Kamboçya

M.S1. YY’da bölgeye yerleşen Khmerler’in, büyük Khmer İmparatorluğu’nun ülkesi Kamboçya, 1863-1953 yılları arasını Fransız sömürgesi olarak geçirmiş, kuzeybatısı Tayland, doğusu Vietnam, kuzeyi Laos, güney ve güneybatısı ise Tayland Körfezi’yle çevrili bir Güneydoğu Asya ülkesi.

Başkent Phnom Penh, Kraliyet Sarayı, Silver Tapınağı ve soykırım müzeleriyle dikkat çekerken, ülkenin turizm merkezi sayılan, Angkor ve Khmer mimarisinin tüm güzelliklerini sergileyen Siem Reap, UNESCO korumasındaki dünyanın en büyük dinsel tabiat anıtı Angkor Tapınak-Şehri sayesinde her yıl milyonlarca yabancı turisti ağırlıyor.

Tayland sınırındaki kumarhaneleriyle ve ne yazık ki yankesicileriyle ünlü Poipet, Bokar Ulusal Parkı’nın “giriş kapısı” Kampot ve Güneydoğu Asya’nın en güzel plajlarından birkaçına ev sahipliği yapan, turistik adalarıyla ünlü Sihanoukville şehirlerini de gezi programınıza dahil etmenizi tavsiye edebileceğimiz Kamboçya, Vietnam, Endonezya, Tai ve Fransız mutfağının zengin karışımından oluşturduğu egzotik yemekleriyle de geziniz boyunca sizleri mest edecek. Kamboçya Gezi Rehberi kategorisindeki diğer yazılar…

Scroll to Top