Koh Lanta

Tayland’ın Andaman Denizi’ndeki 340 m²’lik tropik adası Koh Lanta yeryüzündeki cennet olarak tüm dünyadan milyonlarca turisti kendine çekiyor. Aslında Koh Lanta Yai olarak birkaç adadan oluştan bölge, turkuaz deniz ve beyaz kumlu plajlarla yağmur ormanlarının benzersiz bir uyumla yan yana durduğu bir tropik adalar topluluğu.

Kuru mevsim olmasından dolayı ziyaret için en uygun zamanın Kasım – Nisan ayları arası olduğu Koh Lanta misafirlerine son derece zengin seçenekler sunuyor. Phra Ae, Khlong Chak, Bakantiang, Bamboo ve Nui Bay Plajları’nın deniz ve güneşe doyacağınız noktaları olduğu Koh Lanta’da Mu Ko Lanta Ulusal Parkı, Sala Dan Rıhtımı, Mai Kaew Mağarası, Koh Lanta Deniz Feneri ve Klong Chak Şelalesi mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

Tüm Tayland’da olduğu gibi yeme içmenin son derece ucuz olduğu Koh Lanta’da Pad Thai, sebzeli börek olan Spring Rolls, bir çeşit omlet olan Kai Jeow ve pirinç ile kavrulmuş et veya tavuktan oluşan Pad Kra Pao denemenizi önerdiğimiz yerel lezzetlerden.

Scroll to Top