Amsterdam'da nerede kalınır hakkında bilgiler
Amsterdam'da Nerede Kalınır - Konaklama Rehberi

Amsterdam’da nerede kalınır yazısı boyunca Avrupa’nın en popüler şehirlerinden olan, hatta benim de favorilerimin başında gelen Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da nerede kalmalı? sorusuna detaylıca cevaplar vermeye çalışacağım.

Yazı boyunca şimdiye kadar 4 kez ziyaret etme şansı yakaladığım bu şehirde konaklama konusunda önemli bilgi ve tavsiyeler paylaşacağım. Başta Amsterdam şehir merkezi otelleri olmak üzere her bütçeye göre Amsterdam otel tavsiye listesi sunacağım. İnanıyorum ki bu rehberi okuduktan sonra otel seçiminizi çok daha kolay yapacaksınız.

Amsterdam’da nerede kalınır yazısında neler bulacaksınız?

 • Seyahatlerimde konaklayıp memnun kaldığım merkezi Amsterdam otelleri
 • Amsterdam’da gezilecek yerler ve otel tavsiyelerimin harita konumları
 • Amsterdam’da konaklama yapılacak en güzel ve popüler bölgelerle ilgili detaylar
 • Bu bölgelerdeki popüler Amsterdam otelleri
 • Amsterdam’da ucuz otel tavsiyesi
 • Amsterdam’da şehir içi ulaşım konusunda bilgiler
 • Amsterdam otel fiyatları ve rezervasyon seçenekleri
 • Özetle Amsterdam’da nerede kalınır? Ben olsam nerede kalırdım?

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? Kişisel Amsterdam Otel Tavsiyelerim

Yazı başında da belirttiğim gibi Amsterdam benim şu ana kadar gezmekten en zevk aldığım yerlerin başında geliyor. Amsterdam’da nerede kalınır rehberi boyunca şehri ziyaret ettiğim sürelerde edindiğim bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım.

Ama öncesinde özetle Amsterdam otel tavsiyesi isteyen arkadaşlar için bizzat konaklayıp memnun kaldığım 2 otelle ilgili bilgiler vermek istiyorum. Bu iki otelin de ortak özelliği şehrin tam merkezinde yer alıyor olmaları ve çevrelerindeki tesislere göre nispeten daha ucuz olmaları.

Amsterdam otel önerisi ibis amsterdam
Hotel ibis Amsterdam Centre, şehrin merkezinde, güzel ve ekonomik bir tesis.

 3★ ibis Amsterdam Centre:  Ben son Amsterdam seyahatimde Booking.com’da 6000‘den fazla ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 7,8 gibi güzel bir puan alan 3 yıldızlı Hotel ibis Amsterdam Centre otelinde kaldım. Normalde 8 puan altı tercih etmemeye çalışırım ama İbis standartı olduğu için bu kuralımı biraz esnettim ve sonuçtan da gayet memnun kaldım.

 #  Bu tesisi tercih etmemdeki en büyük neden otelin konumu ve rakiplerine göre çok daha ucuz olması oldu.

 #  Amsterdam Tren İstasyonu’nun hemen yanında yer alan bu tesis ile gerek havaalanından şehir merkezine gelirken, gerek şehir içinde gezerken gerekse de tren ile diğer Avrupa şehirlerine giderken büyük rahatlık yaşayacaksınız.

Yazı devamında detaylıca belirttiğim gibi eğer yürümek isterseniz burası önemli yerlere yürüme mesafesinde. Ama yürümek istemezseniz de gar önündeki tramvay hattı ile her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

 #  Klasik İbis konaklama standartlarının sunulduğu bu tesis bana göre Amsterdam’da merkezi noktada konaklama için en uygun fiyatlı tesislerden bir tanesi. Ben son seyahatimi şehrin en yüksek sezonu olan Ağustos ayında yapmıştım. Buna rağmen kahvaltı dahil gecelik toplam oda için 179 Euro ödedim. Hemen yüksek bulmayın. Sezonda bu konumda, kahvaltı dahil bu fiyatlara oda bulmak zor.

Amsterdam’da nerede kalınır rehberini hazırlarken bu tesis için ölü sezonda 99 Euro seviyelerine kadar oda fiyatlarının olduğunu gördüm. Bu yüzden bence bu otele mutlaka bir şans verin.

 • Otel hakkında detaylı incelememi okumak isterseniz tıklayın.
 • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.
Amsterdam otel önerisi Rho Hotel
RHO Hotel’de odaların orta şeker görünümüne aldanmayın. Tesis, Amsterdam’ın tam merkezinde yer alıyor…

 3★ RHO Hotel:  Amsterdam’da nerede kalınır konusunda 2. otel tavsiyem Booking.com’da 7000‘den fazla ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,1 gibi güzel bir puan alan 3 yıldızlı RHO Hotel.

 #  Bu oteli tercih etmemdeki en büyük neden de yine otelin konumu ve uygun fiyatları oldu.

 #  Tesis, Amsterdam’ın tam merkezi sayılan Dam Meydanı‘nın ara sokağında yer alıyor. Yani otelden dışarı adım attığınız an kendinizi bu güzel şehrin tam kalbinde buluyorsunuz.

Bu noktadan şehirdeki neredeyse her yere yürüyerek gitmek mümkün. Tren istasyonu, Red Light, kanallar, müzeler… Hepsi kısa bir yürüyüş uzaklığında. Yürümek istemezseniz de meydandaki tramvayları kullanabilirsiniz.

 #  Ben bu otelde konaklama yaptığım dönemde kahvaltı dahil gecelik toplam 135 Euro ödedim. Şehrin tam merkezinde bu fiyatlara konaklama yapmak gerçekten çok çok zor.

Bu yüzden Amsterdam seyahati planlıyorsanız bu tesisin fiyatlarına mutlaka göz atmanızı taviye ederim. Benim konakladığım rakamları yakalarsanız da kaçırmayın derim.

 • Otel hakkında detaylı incelememi okumak isterseniz tıklayın.
 • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? Konaklama Yapılacak Bölgeler

Kısa otel tavsiyelerinden sonra kafanızda rahat canlanması için Amsterdam’da konaklama yapılabilecek bölgeler, Amsterdam’da nerede kalınır rehberi boyunca tavsiye ettiğim oteller ile gezilecek yerlerin konumlarının bir arada bulunduğu Amsterdam haritasını paylaşayım.

Amsterdam'da konaklama yapılacak bölgeler, Amsterdam'da nerede kalınır
Amsterdam’da nerede kalınır ? Haritayı Google Maps’te açmak için tıklayın.

 #  Haritadaki mavi numaralar Amsterdam gezilecek yerler başlıklı yazımda detaylıca anlattığım, önem sırasına göre şehirdeki gezilecek yerleri, kırmızı harita ikonları ise yazı boyunca tavsiye ettiğim otellerin konumlarını simgeliyor.

 #  Arzu ederseniz bu haritayı Google Maps üzerinde açabilir ve harita üzerindeki noktalarda bulunan linklere tıklayarak gezilecek yerler ya da otel tavsiyelerimi detaylıca inceleyebilirsiniz. Haritayı incelemek için tıklayın.

Amsterdam’da nerede kalınır rehberimize şehirde konaklama yapabileceğiniz bölgeler hakkında bilgiler vererek devam edelim. Amsterdam’da konaklama yapabileceğiniz bana göre 5 bölge var. Bunlar

 1. Ulaşım ağının merkezi olan Tren İstasyonu ve çevresi
 2. Amsterdam’ın tam merkezi sayılan Dam Meydanı çevresi
 3. Yine şehrin güzel ve popüler meydanlarından Rembrandplein
 4. Kanalların arasında yer alan popüler Jordaan bölgesi
 5. Ünlü Kırmızı Fener Mahallesi (Red Light District)

Saydığım bu yerler turistlerin en çok rağbet gösterdiği, şehrin en popüler yerleri. Ben Amsterdam’da nerede kalınır yazısı boyunca bana göre daha güzel olan ilk 3 bölge hakkına bilgiler paylaşacağım.

1. Tren İstasyonu Çevresi

Amsterdam'da nerede kalınır tren istasyonu
Amsterdam kanal turlarının ana duraklarının biri Tren İstasyonu’nun hemen önünde bulunuyor…

Amsterdam’da konaklama konusunda ilk bölge tavsiyem Amsterdam Tren İstasyonu ve istasyonun çevresinde yer alan bölge. Ben son Amsterdam gezimde şehre Paris’ten gelip Brüksel’e hızlı trenler ile gittiğim için gar çevresinde konaklamak benim için önemliydi.

Bölgenin önemli avantajları: Burada konaklamanın en büyük artısı ulaşım ve ucuzluk.

 #  Amsterdam havaalanı ulaşımı başlıklı yazımda da bahsettiğim gibi Amsterdam Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanılan en popüler ulaşım aracı havaalanı treni. Schiphol Havaalanı’ndan merkeze giden trenlerin son durağı bu istasyon. Önce otelinize geçip eşyalarınızı bırakıp şehri keşfetmek isterseniz gar çevresinde konaklamak önemli bir imkan.

Şehir içi ulaşım konusuna gelirsek; dilerseniz istasyonun hemen önündeki tramvay duraklarını kullanarak şehrin her bir köşesine rahatça ulaşabilirsiniz. Benim gibi her yere yürüyerek gitmek isterseniz de şehrin merkezi kabul edilen Dam Meydanı otele yürüyerek 10, kentin popüler bölgesi olan Red Light District ise otele 5 dakika uzaklıkta.

 #  Amsterdam kanal turu başlıklı yazımda belirttiğim gibi şehirde kanal turuna katılabileceğiniz birkaç önemli durak var. Bunlardan biri gar önünde. Sezonda kanal turlarında kuyruk olabileceğini düşünürsek sabah otelden çıkıp erkenden iskeleye gelip kanal turuna katılabilmek güzel bir imkan.

 #  Bölgedeki otellerin bir diğer özelliği fiyatların merkeze göre bir tık daha ucuz olması. Tabi bunun için biraz araştırma yapmak, indirimleri kovalamak gerekiyor.

Bölgenin dezavantajları:

 #  Buranın hiç mi dezavantajı yok derseniz açıkçası tek diyebileceğim tek nokta bazı noktalara yürüyerek ulaşma zorluğu diyebilirim. Museumplein ve Çiçek Pazarı gibi önemli noktalar buraya yürüyerek 15-20 dakika sürer. Ne kadar dezavantaj bilemiyorum ama merkeze göre bir tık daha fazla yürüme gerekiyor.

Özetle burası konaklama konusunda göre tercih edilebilecek yerlerden. Son seyahatimde burada konaklamaktan oldukça memnun kaldım. Havaalanı ulaşımı ya da tren kullanma ihtimalim çok yüksek olduğu için bir sonrası seyahatimde ilk tercihim burası olacaktır.

 • Tren istasyonu ve çevresinde yer alan Amsterdam otellerini incelemek için tıklayın.

Konakladığım tesis dışında Amsterdam’da nerede kalınır rehberimize gar çevresinde yer alan, 2 adet 3 yıldızlı otel tavsiyesi vermek istiyorum.

Amsterdam otel tavsiyesi ibis Styles Amsterdam Central Station
ibis Styles Amsterdam Station

 3★ ibis Styles Amsterdam Station:  3 yıldızlı ibis Styles Amsterdam Central Station, Amsterdam Tren İstasyonu’nun hemen karşısında yer alan çok güzel bir tasarım oteli. 3500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,0 puan alan tesis konum olarak da çok güzel bir noktada yer alıyor.

Karşısında tren istasyonu, hemen 5-10 dakika yürüme mesafesinde ise Dam Meydanı ve Red Light District yer alıyor.

Son Amsterdam seyahatimde bu otelde konaklama ile ilgili oldukça git gel yaşadım. Eğer uygun fiyat yakarsanız kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Amsterdam'da otel tavsiyesi WestCord City Centre Hotel
WestCord City Centre

 3★ WestCord City Centre:  Tren istasyonuna yakın bir diğer merkezi otel tavsiyem olan 3 yıldızlı WestCord City Centre Hotel göz atmanızı isteyeceğim bir tesis. Şehrin en elit yerlerinden kanallarla çevrili Jordaan bölgesine yakın olan bu otel merkezi olduğu kadar sakin bir noktada yer alıyor.

Gitmek isteyeceğiniz çoğu yer kısa bir yürüme mesafesinde. 3300 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,2 puan alan bu tesisin gecelik konaklama fiyatları dönem dönem çok uygun olabiliyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Dam Meydanı Çevresi

Amsterdam'da nerede kalınır dam meydanı
Dam Meydanı, Amsterdam’ın gece gündüz en hareketli noktası…

Amsterdam’da nerede kalınır rehberimizde sıradaki bölge tavsiyem, bir önceki Amsterdam gezimde tercih ettiğim, şehrin tam merkezi, adeta kalbi kabul edilen Dam Meydanı ile meydanın çevresi.

Bölgenin önemli avantajları: Bölgenin en güzel yanı hareketin merkezinde olmak, kolay şehir içi ulaşımı, kafe ve restoran gibi noktalara yakınlık.

 #  Dam Meydanı ve çevresinden şehrin hemen hemen tüm önemli yerlerine kısa yürüyüşler ile ulaşmak mümkün. Eğer yürümek istemezseniz meydandaki tramvay durağını kullanabilirsiniz.

 #  Meydan kesişimde yer alan Damrak Caddesi boyunca dümdüz yürürseniz tren istasyonuna 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Yani gara yakınlığın verdiği avantajlar burada da mevcut.

 #  Meydan çevresinde birçok kafe, restoran var. Ayrıca şehrin en dikkat çeken noktalarından biri olan Red Light District yanı Kırmızı Fener Mahallesi bu meydana yürüyerek 5-10 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Bölgenin dezavantajları: Bölgede konaklamanın en sıkıntılı yani maalesef yüksek otel fiyatları.

 #  Bu bölge şehrin kalbi sayıldığı için zaten yüksek olan Amsterdam otel fiyatlarını iyice yukarı çekiyor. Buradaki fiyatlar ortalamanın üzerinde. Ama benim kendi seyahatimde yaptığım gibi biraz araştırma ve fırsat kovalayarak ekonomik olarak da bölgedeki otellerde konaklayabilirsiniz.

Kısacası bu bölge, şehrin tam merkezinde kalıp, otelden dışarı adım attığınız an hareketin, gezilecek yerlerin, kafe ve restoranların yanında yer almak isteyen gezginler için çok ideal.

 • Dam Meydanı ve çevresinde yer alan Amsterdam otellerini incelemek için tıklayın.

Amsterdam’da nerede kalınır rehberimizin başında kendi konakladığım Dam Meydanı otelleri dışında bölgede dikkatimi çeken diğer tesisler ise şunlar:

Amsterdam otel önerisi Hotel Estherea
Hotel Estheréa

 4★ Hotel Estheréa:  Booking.com’da 4000’den fazla ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 9,2 gibi muazzam bir puan alan 4 yıldızlı Hotel Estheréa, Spui Meydanı ile Çiçek Pazarı’na yakın bir konumda yer alıyor.

Bu oteli seçmemin bir diğer nedeni ise tesisin Amsterdam kanallarının birinin üzerinde yer alıyor oluşu. Dam Meydanı’na hemen kısa bir yürüyüş uzaklığında yer alan bu otele de göz atabilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Amsterdam otel tavsiyesi Radisson Blu Hotel
Radisson Blu Hotel

 4★ Radisson Blu Hotel:  Yaklaşık 3500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,6 puan ama Radisson Blu Hotel, Amsterdam’da nerede kalınır diyenler için önerebileceğim 4 yıldızlı güzel bir otel. Hem merkezi hem de kaliteli olan bu tesisten gezilecek yerlere ulaşmak oldukça kolay.

Dam Meydanı başta olmak üzere birçok yere yürüyerek kolayca ulaşabileceğiniz oteldeki fiyatlara mutlaka göz atın. Bakarsınız indirim yakalar, 3 yıldızlı bir tesise vereceğiniz rakamlara bu otelde konaklarsınız. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Amsterdam otel tavsiyesi NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky
Grand Hotel Krasnapolsky

5★ NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky:  5 yıldızlı NH Collection Krasnapolsky, Amsterdam’da merkezi ve gerçekten kaliteli bir tesis arayanlar için çok ideal bir otel. Dam Meydanı’nın üzerinde, Ulusal Anıt’ın hemen arkasında yer alan otel, şehrin simge otellerinden.

Booking.com’da 7500‘den fazla değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,5 puan alan tesis çevresinde birçok kafe, restoran yer alıyor. Üstelik otelin bazı odaları Dam Meydanı’ndaki Kraliyet Sarayı manzaralı.

Otelle ilgili dikkatimi çeken şeylerde biri zaman zaman yapılan indirimler. %30-50 arası yapılan indirimleri yakarsanız 3-4 yıldızlı bir tesis fiyatına burada kalabilirsiniz.

 • Otel hakkında detaylı incelememi okumak isterseniz tıklayın.
 • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

3. Rembrandtplein

Amsterdam'da nerede kalınır Rembrandtplein bölgesi
Merkezin biraz güneyinde yer alan Rembrandtplein özellikle hava karardıktan sonra hareketleniyor…

Amsterdam’daki en önemli ve hareketli meydanlardan bir tanesi olan Rembrandtplein merkezin biraz güneyinde yer alıyor. Adını Hollandalı ünlü ressam Rembrandt‘tan alan meydan benim Amsterdam’a ilk yaptığım seyahatteki tercihim olmuştu.

Meydan ve çevresinde birçok kafe, restoran ve coffeeshop var. Hava karardıktan sonra bölge biraz daha hareketli oluyor.  Amsterdam’da nerede kalınır konusundaki son tavsiyem olan bu meydandan Dam Meydanı ve çevresine yürüyerek 15 dakikada ulaşabileceğiniz gibi çevrede yer alan tramvay hattını kullanarak çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğer tren istasyonu ve Dam Meydanı’nın aksine biraz daha sakin, Amsterdam havasını daha iyi hissedebileceğiniz, Çiçek Pazarı ve müzelere yakın bir yerde konaklamak isterseniz bu bölge çok güzel.

 • Rembrandtplein bölgesinde yer alan Amsterdam otellerini incelemek için tıklayın.

Amsterdam’da Ucuz Otel Tavsiyesi: 3★ Motel One Amsterdam

Amsterdam otel tavsiyesi Motel One Amsterdam
Motel One Amsterdam

Normalde konaklama rehberlerimde sadece tavsiye ettiğim bölgelerde oteller tavsiye ediyorum. Ama Amsterdam’da nerede kalınır yazısında bu kuralın dışına çıkıp ucuz Amsterdam otel tavsiyesi vermek istedim.

Malum, Amsterdam’da otel fiyatları çok yüksek. Bu yüzden alternatifleri de bilmek iyi olacaktır. Eğer ucuz Amsterdam otel tavsiyesine ihtiyacınız olursa nedenle Booking.com’da 8000‘den fazla ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,9 gibi çok yüksek puan alan 3 yıldızlı Motel One Amsterdam, oteline göz atabilirsiniz.

Bu tesis, üstte tanıttığım bölgeler gibi şehrin tam merkezinde değil belki ama rakiplerine nazaran çok daha ekonomik. Şehrin merkezi olan Dam Meydanı’na tramvay ile yaklaşık 25 dakikada ulaşmanız mümkün.

Kısacası, şehir merkezinin biraz dışında ama ekonomik tesiste kalmak isterseniz bu otele mutlaka göz atın derim. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Amsterdam’da Şehir İçi Ulaşım

Amsterdam'da nerede kalınır toplu taşıma
Amsterdam merkezindeki birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Uzak mesafelere gidecekseniz şehirde ekin bir tramvay ağı bulunuyor.

Hazır Amsterdam’da konaklama yapılacak bölgelerden bahsetmişken kısaca da olsa şehir içi ulaşım konusundan da bahsetmek istiyorum. Böyle otelinizi seçerken ulaşım konusunda biraz fikriniz olur.

Yürüyüş: Amsterdam çok büyük bir şehir değil. Gezilecek yerlerin birçoğu birbirine yürüme mesafesinde. Zaten Amsterdam’ın büyülü kanalları arasında yürümek bile benim bu güzel şehre gitmek istememdeki en büyük neden. Kısacası merkezde kalırsanız ve yürümeyi seviyorsanız birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Tramvay: Şehir içinde çok etkin bir tramvay ağı var. Yürüyerek gidilmeyecek noktalara giderken ya da yorulduğunuzda tramvay ulaşımı size yardımcı olabilir.

Metro: Amsterdam’da ufak bir metro ağı var ama merkezin içerisinde çok durakları yok. Ben metroyu hiç kullanmadım. Yürümek ve tramvay fazlasıyla yeterli.

Bunun dışında dilerseniz bisiklet kiralayarak çoğu yeri keyifle gezebilirsiniz. Hop on hop off otobüsleri ise burada kullanmak bence çok cazip değil. Kanallar boyunca yürüyüş her zaman benim için tercih sebebidir. Ulaşım konusunda detaylı bilgileri şu yazılarda okuyabilirsiniz;

Amsterdam Otel Fiyatları ve Rezervasyon

amsterdam otel rezervasyonu

Amsterdam’da nerede kalınır sorusuna konaklama yapılacak bölgelerle başladık ama gelelim en önemli konulardan bir tanesine, şehirdeki konaklama fiyatlarına.

Fiyatlar: Yazı başında da belirttiğim gibi Amsterdam’da otel fiyatları sezonda maalesef çok yüksek. Özellikle ilkbahar ve yaz ayalarında merkezde, temiz ve orta şeker bir otelde gecelik oda fiyatı 120 Euro‘dan aşağıya oda bulmak zor olabilir. Tabi sezon dışında yani kış dönemi vb gecelik 60-70 Euro‘da oda bulunabilir.

İnternetteki konaklama fiyatlarına %6 KDV dahilken %5 Şehir Vergisi hariç. Bu fark otelde ödeniyor. Kahvaltı fiyatları oda fiyatına dahil değilse genelde kişi başı günlük 10-20 Euro arasında ücretlendiriliyor.

Bu rakamı ödemek istemezseniz çevredeki kafeleri, Dam Meydanı ara sokağındaki Simit Sarayı‘nı ya da birçok noktada bulunan Subway vb fast food restoranlarını tercih edebilirsiniz.

Rezervasyon: Amsterdam otel rezervasyonunuzu dünyanın en bilindik ve güvenilir otel rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yapabilirsiniz. Otel ödemenizi konaklama tercihinize göre göre otelde yapabileceğiniz gibi konaklamanıza son 24 saat kalaya kadar ücretsiz iptal hakkınız da var. Booking.com’daki Amsterdam otellerini incelemek için tıklayın.Booking.com

Özetle Amsterdam’da nerede kalınır?

Özetle Amsterdam’da konaklama biraz araştırma gerektiren bir konu çünkü buradaki otel fiyatları Avrupa’daki diğer turistik yerlere çok daha pahalı. Bu nedenle otel araştırması, erken rezervasyon ve fırsatı yakalayınca kaçırmamak oldukça önemli.

Eğer havaalanı treni ya da Paris, Brüksel vb yerler için hızlı tren kullanacaksanız, elde bavul çok dolaşmak istemezseniz tren istasyonu çevresini ya da Dam Meydanı çevresindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Eğer benim için önemli olan sakinlik derseniz de Rembrantplein meydanı çevresi ile Jordaan bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz.

Otel tavsiyesi olarak da; eğer ben şimdi tekrar Amsterdam’a gidecek olsam ilk göz atacağım yerlerden biri son seyahatimde tercih ettiğim Hotel ibis Amsterdam Centre olur. Bunun dışında 4 yıldızlı Hotel Estheréa dikkat çeken bir otel.

Eğer sizin için ucuza konaklamak önemliyse 3 yıldızlı Motel One Amsterdam ya da tam tersi bütçe önemli değil, önemli olan kalite derseniz de 5 yıldızlı NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky oteline göz atılabilir.

Özetle Amsterdam’da nerede kalınır yazısı boyunca şehirde konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer verdim. Umarım bu yazı sizin için yol gösterici olmuştur.

Amsterdam seyahatinizde gerekli olabilecek tüm bilgileri; Amsterdam gezi rehberi, Amsterdam alışveriş rehberi, Amsterdam ulaşım rehberi, Amsterdam’da yapılacak şeyler başlıklı yazılarımda okuyabilirsiniz.

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

14 Yorum

 1. Merhaba,

  Ekim/2018 tarihinde Amsterdama gideceğiz Eşimle, birkaç otel baktım ama kararsız kaldım.

  Şu oteli çok beğendim: Amsterdam Wiechmann Hotel

  Ama Tren istasyonuna da yakın olsun istiyorum çünkü çevre köylerine gitmek istiyoruz. Kanal manzarası da olsun ama çokta pahalı olmasın istiyoruz. Sizinde fikrinizi almak istedim.
  Birde siz inceleyebilir misiniz ?

  Teşekkürler.

  • Dilek Hanım merhabalar,

   Otele göz attım. Hep yüksek ziyaretçi puanına sahip hem de merkezi konumda. Üstelik hemen kanal yanında tipik bir Amsterdam evi tasarımında. Bence otel gayet güzel gözüküyor. Gecelik konaklama fiyatları da bütçe sınırlarınız içinde olursa kaçırmayın derim.

   Sevgiler

   Sami

 2. merhaba 4-6 haziranda 2 gecelik eşim 0 yas altı cocugum ve ben kalmak istiyoruz. merkeze yakın ve 1000 civarı otel tavsiyeniz nedir?

 3. Holiday Inn Express Amsterdam – South şehir merkezinden biraz uzakta ama şehir merkezine varmanız kolay: tram ya da metro ile sadece yarım saatte merkeze ulaşabilirsiniz. Fiyatı gayet uygun.

 4. merhabalar Sami bey ,
  Ben bu yaz 13 günlüğüne amsterdam a bir gezi planladım uçak biletimi aldım fakat konaklayacağım yer hakkında sizden fikir almam gerekiyor. Çünkü öğrenciyim ve bütçem biraz kısıtlı. Bana tavsiye edeceğiniz konaklayabileceğim yer varmıdır? Fakat karışık odalı hostelları tercih etmek istemiyorum.Oraya gitmiş ve gezmiş birisi olarak sizin fikirleriniz önemli benim için. Teşekkür ederim şimdiden.

 5. Merhaba Sami Bey, seyahat planı yaparken otel araştırmasında yazılarınızdan oldukça faydalanıyorum. Ellerinize sağlık. Amsterdam Brüksel Paris gezisi yapmayı planlıyoruz eşim ve oğlumla. Müze gezisi ve gece gezmesi çok fazla yapamıycaz oğlumuz küçük olduğu için. Sizce Amsterdam’a minimum kaç gün ayırmak gerekir?

  • Ece Hanım merhabalar. Amsterdam benim gezip gördüğüm yerler arasında en çok sevdiğim şehirlerden biri. Şimdiye kadar 3 kez gitme şansım olsa da halen 4. kez gitmenin planlarını yapıyorum. Eğer müze ve gece gezmesi yapmayacaksanız Amsterdam için 2 tam gün yeterli bana göre. Eğer verimli gezerseniz 2. günün akşamından sonra da başka yerlere geçilebilir. Ama müze ve önemli yerlerin çoğunu görmek isterseniz ben 3 gün 2 geceli gezileri tavsiye ediyorum.

 6. Merhaba,
  Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. Ben de 25-27 Mart 2016 tarihlerinde Amsterdam’da olacağım eşimle. Fakat yazdan beri bakıyorum, hem merkezi hem uygun fiyatlı bir otel bir türlü bulamadım. Paris’te bile otel fiyatları şu an daha ucuz. Sizce son güne kadar beklemeli miyim, son dakika fırsatları yakalayabilir miyim? Yoksa oteller daha fazla dolmadan elimi çabuk mu tutayım? Mercure Hotel Amsterdam Airport oteli nasıl sizce biraz merkeze uzak ama yine de denemeye değer mi?
  Değerli yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

  • Emre Bey merhabalar,

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Amsterdam otel fiyatları konusunda maalesef pek gezgin dostu bir şehir değil. Fiyatlar genel olarak benzer seviyelerde gidecektir. Ben sizin yerinizde olsa başta bu sayfada yer alan oteller olmak şehirdeki otelleri inceler kendime en uygun olan tesiste ücretsiz iptal seçenekli bir yer ayarlarım. Daha sonra fırsat buldukça booking.com’a üye girişi yaparak sadece fırsatları incelerim. Bazen günlük ya da dönemsel olarak çok uygun fiyatlara otel bulunabiliyor. Ama bence ilk olarak güzel bir tesiste yer ayırtın, kendinizi garantileyin daha sonra fırsat buldukça araştırmanızı yapın. Eğer güzel bir fırsat yakalarsanız ilk rezervasyonunuzu ücretsiz iptal şartları esnekliğinde iptal edebilirsiniz.

   Bulduğunuz otelle ilgili olarak; ben merkezden çok uzakta yer alan otelleri pek sevmiyorum. Uzakta yer alacaksa bile otelin hemen önünde bir tren/metro durağı vb olmalı. Yoksa otelin imkanları ne kadar iyi olsa da, fiyatı ne kadar uygun olsa da gezi boyunca ulaşım anlamında sıkıntı yaşanıyor. Zaten ömürde kaç kez Amsterdam’a gitme şansınız olacak. Mümkünse bütçenizi biraz zorlayıp merkeze biraz daha yakın yerde otel ayarlayın. İnanın otel kapısından adım atar atmaz şehrin hareketli yaşantısına geçiş yapmanın keyfi bir başka. Amsterdam’da havaalanı çevresinde de konakladım bir başta gezimde Dam Meydanı yanında da konakladım. Konaklama konusunda bu 2 tecrübe kıyas bile edilmez bana göre.

   Şimdiden keyifli geziler dilerim.

   Sami

 7. Sami Bey iyi günler

  Holiday INn expresste rezervasyon yaptırdım. 29 aralık-2ocak arası.Ulaşım gece geç saAtlerde tranvay,metro,otobüs sorun oluyormu acaba tek çekindiğim konu o şu anda. Ve güvenlimi bu şekilde yolculuk.

  • Önder Bey merhabalar,

   Anladığım kadarıyla oteliniz Amsterdam Sloterdijk Tren İstasyonu’nun hemen yanında. Amsterdam’da toplu taşıma araçları gece yarısından sonra sabah 6’ya kadar çalışmıyor ama gece hizmet veren otobüsler vb var. Sizin ulaşım yapacağınız yerler biraz daha merkezi. Bana göre sıkıntı yaşamazsınız. Toplu taşıma ile ilgili bilgileri resmi siteden (http://en.gvb.nl/) ya da havaalanında inince turizm danışmaya sorabilirsiniz.

   İyi eğlenceler dilerim şimdiden.

   Sami

 8. Merhaba Sami Bey, ocak ayında Amsterdama gideceğim. Daha önce (geçen sene) 2 gün kalmıştım fakat şehri kefetme vakti elde edememiştim. Şimdi otel arayışı içerisindeyim. Sizinde yazdığınız bir çok oteli inceledim. Ama listenizde olmayan Grand Hotel Downtown a rez. yaptırdım. Otelin kendisi ya da çevresi hakkında bilginiz var mı? Varsa paylaşır mısınız? Teşekkürler

  • Merhabalar,

   Gezip Gördüm’de otel tavsiyesi yaparken Booking.com puanı 10 üzerinden en azından 8 puan almış tesisleri tavsiye olarak eklemeye çalışıyoruz. Rezervasyon yaptırdığınız Grand Hotel Downtown‘a göz attım. Puanı 7,9, konum olarak da fena değil. Merkeze yürüme mesafesinde. Otele yakın tramvay durağı mevcut. Deneme amaçlı 2 hafta sonrası için baktığım otel fiyatları da gayet uygun. Eğer güzel bir fiyata rezervasyon yaptırmışsanız rezervasyonunuzu değiştirmeyin, otel gayet güzel gözüküyor. Şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın