buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Prag Ulaşım Rehberi

| 31 Aralık 2013 |

Prag ulaşım konusunda gerek uluslar arası gerekse ülke ve şehir içi ulaşım açısından kolay bir yerdir. Merkez Avrupa’da yer alması nedeniyle civarındaki birçok ülkeden buraya doğrudan tren ile bile ulaşılabilir. Özellikle Almanya ve İtalya’dan Prag’a tren ulaşımı oldukça kolaydır. Diğer birçok ülkeden farklı havayolları ile ulaşım da mümkündür.

Prag şehir içi ulaşım açısındansa birkaç alternatif sunmaktadır. Metro, tramvay ve otobüs seçenekleri ile Avrupa’nın en iyi işleyen toplu taşıma sistemlerinden birine sahiptir. Bu ulaşım sistemi şehir merkezi ve şehrin uzak noktalarını kapsamaktadır ve nüfusun büyük çoğunluğu tarafından kullanılmaktadır. Eğer Prag’da kısa süre kalacaksanız ve sadece şehir merkezindeki yerleri görme imkanınız varsa kimi zaman yürüyerek bile ulaşım sağlayabilirsiniz. Küçük Avrupa kentlerinden olan Prag’da birçok önemli nokta birbirine yürüme mesafesindedir. Hem bu şekilde şehri daha yakından tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Havayolu ile Prag Ulaşımı

Doğu Avrupa’nın en turistik şehirlerinden olan Çek Cumhuriyeti’nın başkenti Prag’a hemen hemen tüm büyük havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir. Prag uçuşları ülkenin ana havaalanı olan Vaclav Havel Havaalanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Prag Vaclav Havel Havaalanı: Merkeze 18 km uzaklıkta yer alan havaalanında 2 adet terminal yer almaktadır. Her gün yaklaşık 250 uçuşa ev sahipliği yapan havaalanından şehir merkezine ulaşım ise çeşitli yollar ile sağlanmaktadır. Havaalanı ulaşımda en ekonomik yol otobüslerdir. Bunun dışında özel araçlar ile ulaşım çok yaygındır. Ayarlanacak korsan taksiler ile otelinize çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Detaylar: Prag Vaclav Havel Havaalanı sayfasında.

Trenler ile Prag Ulaşımı

Başta Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok ülkeden Prag’a demir yolu ile ulaşım sık kullanılan yöntemlerden biridir. Her ne kadar Çeklerin kendine ait bir hızlı tren sistemi olmasa da komşu ülkelere yapılan tren seferlerinin sıklığı yolcular tarafından hatların yoğun olarak kullanılmasına neden olur. Prag-Viyana 4 saat 45 dakika, Berlin-Prag  4,5 saat, Budağeşte-Prag arası ise trenlerle 7 saat sürmektedir. Praha Hlavni Nadrazi şehrin ana tren istasyonudur. Prag ulaşımda tren kullanımı, tren istasyonu ve Avrupa şehirlerine trenler ile yolculuk hakkında bilgiler Prag Tren Ulaşımı sayfasında.

Prag Şehir İçi Ulaşım

Prag Ulaşım

Prag Şehir İçi ulaşım konusunda bir çok alternatifler ile karşımıza çıkmadır. Şehirde yer alan metro ve tramvay ağı en çok kullanılan araçlardandır. Merkezdeki hemen hemen tüm turistik noktalara yürüyerek ulaşmak mümkün. Eğer Prag’da konaklama yapacağınız oteli merkezde ayarlarsanız gezi boyunca çok fazla şehir içi ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalmazsınız. Detaylar: Prag Şehir İçi Ulaşım sayfasında.

Etiketler: , , , , , , ,

Kategori: Prag Rehberi, Prag Ulaşım, Ulaşım Rehberi

Bir Cevap Yazın