Phuket

Tayland’ın en büyük şehirlerinden olan Phuket, Andaman Denizi’nde bulunan dünyaca ünlü, her yıl milyonlarca yabancı turist ağırlayan bir turizm adası. Yemyeşil, zengin bitki örtüsüyle ormanlık ve dağlık bir ada olan Phuket, çok sayıda tapınak ve eğlence bölgesini bir arada barındırıyor.

Leonardo di Caprio’nun “The Beach” filmiyle ününe ün katan adanın en çok ziyaretçi çeken yapısı, Chalong Tepesi’ne mermerden yapılan, 45 metrelik görkemli Big Buddha heykeli. Su sporlarının her varyasyonunu bulabileceğiniz Phuket, çevresindeki 32 küçük adada, tüplü dalış konusunda dünyanın en iyi noktalarından birkaçına sahip.

Çok sayıdaki güzel plajı arasında Patong’un öne çıktığı adada Bangla Road ile Beach Road bölgeleri, partileri ve sabaha kadar durmaksızın devam eden gece hayatıyla “iğne atsan yere düşmez” bölgeler.

Tayland mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz Phuket, özellikle sokak yiyecekleri açısından çok zengin. Hindistan cevizli pilav, “tom yun” çorbası ve yaprağa sarılı tavuk parçalarından oluşan “pandan chicken” denemenizi önerebileceğimiz lezzetlerden.

Phuket'te nerede kalınır?

Phuket’te Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Phuket’te nerede kalınır?” sorusu, özellikle ilk defa Tayland‘a bağlı egzotik tatil cennetine gidecek gezginler için en az gezilecek yerleri tespit etmek kadar zorlayıcı olabiliyor. Ben de bu durumdan yola çıkarak sizler için adadaki en popüler konaklama bölgelerinin bulunduğu bir rehber hazırladım.

Phuket'te ne yapılır?

Phuket’te Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Phuket’te ne yapılır araştırmasına başladıysanız çok şanslısınız, çünkü rengarenk ve eğlenceli bir dünya ile tanışmak üzeresiniz. Tayland‘ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Phuket aynı zamanda sadece Tayland’ın değil, tüm Asya’nın da en popüler tatil yerlerinden.