Pattaya

Tayland’ın en önemli şehirlerinden olan Pattaya başkent Bangkok’un güneydoğusunda, Tayland Körfezi’nin kıyısında kurulu. Eskiden bir balıkçı köyü olan Pattaya, Vietnam Savaşı sırasında Amerikalı askerlerin dinlenme bölgesi olarak tanınmaya başlıyor ve zamanla günümüzün berrak deniz suyu, geniş kumsallarıyla dünyaca tanınan turizm şehri halini alıyor.

Tayca “phattaya” kelimesi “yağmur sezonunun başında güneybatıdan kuzeydoğuya esen rüzgar” anlamına gelse de kent “Parti Şehri” ismiyle anılıyor. Gece hayatı konusunda dünyada ilk 5 destinasyondan biri olarak gösterilen, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği, her köşesinde ayrı eğlence bulunan Pattaya, özellikle dünyaca ünlü DJ’lerin performans sunduğu gece klüpleri ve disco bölgesi Walking Street’le dikkat çekiyor.

Asya’ya özgü fil, timsah, kaplan türlerinin görülebileceği hayvanat bahçelerinde doğayla iç içe keyifli zaman geçirebileceğiniz şehrin hemen her yerinde bolca bulabileceğiniz hediyelik eşya dükkanlarını da çok beğeneceksiniz. Limon otu, kişniş ve pirincin sık kullanıldığı, ülkemizde de tanınmaya başlayan Tayland mutfağının Zengin seçenekleriyle bezeli kent, deniz mahsullerinde çok iddialı.

Pattaya'da nerede kalınır?

Pattaya’da Nerede Kalınır? Popüler 3 Bölge

Pattaya’da nerede kalınır?” 1960’lı yıllara kadar çok az ilgi çeken sıradan bir balıkçı kasabası olan Pattaya, turizm potansiyelinin fark edilmesi ile birlikte dönüşüm geçirerek kelimenin tam anlamıyla tropikal bir tatil cenneti haline geldi.