Phuket

Tayland’ın en büyük şehirlerinden olan Phuket, Andaman Denizi’nde bulunan dünyaca ünlü, her yıl milyonlarca yabancı turist ağırlayan bir turizm adası. Yemyeşil, zengin bitki örtüsüyle ormanlık ve dağlık bir ada olan Phuket, çok sayıda tapınak ve eğlence bölgesini bir arada barındırıyor.

Leonardo di Caprio’nun “The Beach” filmiyle ününe ün katan adanın en çok ziyaretçi çeken yapısı, Chalong Tepesi’ne mermerden yapılan, 45 metrelik görkemli Big Buddha heykeli. Su sporlarının her varyasyonunu bulabileceğiniz Phuket, çevresindeki 32 küçük adada, tüplü dalış konusunda dünyanın en iyi noktalarından birkaçına sahip.

Çok sayıdaki güzel plajı arasında Patong’un öne çıktığı adada Bangla Road ile Beach Road bölgeleri, partileri ve sabaha kadar durmaksızın devam eden gece hayatıyla “iğne atsan yere düşmez” bölgeler.

Tayland mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz Phuket, özellikle sokak yiyecekleri açısından çok zengin. Hindistan cevizli pilav, “tom yun” çorbası ve yaprağa sarılı tavuk parçalarından oluşan “pandan chicken” denemenizi önerebileceğimiz lezzetlerden.

Scroll to Top