İstanbul gezilecek yerler Anadolu Kavağı
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı, İstanbul‘da Rumeli Kavağı’nın karşı kıyısındaki balıkçı kasabasıdır. Bizanslılar tarafından inşa edilen kasabada günümüzde birçok balıkçı ve deniz ürünleri restoranı bulunmaktadır. Bu restoranlar ve sundukları ürün çeşitliliği ile gastronomik turizm canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Karadeniz’in Kapısı olarak da bilinen bölge, Eminönü’nden kalkan Boğaz turu yapan gemilerin son durağıdır.

Karadeniz ve Marmara’nın bağlantı noktasında bulunan bu yerleşim yerinde Midilli Ali Reis Camii ve Doğu Roma İmparatorluğuna ait olan Yoros Kalesi mutlaka görülmelidir. Yoros Kalesi deniz ve karadan gelecek olası saldırılara karşı önlem amaçlı yapılmıştır.

Beykoz’da bulunan Anadolu Kavağı ilk inşa edildiği dönemlerde taşıdığı askeri önemini korumuş ve bu durum yerleşim yerinin olduğu gibi korunmasını sağlamıştır. Sessiz, sakin, doğal ve huzur dolu olması nedeniyle yılın her günü ziyaretçisi olan bölge deniz ve dağ havasının aynı anda solunabileceği bir yerdir. Ziyaretiniz ardından burada konaklamak isterseniz pansiyon ve otelleri kontrol edebilirsiniz.

Anadolu Kavağı nasıl gidilir

Anadolu Kavağı Ulaşım Bilgileri

Kavacık – Anadolu Kavağı arasında çalışan 15A otobüsü ya da Sarıyer’den hareket eden vapurla bölgeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Eminönü’nden kalkan bazı vapurlar da Boğaz turları boyunca buraya uğramaktadır.

İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın