Floransa’yı henüz görmediyseniz  19 mayıs tatilinde güzel bir yurt dışı turuyla rotanızı Floransa’ya çevirebilirsiniz.

Bu yıl 19 mayıs’ın Pazartesi gününe denk gelmesiyle, yurt dışı tatil planları da aklımızın bir köşesinde belirmeye başladı. Nereye gideceğinize daha karar vermediyseniz yurt dışı turları seçenekleri arasında Floransa güzel bir alternatif olabilir.

İtalya’nın Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa, kültürel, tarihi ve mimari güzellikleriyle Avrupa’nın en turistik şehirlerinden biridir. Pek çok kültürel ve tarihi esere sahip olan şehirde, müzeler, kliseler, sanat galerileri başlıca gezi duraklarıdır. Şehrin en ünlü binalarından biri olan Floransa Katedrali görülmeye değerdir. Dünyanın en ünlü heykellerinin bir arada toplandığı Signoria Meydanı ile şehrin sembollerinden Vecchio Köprüsü ise görülmesi gereken yerler arasındadır.

Yurt dışı tatili sırasında alışveriş meraklılarına pek çok alternatif sunan şehirde deri ürünler, giyim, el yapımı ürünleri, takı ve antika ürünler öne çıkmaktadır. Merkezde yer alan Duomo bölgesi alışveriş için en güzel yerlerden biridir. Bunun yanı sıra hem turistlerin hem de yerel halkın akın ettiği San Lorenzo pazarları ideal bir alışveriş durağıdır. Floransa’da uygun fiyata hediyelik eşya almak için ara sokaklardaki dükkanları tercih edebilirsiniz.

İtalyan mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da zengin seçenekler sunan Floransa’da zeytinyağlı yemekler dikkat çeker. Ayrıca yemekler genelde bölgede yetiştirilen taze ürünler ile hazırlanır. Floransa’da kaliteli ve lüks bir restoranda yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Soğan çorbası, lazanya ve üzümlü ekmek Floransa’nın ünlü yemekleri arasındadır. Yurt dışında damak zevkinize uygun yemek bulamıyorsanız, şehirde yer alan Türk restoranlarını deneyebilirsiniz.

Her bütçeye uygun otellerin yer aldığı şehirde, özellikle Eski Kent civarında konaklamanız önerilir. En önemli gezi noktalarının bulunduğu Eski Kent’de bir otel tercih ederek gezi boyunca rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

19 Mayıs Yurt dışı Turları için Setur web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın