Ana sayfa Hollanda Amsterdam Amsterdam Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Amsterdam Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Amsterdam haritası daha doğrusu Amsterdam gezilecek yerler haritası Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Harita üzerinde Amsterdam gezilecek yerler başlıklı yazımda anlattığım şehirde gezip görmeniz gereken tüm önemli yerlerin ve Amsterdam’da nerede kalınır başlıklı yazımda anlattığım otel tavsiyelerimin konumlarını bulabilirsiniz.

Sayfa boyunca haritanın hem Google Maps görünümünü hem de .jpeg resim formatını bulabilirsiniz. İnternetin olduğu yerlerde Google haritasını kullanarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. .jpeg resim formatını ise çıktı alarak ya da akıllı telefonunuza resim dosyası olarak kaydederek gezi boyunca kullanabilirsiniz.

Amsterdam Haritası (Google Maps)

Google haritalar ile oluşturduğum Amsterdam haritası üzerindeki ikonlara tıklayarak nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Kırmızı yuvarlak içinde numaralarla simgelenen yerler şehrin bana göre gezip görülmesi gereken en önemli noktaları. Gri yuvarlak noktalar diğer gezi noktalarını, Mavi yatak ikonuna sahip yerler ise Amsterdam’da nerede kalınır başlıklı yazımda bahsettiğim otel tavsiyelerimin konumlarını simgeliyor. Dilerseniz harita üzerindeki ikonlara tıklayıp otellerin booking.com sayfalarına ulaşıp fiyat bilgisi alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz.

Amsterdam Haritası (Resim Formatı)

Amsterdam gezilecek yerler Google haritasını mobil cihazlarda incelemek zor olabiliyor. Ayrıca yurt dışında cepten internet erişiminin de sıkıntılı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden üstteki Google haritasını Amsterdam seyahat planlamanızı yaparken kullanabilirsiniz. Gezi boyunca bu haritayı kullanmak isterseniz altta haritanın resim formatını bulabilirsiniz. Amsterdam haritası A3 ebatında. Görseli bilgisayarınıza kaydedip A4‘e çıktı alırsanız en azından önemli yerlerin konumlarını kabaca bilirsiniz. Bunun yanında alttaki görsele tıklayıp yeni sekmede açılan görseli cep telefonlarınıza fotoğraf olarak kaydedip seyahat boyunca haritadan faydalanabilirsiniz.

Amsterdam haritası, amsterdam gezilecek yerler
Amsterdam Haritası

Haritayı büyük boy incelemek için görselin üzerine tıklayın. Cep telefonunuza kaydetmek için görselin üzerine tıklayın, yeni açılan sekmede harita üzerine basılı tutun, açılan ekranda “Görüntüyü Kaydet” derseniz harita galeriye kaydoluyor.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

1 Yorum

  1. https://www.google.com/maps/d/edit?hl=tr&mid=1oqTtcDy7C7QGcG6jG5LJ2eo-Uto

    merhaba size seyahatleriniz harici birşey soracağım. Hazırlamış olduğunuz amstedam google haritalarımı kendi mymaps ıma kopyaladım üzerinde eklemeler yapacağım. Haritanızı burada paylaştığınız için yani linki var olduğu için bulup ekledim. Acaba google da böyle hazır haritaları bulmak için bir sayfa var mı?

    Mesala benimde tayland haritam var.. google da arama motorunda onu bulmaya çalıştım bulamadım.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın