paris Rehberi güzel ve eğlenceli bir Paris gezisi için ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilerin bir arada toplandığı bir gezi rehberi. Paris rehberi toplam 10’dan fazla kategoride 75 yazıdan oluşuyor.

Paris rehberi sayfalarında Paris hakkında genel bilgiler, tarihi, gezi sırasında ihtiyacınız olabilecek bilgiler, gezilecek yerler, yapılacak şeyler & turlar, alışveriş, ulaşım, yeme & içme ve konaklama gibi temel konularda detaylı bilgiler yer alıyor.

Paris Hakkında Bilgiler

Her yıl yaklaşık 45 milyon turisti ağırlayan Paris dünyanın en önemli turistik şehirlerinden biri. Şehirde yer alan bir çok yapı UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alıyor.

Kurulduğu ilk yıllardan itibaren hareketli bir tarihe sahip olan şehir Fransız Devrimi ile yeni bir döneme girmiştir. 21. yüzyılda yaşanan siyasi gerginlik ve savaşlar şehrin zor günler yaşamasına neden olsa da günümüzde Paris sahip olduğu imkanlar ile en ünlü turistik noktalardan biridir. Özellikle yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Paris’i gezmek için en ideal aylar ise bahar mevsimi. Paris tarihi, hava durumu & gezi için en uygun zaman, Paris’te para, döviz, kredi kartı kullanımı, festivaller & fuarlar ve hastaneler gibi önemli bilgiler Paris Hakkında Bilgiler sayfasında.

Paris Rehberi

Paris Rehberi

Gezilecek Yerler

Paris rehberinin şüphesiz en önemli bölümü şehirde yer alan gezi noktaları. Paris gezilecek yerler konusunda ziyaretçilerine bir çok seçenek sunan bir yer. Şehirde yer alan ünlü anıtlar, meydanlar, parklar, müze ve sanat galerileri yer türden ziyaretçiyi gezi boyunca mutlu edecek cinsten. Şehirdeki en önemli gezi noktalarının başında dünyaca ünlü Eyfel Kulesi geliyor. Mona Lisa’ya ev sahipliği yapan Louvre Müzesi ise bir diğer önemli nokta. Notre Dame Katedrali, Sacre Coeur Kilisesi, Şanzelize Caddesi ise diğer önemli noktalar. Şehirde yer alan tüm önemli gezi noktaları hakkında genel bilgiler, adresler Paris Gezilecek Yerler sayfasında.

Yapılacak Şeyler

Dünyanın en popüler şehri Paris’te katılıp eğlenebileceğiniz bir çok tur bulunuyor. Şehrin en ünlü tema parkı olan Disneyland turları listemizde ilk sırada bulunuyor. Eyfel Kulesi’ne yapılacak yemekli & yemeksiz turlar, Sen Nehri’nde tekne turları, şehrin en ünlü kabaresi olan Moulin Rouge ve bir diğer ünlü şov Lido turları en çok ilgi görenler arasında yer alıyor. Detaylar: Paris’te Yapılacak Şeyler

Ulaşım

Ulaşım konusu Paris içinde en az zorlanacağınız konular arasında yer alıyor. Uluslar arası havayolu şirketlerinin hemen hepsi Paris’e direkt sefer düzenlemektedir. Bunun yanı sıra hızlı tren seferleri ile Avrupa’daki önemli şehirlerden Paris’e ulaşım mümkün. Şehir içi ulaşımda Paris’in sahip olduğu metro ve RER hattı gezi boyunca başka bir alternatife ihtiyaç duymadan şehir içinde dolaşmanızı sağlayacak. Havalimanları hakkında genel bilgiler, şehir merkezi – hava limanı arası ulaşım seçenekleri, Paris’te tren kullanımı hakkında genel bilgiler, tren istasyonları, tren operatörleri ve şehir içi ulaşım hakkında genel bilgileri Paris rehberi ulaşım sayfalarında bulabilirsiniz, Paris Ulaşım Rehberi.

Alışveriş

Dünyanın en önemli moda merkezleri arasında yer alan Paris özellikle giyim konusunda ziyaretçilere bol seçenek sunan bir kent. Şehirde dünyanın en ünlü moda markalarına ait mağazaları bulabileceğiniz gibi ufak yerel butiklerden de alışveriş yapabilirsiniz. Giyim haricinde yeme & içme ve parfüm & kozmetik alışverişi yapabileceğiniz bir çok yer de mevcut. Eğer çok fazla para ayırmayı düşünmüyorsanız şehrin ünlü hediyeliklerinden de alabilirsiniz. Paris rehberi alışveriş sayfalarında alışveriş hakkında genel bilgiler, alışveriş yapabileceğiniz adresler, sokak pazarları, alışveriş merkezleri gibi detaylı konuları inceleyebilirsiniz. Detaylar: Paris Alışveriş Rehberi

Yeme & İçme

Kimi ülkeler vardır ki yemek onların sahip olduğu kültürün önemli bir parçasıdır, işte Fransa da ünlü mutfağı ile bu ülkelerin başında geliyor. İyi yemek yapma ve yeme içme sanatı ile ünlü olan Paris’te damak zevkinize göre bir çok yemek bulabilirsiniz. Yöresel Paris yemekleri hakkında genel bilgiler ve yurt dışında yeme içme konusunda sıkıntı çekenler için Paris’teki Türk restoranları hakkındaki bilgiler Paris rehberi yemek sayfalarında. Detaylar: Paris Yemek Rehberi 

Konaklama

Paris sahip olduğu 2000’den fazla otel ile her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Yılın her yılı yoğun olan şehir özellikle havaların güzel olduğu yaz aylarında çok kalabalıklaşıyor. Şehre olan bu ilgi doğal olarak otel fiyatlarının yüksek olmasına neden oluyor. Bu yüzden erken rezervasyon çok önemli. Şehir içi ulaşım konusunun metro ile kolayca çözülüyor olması otel seçimindeki en önemli faktörlerden biri. Otelinize yakın konumda yer alacak metro istasyonu gezi boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. Tabi otel seçerken ucuz ve yüksek ziyaretçi değerlendirme puanına sahip otelleri seçmek çok önemli. Her bütçeye uygun, şehirdeki en yüksek değerlendirme puanına sahip oteller Paris Konaklama Tavsiyeleri sayfasında.

Paris’te daha ekonomik bir gezi yapmanızı sağlayabilecek Paris Pass sayfasında da şehrin indirim kartı olan Paris Pass hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Paris’te yer alan tüm önemli yerler ile ilgili bilgileri Paris Haritası sayfasında bulabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Gezi Rehberi, Paris, Paris Rehberi

Bir Cevap Yazın