buy flexeril online flexeril no prescription buy flexeril without prescription buy Propecia online buy Propecia buy Propecia no prescription Zyban without prescription Buy Zyban Online buy Zyban no prescription buy flagyl online buy flagyl without prescription flagyl no prescription buy nolvadex online nolvadex no prescription buy nolvadex without prescription buy Vardenafil online Buy Vardenafil No Prescription buy Vardenafil without prescription Blue Mountain Pharmacy Blue Mountain Pharmacy online Blue Mountain Pharmacy online buy Norvasc no prescription Buy Norvasc buy Norvasc online synthroid no prescription buy synthroid online buy synthroid without prescription buspar no prescription buy buspar online buy buspar without prescription buy abilify online abilify without prescription buy abilify no prescription buy effexor online buy effexor without prescription effexor no prescription

Saraybosna Ulaşım Rehberi

| 14 Mayıs 2014 |

Saraybosna ulaşım konusunda gerek küçük bir kent olması gerekse ulaşım imkanlarının sağladığı kolaylıklar sayesinde rahat bir yerdir. Dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Saraybosna özellikle şehre ulaştıktan sonra ulaşımın kolay olduğu bir kenttir. Saraybosna şehir merkezinde bir tane turizm danışma noktası vardır.

Saraybosna ulaşım konusunda gerekli bilgi ve yönlendirmeleri buradan edinebilirsiniz. Özellikle şehir içi ulaşımda tramvayın rolü büyüktür. Tramvay hattı ilk olarak 19. yüzyılın sonunda Avusturya – Macaristan İmparatorluğu döneminde açılmış ve sonrasında geliştirilmiştir. Tramvayda ve diğer ulaşım araçlarında kullanabileceğiniz biletler gişelerden, büfelerden veya şoförlerden temin edilebilir. Araç şoföründen bilet almak diğer seçeneklere göre daha pahalıdır. Bilet fiyatı yklaşık 1.8 Bosna Hersek Markı’dır. Bileti kullanmadan önce geçerli hale getirmek gerekmektedir. Aktarma imkanı yoktur. Bu yüzden her araç değişikliğinde yeni bilet gereklidir. Saraybosna’da aynı gün içerisinde ulaşım seçeneklerini birden fazla kullanmanız gerekiyorsa limitsiz seyahat seçeneği sunan günlük karttan edinebilirsiniz.

Saraybosna Ulaşım

Havayolu ile Saraybosna Ulaşımı

Bosna Hersek’in ana havaalanı olan Saraybosna Havaalanı’ndan ulaşım sağlanır. Şehir merkezine 6.1 kilometre mesafedeki bu havaalanından Bosna Hersek Havayolları, Pegasus, Lufthansa, Norveç Havayolları, Jat Havayolları, Adria Havayolları, Avusturya Havayolları gibi şirketlerin uçuşları vardır. Havaalanından şehir merkezine taksi veya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Detaylar Saraybosna Havaalanı sayfasında.

Trenler ile Saraybosna Ulaşımı

Saraybosna tren ulaşımının yaygın kullanıldığı bir yerdir. En sık sefer düzenlenen yerler Mostar ve Zagreb’dir. Bunun dışında Belgrad, Zagreb, Budapeşte tren ile ulaşabileceğiniz diğer noktalardır. Şehirde sadece bir tane tren istasyonu vardır. Şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktaki bu istasyona tramvay ile ulaşabilirsiniz. Detaylar Saraybosna Tren Ulaşımı sayfasında.

Otobüsler ile Saraybosna Ulaşımı

Saraybosna şehir içi, ülke içi ve uluslar arası ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım yolu otobüstür. Ana istasyon ve Lukavica olmak üzere iki tane otobüs istasyonu bulunmaktadır. Saraybosna’dan Doğu, Batı, Kuzey Avrupa, Güneybatı Avrupa’ya seferler düzenlenmektedir. Ülke içerisinde en sık seferin düzenlendiği noktaysa Mostar’dır. Graz, Viyana, Montenegro ve Sırbistan otobüs ile ulaşabileceğiniz yerlerdendir. Detaylar Saraybosna Otobüs Ulaşımı sayfasında.

Saraybosna Şehir İçi Ulaşım

Küçük bir şehir olan Saraybosna’da şehir içi ulaşım taksi, tramvay, otobüs ve minibüs ile sağlanmaktadır. Şehrin küçük olması nedeniyle taksi ücretleri genelde uygundur. Onun dışında 6 tramvay hattı, otobüs ve minibüs seçenekleri ile zengin bir ulaşım ağına sahiptir denilebilir. Detaylar Saraybosna Şehir İçi Ulaşımı sayfasında.

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Saraybosna Ulaşım

Bu Yazıya Yapılmış Yorumlar: (1)

  1. metmet diyor ki:

    arkadaşlar taksi çok ucuz havaalanı başçarsı arası 14 km tutuyor kesinlikle taksiyi tercih edin tranvayda gereksiz yere ceza kesebiliyorlar .

Bir Cevap Yazın