Spui Amsterdam

Spui, Amsterdam’ın en hareketli ve eğlenceli meydanlarından biridir. Kış ayları boyunca genellikle sakin olan meydan özellikle havaların güzel olduğu bahar ve yaz aylarında yerli yabancı birçok gezginin tercih ettiği en güzel meydanlardan biridir. meydanı, kafeler, barlar ve kitapçılarla doludur.

Üniversite binalarına yakın konumda yer alan meydan özellikle akşam saatlerinde hareketlenir. 18 Numara’da yer alan Cafe Hoppe, Amsterdamlılara 1670 yılından beri hizmet veren önemli bir yerdir.  Spui Meydanı’nda dikkat çekici yapılardan bir diğeri ise meydanın ortasında yer alan, Carol Kneulman’ın eseri “Het Lieverdje (Küçük Sevgili)” heykelidir.

Amsterdam’ın en güzel gezi noktalarından olan Begijnhof da bu bölgede yer alır. Dilerseniz cuma sabahları meydanda kurulan kitap pazarını da ziyaret edebilirsiniz.

  • Amsterdam otel fiyatlarını incelemek için  tıklayın.
  • Amsterdam'da hangi bölgede, hangi otelde kalmalı? Okumak için  tıklayın.
  • Amsterdam gezilecek yerler haritası için  tıklayın.

Spui Meydanı’na Ulaşım

1, 2 ve 5 numaralı tramvay hatları ile Spui (Nieuwezijds, Voorbugwal) durakları üzerinden meydana ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Bir Cevap Yazın