amsterdam'da merkezi ve ucuz otel tavsiyesi rho hotel

Amsterdam‘da konaklama konusunda genel bilgileri ve tüm otel tavsiyelerimi Amsterdam’da nerede kalınır yazımda uzunca anlatmıştım. Bu yazımda daha çok bir önceki Amsterdam seyahatimde konakladığım ve özellikle konumundan dolayı çok memnun kaldığım 3★ Rho Hotel hakkında kısaca bilgiler vereceğim.

Eğer RHO Hotel beklentilerinizi karşılaşmazsa hemen hemen aynı şartları sağlayan yani hem merkezi hem de ekonomik olan bir diğer otel tavsiyem olan 3★ ibis Amsterdam Centre oteli hakkında deneyimlerimi paylaştığım şu linteki yazıma göz atabilirsiniz.

Amsterdam Ucuz ve Merkezi Otel Tavsiyesi

Amsterdam’a çeşitli zamanlarda birçok kez gitmiş olsam da her seyahatim öncesinde otel araştırmasına ciddi zaman harcadım. Bunu gerektiren durum ise şehrin inanılmaz yüksek otel fiyatları.

Bahar ve yaz dönemlerinde merkezde yer alan otellerin konaklama fiyatları 150-250 Euro civarında olabiliyor. Üstelik orta şeker otellerden bahsediyorum. Bu yüzden güzel araştırma yapmak önemli.

Amsterdam’a bir önceki ziyaretimde balayı tatilimde gitmiştim. Bizim için özel bir seyahat olduğu için otelimizi mümkün olduğunca merkezde, güvenli, temiz ama ekonomik oteller arasından seçmeye özen gösterdim.

Araştırmalar sonucunda Booking.com’da 7500 kişi tarafından 10 üzerinden 8,1 puan alan 3 yıldızlı Rho Hotel‘de konakladık. Yazı boyunca otelin artı ve eksilerinden kısaca bahsedeceğim. Siz de Amsterdam’da merkezi konumda yer alan ucuz bir tesis arıyorsanız bu tesise göz atabilirsiniz.

1. RHO Hotel’in Konumu

amsterdam şehir merkezinde otel tavsiyesi rho hotel
Otelin konumunu yeşil yuvarlak içinde görebilirsiniz. Amsterdam haritamı Google Maps’te incelemek, telefonunuzda açmak için tıklayın.

Birçok yazıda bahsettiğim gibi ben seyahatlerimde mümkün olduğunca merkezi noktalarda konaklama yapmaya çalışıyorum. Hem şehrin keyfini daha çok yaşamak hem de ulaşım konusunda zaman ve para kaybetmemek adına mantıklı ölçülerde otellerimi merkezi noktalardan seçmeye çalışıyorum.

3 yıldızlı Rho Hotel, Amsterdam’ın tam kalbinde, Dam Meydanı‘nın ara sokağında yer alıyor. Otelden dışarıya adım attığınızda 1 dakika içinde kendinizi şehrin en merkezi noktasında buluyorsunuz.

Amsterdam gezilecek yerler yazımda bahsettiğim bir çok gezi noktası otele yürüme mesafesinde yer alıyor. Havaalanı ve diğer şehirler arası ulaşımda kullanabileceğiniz tren istasyonu ise 900 m, yani yürüyerek 10 dakika uzaklıkta.

Otelin çevresinde gezilecek yerler dışında birçok hediyelik eşya dükkanı, kafe ve restoran da yer alıyor. Zaten bu otelin en büyük tercih sebeplerinden bir tanesi sahip olduğu konum.

Otelin hemen yanında şehrin en popüler 5 yıldızlı otellerinden bir tanesi var. Konum olarak aynı olanaklara sahipler ama orada konaklamak için çok ciddi rakamlar ödemeniz gerekiyor.

2. Otelin Gecelik Oda Fiyatı

amsterdam şehir merkezi dam meydanı
Amsterdam’ın merkezi sayılan Dam Meydanı… Otel Ulusal Anıt’ın hemen sağ çaprazındaki ara sokakta yer alıyor…

Tabi her şey konum demek değil, otelin konaklama ücreti de önemli. Ben Rho Hotel‘de Nisan sonu gibi kaldım ve kahvaltı dahil çift kişilik oda için gecelik 135 Euro ödedim.

Son Amsterdam ziyaretimde en yüksek sezon olan Ağustos ayında baktığımda bu fiyat 150-160 Euro civarındaydı. Bana göre bu rakam otelin sahip olduğu konuma göre çok çok iyi çünkü Amsterdam’daki oteller gerçekten pahalı.

Ucuz diye merkez dışında kalıp hem zaman hem ulaşım için para kaybetmektense bana göre merkezde bu rakamlara konaklamak çok daha mantıklı.

3. Otel Odaları

rho otel amsterdam ucuz otel önerisi

Peşinen söyleyeyim fotoğraflardan da az çok anlayacağınız üzere Rho Hotel, çok yeni ve lüks bir tesis değil. İşin aslı biraz eski ama temiz.

Otel girişinde sizi Art Deco tarzında döşenmiş bir lobi karşılıyor. Burası eskiden tiyatro binası olarak hizmet veriyormuş zaten. Otelin odaları ise çok küçük değil.

Tek kişilik, çift kişilik, 3 ve 4 kişilik suit oda seçenekleri var. Eğer konaklama yapacağınız otelin odası sizin için önemli ise benzer konumda yer alan 3 yıldızlı ibis Styles Amsterdam Station oteline göz atabilirsiniz lakin gecelik oda fiyatları biraz daha yüksek olacaktır.

4. Kahvaltı

amsterdam konaklama rehberi rho hotel

Genellikle konaklama fiyatına kahvaltı da dahil. Eğer sizin fiyat araştırması yaptığınız dönemde kahvaltı konaklama fiyatına dahil değilse ve kahvaltı için kişi başı günlük 10-20 Euro gibi bir rakam istenirse bence otelde kahvaltı etmek yerine çevredeki kafeleri tercih edebilirsiniz.

Dam Meydanı‘nın hemen orada Simit Sarayı var. Ya da otele birkaç dakika uzaklıktaki Subway‘den sandviç alabilirsiniz.

6. Alternatif Oteller

Eğer RHO Hotel tam olarak içinize sinmemişse benzer özelliklere sahip şu tesislere de göz atabilirsiniz. Yalnız peşinen söyleyeyim bu tesislerin görünümleri belki RHO Hotel’den daha iyi olabilir ama gecelik konaklama ücretleri de biraz daha yüksek olacaktır. Tabi indirim fırsatı yakalarsanız kaçırmayın derim.

3★ ibis Amsterdam Centre: Son Amsterdam seyatimde konakladığım otel 5383 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 7,8 puan almış. Amsterdam tren istasyonunun hemen yanında yer alan oteli incelemek için tıklayın.

3★ ibis Styles Amsterdam Station: Tren istasyonunun hemen karşısında yer alan ve 3152 değerlendirme sonucu 8,0 puan alan bu tasarım oteli de bence göz atılabilecek tesislerden. Oteli incelemek için tıklayın.

3★ Hotel Luxer: 3000 değerlendirme sonucunda konaklama yapan ziyaretçilerden 10 üzerinden 8,5 alan otel Red Light District bölgesine birkaç dakika, Dam Meydanı’na ise 5-10 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

3★ WestCord City Centre: 7526 değerlendirme sonucu 10 üzerinden 8,1 puan alan tesis hem tren istasyonuna hem de Dam Meydanı’na yakın bir konumda yer alıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

3★ Hotel Citadel: 1395 değerlendirme sonucunda 7,9 puan alan 3 yıldızlı bu otel Dam Meydanı ile tren garı arasında yer alıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

7. Sonuç

amsterdam'da otel tavsiyeleri, önerileri
Amsterdam’ın kalbi sayılan Dam Meydanı ve buradaki yapılardan Nieuwe Kerk, otele yürüyerek 2-3 dakika uzaklıkta…

Özetle Amsterdam konaklama konusunda maalesef can sıkan bir şehir. Özellikle merkezde yer alan bir otelde konaklama yapmak için biraz para harcamak gerekiyor.

Sonuçta ucuz diye 1 saat uzaklıktaki havaalanı otelinde kalıp (genelde turlar böyle yapıyor) seyahat boyunca zamanımızı yollarda geçirmektense ben merkezde kalıp gecelik 20-30 Euro fazla ödemeye razıyım.

Tabi bir yandan dengeyi de kurmak lazım. Bu yüzden 3 yıldızlı Rho Hotel, hem merkezi hem temiz hem de gezginler tarafından en çok tercih edilen tesislerden. Seyahat planladığınız tarihler için bu otele ya da üstte saydığım alternatiflere göz atın hangisi kafanıza yatarsa orada konaklayın.

RHO Hotel tesisinin güncel fiyatları incelemek ve oda rezervasyonu yapmak için tıklayın!

Amsterdam geziniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere şu linlerden de ulaşabilirsiniz;

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın