Amsterdam'da nerede kalınır hakkında bilgiler

Amsterdam’da nerede kalınır sorusu bireysel olarak Amsterdam‘a gidenlerin akıllara takılan ilk sorulardan. Hollanda’nın bu güzel şehrine turlarla gidiyorsanız sorun yok. Ama her yazıda ısrarla belirttiğim gibi bir seyahatten maksimum keyfi almak için seyahatlerinizi bireysel yapmanızı öneriyorum. Bunun için de seyahatleriniz öncesinde biraz araştırma yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Amsterdam‘da konaklayabileceğiniz yerlerin başında şehir merkezi gelir. Ancak şehir merkezi geniş bir alana yayılmıştır. Red Light Bölgesi, Dam Meydanı ve çevresi, Rembrandtplein, Leidseplein, Waterlooplein şehrin merkezinde konaklamak isteyenlerin değerlendirmesi gereken noktaların başında gelir.

Amsterdam‘a birçok kez gitme fırsatı yakalayan bir arkadaşınız olarak seneler boyunca yaşadığım tecrübeleri Amsterdam’da nerede kalınır başlıklı yazımda paylaşmak istedim. Üstelik gezmekten çok büyük keyif aldığım bu popüler Avrupa şehrine yaptığım her ziyarette kazandığım yeni tecrübeleri de bu yazıyı sürekli güncelleyerek sizlere aktarmaya çalışıyorum. Çok fazla uzatmadan Amsterdam’da konaklama konusundaki genel bilgilere ve her keseye hitap edebilecek, birbirinden güzel Amsterdam otel tavsiyelerime geçelim.

Amsterdam’da nerede kalınır?  Otel Tavsiyeleri

Amsterdam'da nerede kalınır
Amsterdam’da nerede kalınır konusundaki 3 bölge tavsiyemin konumarını haritada görebilirsiniz. Haritayı büyütmek ve Google Haritalarda incelemek için tıklayın.

İlk defa gideceğiniz bir  şehirde nerede konaklama yapacağınızı bilmemek ilk araştırma döneminde stres yapabilir ama bana göre Amsterdam konaklama konusunda Avrupa’nın en sıkıntısız şehirlerinden. Amsterdam gezi rehberi yazılarımda da yazdığım gibi şehir aslında ufak, Amsterdam gezilecek yerler listesindeki bir çok nokta birbirine yürüme mesafesinde.

2000‘e yakın tesisin bulunduğu Amsterdam’da otel fiyatları Paris, Roma gibi popüler Avrupa şehirlerinden maalesef biraz yüksek. Bu yüzden konaklama konusunda ne istediğiniz önemli.

Amsterdam’da nerede kalınır konusunda ilk önce konaklama yapabileceğiniz en popüler bölgelerle ilgili bilgiler vereyim. Amsterdam Tren İstasyonu ve çevresi, şehrin merkezi kabul edilen Dam Meydanı ve çevresi, bir diğer popüler meydan olan Rembrandtplein en gözde bölgeler. Bunlar dışında merkezin sol kısmında kalan popüler Jordaan bölgesi, biraz güneyde kalan Spui meydanı ile Museumplein adındaki müzeler meydanı çevresinde de konaklama yapılabilir. Amsterdam’da nerede kalınır konusunda düşünenlere benim 3 bölge tavsiyem var.

1. Tren İstasyonu Çevresi

Amsterdam'da nerede kalınır tren istasyonu
Amsterdam kanal turlarının ana duraklarının biri Tren İstasyonu’nun hemen önünde bulunuyor…

Amsterdam’da konaklama konusunda ilk bölge tavsiyem Amsterdam Tren İstasyonu ve istasyonun çevresinde yer alan bölge. Amsterdam havaalanından şehir merkezine ulaşım başlıklı yazımda da bahsettiğim gibi Amsterdam Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanılan en popüler ulaşım aracı havaalanı treni. Schiphol Havaalanı‘ndan merkeze giden trenlerin son durağı bu istasyon. Bunun dışında eğer siz de Amsterdam’a benim yaptığım gibi Brüksel ve Paris hızlı trenleri ile gidecekseniz yine son durağınız merkezde burası olacak.

Kısacası Amsterdam Tren İstasyonu sizin seyahatinizde önemli bir yere sahip olacak. Ben son Amsterdam seyahatimde otelimi tren istasyonunun hemen yanında ayarladım. Böylece şehre gelip giderken stres yaşamadan tren istasyonuna ulaştım. Üstelik şehrin dar sokaklarında bir oteli seçip istasyona kadar bavul götürme derdim de olmadı.

Eğer siz de böyle düşünürseniz otelinizi istasyona yakın bir konumda ayarlayabilirsiniz. Son olarak istasyonunun önünde şehir içi ulaşımda büyük öneme sahip tramvay hattının durağı var. Buradan en uzak noktalara kolayca ulaşabilirsiniz.

2. Dam Meydanı Çevresi

Amsterdam'da nerede kalınır dam meydanı
Dam Meydanı, Amsterdam’ın gece gündüz en hareketli noktası…

Amsterdam gezilecek yerler listemizdeki birçok yere yürüme mesafesindeki Dam Meydanı, şehrin adeta kalbi. Gece gündüz hareketli olan bu nokta tren istasyonuna yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alıyor. Üstelik istasyona ulaşım çok basit. Tek yapmanız gereken Damrak Caddesi boyunca dümdüz yürümek.

Meydan çevresinde birçok kafe, restoran var. Ayrıca şehrin en dikkat çeken noktalarından biri olan Red Light District yanı Kırmızı Fener Mahallesi bu meydana yürüyerek 5-10 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Amsterdam’a bir önceki seyahatimde bu meydanın hemen yan sokağında konaklamış, seyahat boyunca çok keyif almıştım. Bu nedenle Amsterdam’da nerede kalınır diyenlere ikinci tavsiyem bu meydan.

3. Rembrandtplein

Amsterdam'da nerede kalınır Rembrandtplein bölgesi
Merkezin biraz güneyinde yer alan Rembrandtplein özellikle hava karardıktan sonra hareketleniyor…

Amsterdam’daki en önemli ve hareketli meydanlardan bir tanesi olan Rembrandtplein merkezin biraz güneyinde yer alıyor. Adını Hollandalı ünlü ressam Rembrandt‘tan alan meydan benim Amsterdam’a ilk yaptığım seyahatteki tercihim olmuştu. Meydan ve çevresinde birçok kafe, restoran ve coffeeshop var. Hava karardıktan sonra bölge biraz daha hareketli oluyor.  Amsterdam’da nerede kalınır konusundaki çok tavsiyem olan bu meydandan Dam Meydanı ve çevresine yürüyerek 15 dakikada ulaşabileceğiniz gibi çevrede yer alan tramvay hattını kullanarak çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amsterdam’da Şehir İçi Ulaşım

Amsterdam'da nerede kalınır toplu taşıma
Amsterdam merkezindeki birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Uzak mesafelere gidecekseniz şehirde ekin bir tramvay ağı bulunuyor.

Hazır Amsterdam’da konaklama yapılacak bölgelerden bahsetmişken kısaca da olsa şehir içi ulaşım konusundan da bahsetmek istiyorum. Böyle otelinizi seçerken ulaşım konusunda biraz fikriniz olur.

 • Yürüyüş: Amsterdam çok büyük bir şehir değil. Gezilecek yerlerin birçoğu birbirine yürüme mesafesinde. Zaten Amsterdam’ın büyülü kanalları arasında yürümek bile benim bu güzel şehre gitmek istememdeki en büyük neden. Kısacası merkezde kalırsanız ve yürümeyi seviyorsanız birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • Tramvay: Şehir içinde çok etkin bir tramvay ağı var. Yürüyerek gidilmeyecek noktalara giderken ya da yorulduğunuzda tramvay ulaşımı size yardımcı olabilir.
 • Metro: Amsterdam’da ufak bir metro ağı var ama merkezin içerisinde çok durakları yok. Ben metroyu hiç kullanmadım. Yürümek ve tramvay fazlasıyla yeterli.

Amsterdam Otel Fiyatları ve Rezervasyon

amsterdam otel rezervasyonu

Amsterdam’da nerede kalınır sorusuna konaklama yapılacak bölgelerle başladık ama gelelim en önemli konulardan bir tanesine, şehirdeki konaklama fiyatlarına.

Fiyatlar: Yazı başında da belirttiğim gibi Amsterdam’da otel fiyatları sezonda maalesef çok yüksek. Özellikle ilkbahar ve yaz ayalarında merkezde, temiz ve orta şeker bir otelde gecelik oda fiyatı 120 Euro‘dan aşağıya oda bulmak zor olabilir. Tabi sezon dışında yani kış dönemi vb gecelik 60-70 Euro‘da oda bulunabilir.

İnternetteki konaklama fiyatlarına %6 KDV dahilken %5 Şehir Vergisi hariç. Bu fark otelde ödeniyor. Kahvaltı fiyatları oda fiyatına dahil değilse genelde kişi başı günlük 10-20 Euro arasında ücretlendiriliyor. Bu rakamı ödemek istemezseniz çevredeki kafeleri, Dam Meydanı ara sokağındaki Simit Sarayı‘nı ya da birçok noktada bulunan Subway vb fast food restoranlarını tercih edebilirsiniz.

Rezervasyon: Amsterdam otel rezervasyonunuzu dünyanın en bilindik ve güvenilir otel rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yapabilirsiniz. Otel ödemenizi konaklama tercihinize göre göre otelde yapabileceğiniz gibi konaklamanıza son 24 saat kalaya kadar ücretsiz iptal hakkınız da var. Booking.com’daki Amsterdam otellerini incelemek için tıklayın. (Booking.com’da nasıl rezervasyon yapılır derseniz tıklayın.)

1. Amsterdam Otel Tavsiyem: 3★ ibis Amsterdam Centre

Amsterdam otel önerisi ibis amsterdam

Amsterdam’da nerede kalınır diyenler ilk tavsiyem son Amsterdam seyahatimde konakladığım 3 yıldızlı Hotel ibis Amsterdam Centre oteli. Amsterdam Tren İstasyonu‘nun hemen yanında yer alan bu otelin konumu oldukça güzel. Son Amsterdam seyahatimde ben şehre Brüksel‘den hızlı trenle gelip yine Brüksel’e trenle döndüğüm için istasyona yakın konumda olmak istedim. Otelden yürüyerek Dam Meydanı‘na 10 dakikada Red Light District bölgesine ise 5 dakikada gitmek mümkün.

Klasik İbis konaklama standartlarının sunulduğu bu tesis bana göre Amsterdam’da merkezi noktada konaklama için en uygun fiyatlı tesislerden bir tanesi. Ben son seyahatimi şehrin en yüksek sezonu olan Ağustos ayında yapmıştım. Buna rağmen kahvaltı dahil gecelik toplam oda için 179 Euro ödedim. Hemen yüksek bulmayın. Sezonda bu konumda kahvaltı dahil bu fiyatlara oda bulmak zor. Kış ya da sonbahar döneminde indirimleri yakarsanız belki 100 Euro seviyelerine kadar düşebilir bu rakam. Otel hakkındaki geniş değerlendirmemi şu yazıda okuyabilirsiniz: Amsterdam’da Ucuz ve Merkezi Otel Tavsiyesi: 3★ Hotel ibis Amsterdam Centre

ibis Amsterdam Centre otelini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Amsterdam Otel Tavsiyem: 3★ RHO Hotel

Amsterdam otel önerisi Rho Hotel
RHO Hotel’de odaların orta şeker görünümüne aldanmayın. Tesis, Amsterdam’ın tam merkezinde yer alıyor…

Amsterdam’da nerede kalınır konusunda 2. otel tavsiyem şehrin tam kalbi olan Dam Meydanı‘nda yer alan 3 yıldızlı RHO Hotel. Bir önceki Amsterdam seyahatinde tercih ettiğim bu otel yine şehrin tam merkezinde yer alan, en uygun fiyatlı tesislerden bir tanesi. Otel o kadar merkezi bir konumda yer alıyor ki tesisten dışarı adım attığınız anda 1 dakika içinde kendinizi Dam Meydanı‘nda buluyorsunuz.

Gece gündüz hareketli olan bu meydan çevresinde seyahatinizin keyifli geçmesini sağlayacak bir çok gezi noktası, kafe, restoran var. Ayrıca ünlü Red Light District buraya yürüyerek 5-10 dakika uzaklıkta.

Ben bu otelde konaklama yaptığım dönemde kahvaltı dahil gecelik toplam 135 Euro ödedim. Şehrin tam merkezinde bu fiyatlara konaklama yapmak gerçekten çok çok zor. Bu yüzden Amsterdam seyahati planlıyorsanız bu tesisin fiyatlarına mutlaka göz atmanızı, eğer indirimli fiyat görürseniz ve seyahat tarihleriniz belliyse hemen yer ayırtmanızı tavsiye ederim. Otel hakkında detaylı inceleme yazımı şu linkte okuyabilirsiniz: Amsterdam’da Merkezi Ucuz Otel Tavsiyesi: 3★ RHO Hotel

RHO Hotel tesisini incelemek ve otelde rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Amsterdam İçin Diğer Otel Tavsiyelerim

Yukarıda adı geçen yerler Amsterdam’da nerede kalınır diyenler için ilk etapta tavsiye edebileceğim, bizzat kendimin tecrübe ettiği merkezi ama ekonomik oteller. Bunlar dışında seyahat bütçesi daha yüksek ya da düşük olanlar için de farklı otel tavsiyelerim olacak. Adı geçen bu tesisler benim Amsterdam seyahatlerim öncesinde mutlaka göz attığım yerlerden. Eğer kafanıza yatan bir tesis olursa hemen yer ayırtmanızı öneririm. Uzatmadan Amsterdam’da nerede kalınır yazısındaki diğer otellere geçelim.

3★ ibis Styles Amsterdam Station

Amsterdam otel tavsiyesi ibis Styles Amsterdam Central Station

3 yıldızlı ibis Styles Amsterdam Central Station, Amsterdam Tren İstasyonu’nun hemen karşısında yer alan çok güzel bir tasarım oteli. 3300 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,0 puan alan tesis konum olarak da çok güzel bir noktada yer alıyor. Karşısında tren istasyonu, hemen 5-10 dakika yürüme mesafesinde ise Dam Meydanı ve Red Light District yer alıyor.

Son Amsterdam seyahatimde bu otelde konaklama ile ilgili oldukça git gel yaşadım. Eğer uygun fiyat yakarsanız kaçırmamanızı tavsiye ederim. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ WestCord City Centre

Amsterdam'da otel tavsiyesi WestCord City Centre Hotel

Tren istasyonuna yakın bir diğer merkezi otel tavsiyem olan 3 yıldızlı WestCord City Centre Hotel göz atmanızı isteyeceğim bir tesis. Şehrin en elit yerlerinden kanallarla çevrili Jordaan bölgesine yakın olan bu otel merkezi olduğu kadar sakin bir noktada yer alıyor. Gitmek isteyeceğiniz çoğu yer kısa bir yürüme mesafesinde. 3200 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,2 puan alan bu tesisin gecelik konaklama fiyatları dönem dönem çok uygun olabiliyor. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Motel One Amsterdam

Amsterdam otel tavsiyesi Motel One Amsterdam

Amsterdam konaklama konusunda çok pahalı bir şehir dedik peki Amsterdam’da nerede kalınır konusunda hiç uygun fiyatlı otel önerin yok mu diyorsanız bu tesis tam size göre. 8000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,9 puan alan 3 yıldızlı Motel One Amsterdam, merkezin biraz güneyinde yer alıyor. Üstte önerdiğim diğer tesisler kadar merkezi bir konumda yer alamasa da otel önünde yer alan tramvay hattı üzerinden gitmek isteyeceğiniz çoğu yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğer konaklama için kısıtlı bütçeniz var ama biraz merkezi bir yerlerde kalmak isterseniz Motel One Amsterdam tesisine mutlaka göz atın derim. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Radisson Blu Hotel

Amsterdam otel tavsiyesi Radisson Blu Hotel

4500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,6 puan ama Radisson Blu Hotel, Amsterdam’da nerede kalınır diyenler için önerebileceğim 4 yıldızlı güzel bir otel. Hem merkezi hem de kaliteli olan bu tesisten gezilecek yerlere ulaşmak oldukça kolay. Dam Meydanı başta olmak üzere birçok yere yürüyerek kolayca ulaşabileceğiniz oteldeki fiyatlara mutlaka göz atın. Bakarsınız indirim yakalar, 3 yıldızlı bir tesise vereceğiniz rakamlara bu otelde konaklarsınız. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel Estheréa

Amsterdam otel önerisi Hotel Estherea

Amsterdam’da nerede kalınır yazımıza biraz daha lüks tesisler ile devam edelim. Yaklaşık 5000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 9,1 gibi muazzam bir puan alan 4 yıldızlı Hotel Estheréa, Spui Meydanı ile Çiçek Pazarı‘na yakın bir konumda yer alıyor. Bu oteli seçmemin bir diğer nedeni ise tesisin Amsterdam kanallarının birinin üzerinde yer alıyor oluşu. Dam Meydanı’na hemen kısa bir yürüyüş uzaklığında yer alan bu otele de göz atabilirsiniz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5★ NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky

Amsterdam otel tavsiyesi NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky

Amsterdam’da nerede kalınır yazısında son otel tavsiyem aslında şehrin en ünlü ve popüler tesislerinden bir tanesi. Dam Meydanı‘nın üzerinde, Ulusal Anıt‘ın hemen arkasında yer alan 5 yıldızlı NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky, Amsterdam seyahatlerinde merkezi ama kaliteli bir otel arayanlar için güzel bir seçenek. 5500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,4 puan alan otelin çevresinde birçok kafe, restoran yer alıyor. Üstelik otelin bazı odaları Dam Meydanı’ndaki Kraliyet Sarayı manzaralı.

Otelle ilgili dikkatimi çeken şeylerde biri zaman zaman yapılan indirimler. %30-50 arası yapılan indirimleri yakarsanız 3-4 yıldızlı bir tesis fiyatına burada kalabilirsiniz. Otel hakkındaki detaylı incelememi şu yazıda okuyabilirsiniz: Amsterdam’da Merkezi Kaliteli Otel Tavsiyesi: 5★ NH Collection Krasnapolsky

Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Özetle Amsterdam’da nerede kalınır yazısı boyunca şehirde konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer verdim. Amsterdam seyahatinizde gerekli olabilecek tüm bilgileri; Amsterdam gezi rehberi, Amsterdam alışveriş rehberi, Amsterdam ulaşım rehberi, Amsterdam’da yapılacak şeyler başlıklı yazılarımda okuyabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

14 Yorum

 1. Merhaba,

  Ekim/2018 tarihinde Amsterdama gideceğiz Eşimle, birkaç otel baktım ama kararsız kaldım.

  Şu oteli çok beğendim: Amsterdam Wiechmann Hotel

  Ama Tren istasyonuna da yakın olsun istiyorum çünkü çevre köylerine gitmek istiyoruz. Kanal manzarası da olsun ama çokta pahalı olmasın istiyoruz. Sizinde fikrinizi almak istedim.
  Birde siz inceleyebilir misiniz ?

  Teşekkürler.

  • Dilek Hanım merhabalar,

   Otele göz attım. Hep yüksek ziyaretçi puanına sahip hem de merkezi konumda. Üstelik hemen kanal yanında tipik bir Amsterdam evi tasarımında. Bence otel gayet güzel gözüküyor. Gecelik konaklama fiyatları da bütçe sınırlarınız içinde olursa kaçırmayın derim.

   Sevgiler

   Sami

 2. merhaba 4-6 haziranda 2 gecelik eşim 0 yas altı cocugum ve ben kalmak istiyoruz. merkeze yakın ve 1000 civarı otel tavsiyeniz nedir?

 3. Holiday Inn Express Amsterdam – South şehir merkezinden biraz uzakta ama şehir merkezine varmanız kolay: tram ya da metro ile sadece yarım saatte merkeze ulaşabilirsiniz. Fiyatı gayet uygun.

 4. merhabalar Sami bey ,
  Ben bu yaz 13 günlüğüne amsterdam a bir gezi planladım uçak biletimi aldım fakat konaklayacağım yer hakkında sizden fikir almam gerekiyor. Çünkü öğrenciyim ve bütçem biraz kısıtlı. Bana tavsiye edeceğiniz konaklayabileceğim yer varmıdır? Fakat karışık odalı hostelları tercih etmek istemiyorum.Oraya gitmiş ve gezmiş birisi olarak sizin fikirleriniz önemli benim için. Teşekkür ederim şimdiden.

 5. Merhaba Sami Bey, seyahat planı yaparken otel araştırmasında yazılarınızdan oldukça faydalanıyorum. Ellerinize sağlık. Amsterdam Brüksel Paris gezisi yapmayı planlıyoruz eşim ve oğlumla. Müze gezisi ve gece gezmesi çok fazla yapamıycaz oğlumuz küçük olduğu için. Sizce Amsterdam’a minimum kaç gün ayırmak gerekir?

  • Ece Hanım merhabalar. Amsterdam benim gezip gördüğüm yerler arasında en çok sevdiğim şehirlerden biri. Şimdiye kadar 3 kez gitme şansım olsa da halen 4. kez gitmenin planlarını yapıyorum. Eğer müze ve gece gezmesi yapmayacaksanız Amsterdam için 2 tam gün yeterli bana göre. Eğer verimli gezerseniz 2. günün akşamından sonra da başka yerlere geçilebilir. Ama müze ve önemli yerlerin çoğunu görmek isterseniz ben 3 gün 2 geceli gezileri tavsiye ediyorum.

 6. Merhaba,
  Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. Ben de 25-27 Mart 2016 tarihlerinde Amsterdam’da olacağım eşimle. Fakat yazdan beri bakıyorum, hem merkezi hem uygun fiyatlı bir otel bir türlü bulamadım. Paris’te bile otel fiyatları şu an daha ucuz. Sizce son güne kadar beklemeli miyim, son dakika fırsatları yakalayabilir miyim? Yoksa oteller daha fazla dolmadan elimi çabuk mu tutayım? Mercure Hotel Amsterdam Airport oteli nasıl sizce biraz merkeze uzak ama yine de denemeye değer mi?
  Değerli yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

  • Emre Bey merhabalar,

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Amsterdam otel fiyatları konusunda maalesef pek gezgin dostu bir şehir değil. Fiyatlar genel olarak benzer seviyelerde gidecektir. Ben sizin yerinizde olsa başta bu sayfada yer alan oteller olmak şehirdeki otelleri inceler kendime en uygun olan tesiste ücretsiz iptal seçenekli bir yer ayarlarım. Daha sonra fırsat buldukça booking.com’a üye girişi yaparak sadece fırsatları incelerim. Bazen günlük ya da dönemsel olarak çok uygun fiyatlara otel bulunabiliyor. Ama bence ilk olarak güzel bir tesiste yer ayırtın, kendinizi garantileyin daha sonra fırsat buldukça araştırmanızı yapın. Eğer güzel bir fırsat yakalarsanız ilk rezervasyonunuzu ücretsiz iptal şartları esnekliğinde iptal edebilirsiniz.

   Bulduğunuz otelle ilgili olarak; ben merkezden çok uzakta yer alan otelleri pek sevmiyorum. Uzakta yer alacaksa bile otelin hemen önünde bir tren/metro durağı vb olmalı. Yoksa otelin imkanları ne kadar iyi olsa da, fiyatı ne kadar uygun olsa da gezi boyunca ulaşım anlamında sıkıntı yaşanıyor. Zaten ömürde kaç kez Amsterdam’a gitme şansınız olacak. Mümkünse bütçenizi biraz zorlayıp merkeze biraz daha yakın yerde otel ayarlayın. İnanın otel kapısından adım atar atmaz şehrin hareketli yaşantısına geçiş yapmanın keyfi bir başka. Amsterdam’da havaalanı çevresinde de konakladım bir başta gezimde Dam Meydanı yanında da konakladım. Konaklama konusunda bu 2 tecrübe kıyas bile edilmez bana göre.

   Şimdiden keyifli geziler dilerim.

   Sami

 7. Sami Bey iyi günler

  Holiday INn expresste rezervasyon yaptırdım. 29 aralık-2ocak arası.Ulaşım gece geç saAtlerde tranvay,metro,otobüs sorun oluyormu acaba tek çekindiğim konu o şu anda. Ve güvenlimi bu şekilde yolculuk.

  • Önder Bey merhabalar,

   Anladığım kadarıyla oteliniz Amsterdam Sloterdijk Tren İstasyonu’nun hemen yanında. Amsterdam’da toplu taşıma araçları gece yarısından sonra sabah 6’ya kadar çalışmıyor ama gece hizmet veren otobüsler vb var. Sizin ulaşım yapacağınız yerler biraz daha merkezi. Bana göre sıkıntı yaşamazsınız. Toplu taşıma ile ilgili bilgileri resmi siteden (http://en.gvb.nl/) ya da havaalanında inince turizm danışmaya sorabilirsiniz.

   İyi eğlenceler dilerim şimdiden.

   Sami

 8. Merhaba Sami Bey, ocak ayında Amsterdama gideceğim. Daha önce (geçen sene) 2 gün kalmıştım fakat şehri kefetme vakti elde edememiştim. Şimdi otel arayışı içerisindeyim. Sizinde yazdığınız bir çok oteli inceledim. Ama listenizde olmayan Grand Hotel Downtown a rez. yaptırdım. Otelin kendisi ya da çevresi hakkında bilginiz var mı? Varsa paylaşır mısınız? Teşekkürler

  • Merhabalar,

   Gezip Gördüm’de otel tavsiyesi yaparken Booking.com puanı 10 üzerinden en azından 8 puan almış tesisleri tavsiye olarak eklemeye çalışıyoruz. Rezervasyon yaptırdığınız Grand Hotel Downtown‘a göz attım. Puanı 7,9, konum olarak da fena değil. Merkeze yürüme mesafesinde. Otele yakın tramvay durağı mevcut. Deneme amaçlı 2 hafta sonrası için baktığım otel fiyatları da gayet uygun. Eğer güzel bir fiyata rezervasyon yaptırmışsanız rezervasyonunuzu değiştirmeyin, otel gayet güzel gözüküyor. Şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın