Autoworld Brussels
Autoworld

Autoworld, Brüksel’de bulunan bir müzedir. Araba temalı müze içerisinde yaklaşık 400 kadar araç görülebilir. Avrupa ve Amerika kökenli araçların sergilendiği müze özellikle araba tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Burada Mercedes, BMW, Packard Old Mobile, Renaults, Ford ve Bugatti gibi markaların ünlü modellerini görebilirsiniz.

Müze, arabaların gelişimine göre kronolojik sıralamasıyla düzenlenmiştir. Kronolojik sıraya göre gezmek için önce sola, sonra saat yönünün aksine, ardından saat yönüne ve sağa gitmek gerekmektedir. Müzede görülebilecek en eski eser 1886 yılından kalma bir araçtır. İlk katta motor ve parçaları, asma katındaysa 1800 – 2000 yılları arasındaki araç modelleri görülebilir. Araç koleksiyonunun en ilgi çekici parçalarından biri 1963 yılında John F. Kennedy tarafından kullanılan Cadillac marka arabadır. Müzede bulunan hediyelik eşya kısmından birçok aracın minyatür halini satın alabilirsiniz.

Autoworld Brüksel

Autoworld Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Autoworld 1000 Brussels
  • Ulaşım: Merode veya Schuman metro istasyonlarından buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca 81, 82, 22, 27, 61, 80 numaralı otobüslerden biriyle müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Nisan – Eylül 10:00 – 18:00, Ekim – Mart 10:00 – 17:00 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 8, indirimli bilet 6 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.autoworld.be/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın