amsterdam gezilecek yerler haritası google maps
Amsterdam gezilecek yerler haritasını Google Maps'te açmak için tıklayın. https://drive.google.com/open?id=1XoYbvFYIHN_ACRk41NQ9X5jKEaI&usp=sharing

Amsterdam haritası daha doğrusu Amsterdam gezilecek yerler haritası benim Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Amsterdam gezi rehberi yazılarımızda bahsettiğim tüm önemli gezi noktalarını, tavsiye otellerimi, alışveriş yapabileceğiniz önemli cadde, sokak, alışveriş merkezlerini, helal gıda bulabileceğiniz çeşitli restoranları hatta birbirinden güzel selfie fotoğraflar çekebileceğiniz en güzel noktaların konumlarını bu haritada bulabilirsiniz.

Amsterdam Haritası

amsterdam gezilecek yerler haritası google maps
Amsterdam gezilecek yerler haritasını Google Maps’te açmak için tıklayın.

Amsterdam gezilecek yerler haritasındaki simgeler ve anlamları;

Mavi yuvarlak rakamlar: Amsterdam gezilecek yerler başlıklı yazımda tavsiye ettiğim, şehrin en önemli gezi noktaları. Sıralama önem sırasına göre yapıldı. Gezi noktaları hakkında bilgi almak için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

Kırmızı yatak ikonları: Amsterdam’da nerede kalınır başlıklı yazımda anlatığım, konaklama yapabileceğiniz otel tavsiyelerimin konumları yer alıyor. Oteller hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için simgeler üzerindeki linklere tıklayabilirsiniz.

Turuncu alışveriş ikonu: Amsterdam’da nerede alışveriş yapılır başlıklı yazımda anlattığım, önemli cadde ve pazarlar, alışveriş merkezleri, marketler ve sokak pazarları.

Mor çatal kaşık ikonu: Amsterdam’da Helal Gıda & Türk Restoranları yazımızda bahsettiğimiz, Amsterdam’da helal gıda yenebilecek Türk restoranları, tavsiye restoranlar ve merkezdeki fast food restoranlarının konumları…

Sarı yuvarlak yıldız ikonlar: Amsterdam’da fotoğraf çekmek için en güzel yerler başlıklı yazımda bahsettiğim, özellikle selfie çekmek için şehrin en güzel yerlerinin konumları yer alıyor.

Diğer: Bu bölümde dışında harita üzerinde “Merkez Tren İstasyonu” ile “Kanal Turu” başlangıç noktalarını görebilirsiniz.

NOT: Amsterdam haritasını Google Haritalarda açtığınızda alışveriş ve yeme içme noktalarının konumlarını harita üzerinde görmezseniz sol menüdeki “Alışveriş” ve “Helal Yemel & Türk Restoranları” katmanının yanındaki ikona tıklayabilirsiniz.

Amsterdam gezilecek yerler haritası nasıl kullanılır?

Eğer yurt dışında internet kullanmayı planlıyorsanız seyahatiniz boyunca Amsterdam gezilecek yerler haritası çok işinize yarayacaktır.

Amsterdam haritasını kullanmak için en üstteki harita görseline tıklayarak bu haritayı cep telefonunuzdan açın. Bazen açılan harita konumu “Amsterdam” yerine bulunduğunuz konum olabilir. Böyle bir durumda haritada manuel olarak Amsterdam’ın konumuna gelin.

Amsterdam haritası üzerinde kayıtlı simgeleri göreceksiniz. Haritada bulunduğunuz konum mavi bir ikon ile gösterilecektir. Dilerseniz gitmek istediğiniz noktalara tıklayın daha sonra “Yol Tarifi” deyin. Harita sizi gideceğiniz yere yönlendirecektir.

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

1 Yorum

  1. https://www.google.com/maps/d/edit?hl=tr&mid=1oqTtcDy7C7QGcG6jG5LJ2eo-Uto

    merhaba size seyahatleriniz harici birşey soracağım. Hazırlamış olduğunuz amstedam google haritalarımı kendi mymaps ıma kopyaladım üzerinde eklemeler yapacağım. Haritanızı burada paylaştığınız için yani linki var olduğu için bulup ekledim. Acaba google da böyle hazır haritaları bulmak için bir sayfa var mı?

    Mesala benimde tayland haritam var.. google da arama motorunda onu bulmaya çalıştım bulamadım.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın