buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Prag Alışveriş Rehberi

| 26 Aralık 2013 |

Prag alışveriş konusunda eski ile modern ürünleri aynı anda sunan seçeneklere sahiptir. Örneğin; şehrin her noktasında kristal işlemeciliğinin yanı sıra son moda ürünler de bulunabilir.

Prag’da yer alan mağazaların çoğu minimalist olsa bile kendilerine ait tarzları vardır. Alışveriş yapmayacaksanız bile alışveriş yapılabilecek yerleri gezmek eğlencelidir.

Prag alışveriş konusunda hediyelikleri merak ederseniz şehre özgü olan kristal ürünler oldukça değerli ve çeşitlidir. Bunun dışında tahta oyuncaklar, seramik ve tekstil ürünleri alabileceğiniz seçenekler arasındadır. Antika ürünler de Prag’da alışveriş yaparken satın alabileceğiniz ürünlerdendir.

Çek moda tasarımcıları özellikle son zamanlarda dünya modasında söz sahibi olmaya ve basın kaynaklarında yer almaya başlamıştır. Böylece Prag alışveriş konusunda giyim ürünleri de daha fazla önemli hale gelmiştir.

Prag’da alışveriş yapacaksanız birçok mağazanın 10:00 – 18:00/ 19:00 arasında çalıştığınız bilmenizde fayda vardır. Birçok ürüne %19 vergi dahildir. Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz ve bir seferde 2000,01 Kron üstünde alışveriş yaparsınız bu harcamanızda ödediğiniz vergiyi geri alabilirsiniz. Gerekli geri alma işlemini ülkeden ayrılmadan önce yapmanız gerekmektedir. Geri alabileceğiniz net tutar alışverişinizin yaklaşık %12’sidir.

Prag alışverişlerinde para birimi olarak Çek Kronu kullanılmaktadır. Turistik merkezlerin bir çoğunda Çek Kronu dışında Euro da kabul görmektedir. Şehirde döviz bozdurma konusuna ise çok dikkat edilmelidir. Turistik noktalardaki döviz büroları çeşitli uyanıklıklar ile dövizinizi pahalıya bozmaktadır. Prag’da para & kredi kartı kullanımı ve döviz bozdurma konusunda bilgiler Prag’da Para ve Kredi Kartı Kullanımı sayfasında.

Prag Alışveriş

Prag’dan Ne Alınır?

Prag’da yer alan geniş hediyelik seçenekleri ile gezi boyunca kendinize ve sevdiklerinize birbirinden güzel hediyeler alabilirsiniz. Şehrin en ünlü hediyeliklerinin başında Lal Taşı, Kristaller ve Prag Kuklaları geliyor. Bunlar dışında her şehirde olduğu gibi Prag simgeleri olan, klasikleşmiş t-shirt, kupa vb eşyalar da alabilirsiniz. Detaylar Prag’dan Ne Alınır? sayfasında.

Prag Alışveriş Yapılacak Bölgeler & Caddeler

Prag şehri çok fazla büyük olmamasından dolayı şehirde alışveriş yapılacak önemli caddelerin bir çoğu birbirine yakın konumda yer almaktadır. Özellikle Prag’a özgü hediyelik alışverişlerinizi en çok şehrin turistik merkezi Old Town Meydanı ve civarındaki sokaklarda yer alan ufak dükkanlardan yapabilirsiniz. Bunun dışında Wenceslas Meydanı da alışveriş severler için bir çok alternatif sunan bir yerdir. Detaylar: Prag’da Alışveriş Yapılacak Bölgeler sayfasında.

Prag Sokak Pazarları

Sokak pazarları özellikle şehrin günlük doğal yaşantısını en güzel gözlemlenebilecek yerler olması nedeniyle bir çok gezgin tarafından özellikle ziyaret edilen yerlerdendir. Prag’da diğer Avrupa şehirlerine göre ünlü sokak pazarı sayısı az olsa da gezip görebileceğiniz çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Prag’daki en ünlü sokak pazarlarının başında Havelske Trziste, Prag Bit Pazarı ve Prazska Trznice pazarları gelmektedir. Pazarlar hakkında bilgiler, adresler ve ulaşım seçenekleri Prag Sokak Pazarları sayfasında.

Prag Alışveriş Merkezleri

Alıveriş merkezleri size sokak pazarlarından ya da cadde alışverişinden daha cazip geliyorsa Prag’da yer alan ünlü alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Prag’daki en ünlü alışveriş merkezlerinin başında Arkady Pankrac, Cerna Ruze ve Debenhams gelmektedir. Şehirde yer alan tüm alışveriş merkezleri hakkında bilgiler, adresler ve ulaşım seçenekleri Prag Alışveriş Merkezleri sayfasında.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Kategori: Alışveriş Rehberi, Prag Alışveriş, Prag Rehberi

Bir Cevap Yazın