buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Roma Ulaşım Rehberi

| 26 Kasım 2013 |

Roma ulaşım hususunda birçok seçeneğe sahiptir. Şehir içi ulaşımda da olsa ülke dışından ulaşımda da olsa Roma ulaşım konusunda sıkıntı yaşanabilecek bir yer değildir. Özellikle ülke dışından gelen turistler için dünyanın hemen her yerinden ama özellikle de Avrupa’dan direk uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Roma’ya başka şehirlerden tren, otobüs, araba yoluyla ulaşmanız da mümkündür. 

Havayolu ile Roma Ulaşımı

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden olan Roma’ya hemen hemen tüm büyük havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir. Roma uçuşlarında kullanabileceğiniz 2 adet havalimanı bulunuyor.

Roma Leonardo da Vinci – Fiumicino Havalimanı: Roma Leonardo da Vinci – Fiumicino Havalimanı İtalya’nın ilk havalimanıdır ve Avrupa’nın en işlek 6. havalimanı seçilmiştir. Roma şehir merkezinin 16 kilometre güneybatısında bulunmaktadır. Havaalanı – şehir merkezi ulaşımda ise bir çok seçenek mevcuttur. Havalimanı hakkında ihtiyacınız olabilecek tüm detaylı bilgiler Roma Leonardo da Vinci – Fiumicino Havalimanı sayfasında.

Roma Ciampino Havaalanı: Roma’nın güneybatısında yer alan Ciampino Roma’daki bir diğer havaalanı. Genellikle daha uygun uçuş seçenekleri sunan Ryanair, Easyjet, Wizzair gibi havayolu şirketlerinin uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezine Fiumicino havaalanından daha yakındır. Havaalanı hakkında ihtiyacınız olabilecek tüm detaylı bilgiler Roma Ciampino Havaalanı sayfasında.

Trenler ile Roma Ulaşımı

Roma tren ulaşımı açısından zengin ve kaliteli seçeneklere sahip bir yerdir. Roma’nın en temel tren istasyonu Termini’dir. Bunun dışında Tiburtina, Ostiense, Trastevere ve Tuscolana tren istasyonları bulunmaktadır. Hizmet veren tren çeşitleri, tren biletleri ve indirim kartları hakkındaki bilgiler Roma Ulaşım Rehberi Roma Tren Ulaşımı sayfasında.

Roma & İtalya İçi Tren Ulaşımı: İtalya’yı tren ile görmekten daha güzel bir seçenek yoktur. Tren şirketlerinin çoğunun irili ufaklı birçok yerleşim yerine seferi bulunmaktadır. Roma – Floransa 1 saat 32 dakika, Roma – Milan 2 saat 55 dakika, Roma – Venedik 3 saat 45 dakika, Roma – Napoli 1 saat 10 dakika, Floransa – Napoli 3 saat sürmektedir.

Roma’dan Paris’e Tren Ulaşımı: Roma’dan Paris’e tren ulaşımı konusunda iki seçenek bulunmaktadır.  Bunlar gece ve gündüz trenleridir. Detaylar: Roma’dan Paris’e Tren Ulaşımı sayfasında.

Roma Ulaşım

Roma Şehir İçi Ulaşım

Dünyanın en çok ziyaret edilen Roma için ulaşım oldukça önemlidir. Turistik noktaların çoğu ve civarı trafiğe kapalıdır. Şehir içindeki bir çok önemli noktaya metro, tramvay ve otobüs kullanarak ulaşmak mümkündür. Detaylar Roma Şehir İçi Ulaşım sayfasında.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategori: Roma Rehberi, Roma Ulaşım, Ulaşım Rehberi

Bu Yazıya Yapılmış Yorumlar: (1)

  1. Tulin Nacak diyor ki:

    Cok guzel bilgilendirmissiniz. Bu bilgilerle kaybolmak ya da hata yapmak cok zor. Gercekten tsk’ler. Benim kizkardesim tekerlekli sandalyeli. Otelimizin konumu ve durumu(asansorlu/-suz) bizim icin cok onemli. Ayrica ulasim icin de neyi onerirsiniz? Hem kolay hem ekonomik.Bununla ilgili bir bilginiz var mi?

Bir Cevap Yazın