2014 yılında Avrupa’daki ilk grand prix 11 Mayıs’ta. Bu tarihten önce canlı olarak Formula One deneyimi yaşamak istiyorsanız neden Avrupa’da bu yılın yarışlarına ev sahipliği yapacak pistlerde kendi bahar turunuzu yapmıyorsunuz? Bu pistlerin her biri benzersiz bir manzaraya ve Formula One tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Almanya, Avusturya    

  • Hockenheimring. 1970 yılında günümüzde dünyanın en iyi spor arabalar büyük bir kısmının test edildiği Nürburgring tehlikeli olarak kabul edildiğinde Almanya Grand Prix’i buraya taşınmış olup iki yılda bir yarışlar burada gerçekleştirilmektedir.
  • Red Bull Ring. Bu yıl, Avusturya’nın geleneksel F1’e ev sahipliği yapan pisti (eski adı “Österreichring”), 2003 yılından sonra ülkenin ilk grand prix’ine ev sahipliği yapacaktır. Yakınlarında bulunan nefes kesici dağcılık, yamaç paraşütü ya da kayak tatillerinin merkezi olan Spielberg ile Steiermark Dağlarında kendinizi unutun.

İspanya, İtalya

  • Circuit de Barcelona-Catalunya. 2006 yılında burada Fernando Alonso kendi evinde grand prix kazanan ilk İspanyol olmuştur. Brifing odası, padok ve yarış kontrolü gibi bölümleri gezin ya da bir pist gününde kendi aracınızı pistte kullanın.
  • Autodromo Nazionale Monza. Milan’ın dışında eskiden kraliyet ormanlığı olan alandaki “Hız Tapınağında” diğer tüm pistlerden daha fazla F1 yarışı gerçekleşmiştir. Keşfederken yüksek eğimli virajın yakınında bulunan ve yavaşça ortadan kaybolan 1922 yılının orijinal pistinin kalıntılarını kaçırmayın.

Monako, Belçika, Britanya

  • Circuit de Monaco. Nelson Piquet, Monte Carlo’nun simgesel sokak pistinde yarışmayı “oturma odasında bisiklet sürmeye” benzetmiştir. Testler arasında F1’in en dar virajı olan Fairmont Hotel virajı sizi beklemektedir.
  • Circuit de Spa-Francorchamps. Ardenne’in inişli çıkışlı tepe ve ormanlarındaki bu pist 2014 yılında 70. Belçika Grand Prix’ine ev sahipliği yapacaktır. Psitin görmediğiniz kısımlarını keşfedeceğiniz bir tura katılın ya da efsanevi Eau Rouge/Radillon virajı kombinasyonunu da içeren pistte kendi aracınızı sürün.
  • Silverstone. Eski bir hava meydanı olup 1950 yılında dünyanın ilk F1 Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır. Uzun kesimler bir zamanlar 2. Dünya Savaşı bomba uçakları için pist görevini görmüş olduğundan kendi helikopter seyahatinizle tüm pisti görmekten daha iyi ne olabilir?

Macaristan, Rusya

  • Hungaroring. 1986 yılında Demir Perde’nin arkasında ilk Grand Prix’e ev sahipliği yapmak üzere inşa edilmiştir. Pist bir vadi üzerine kurulmuş olduğundan tüm izleyiciler pistin yaklaşık %80’ini görebilmektedir ancak dar, virajlı ve tozlu olan bu pist için eski F1 yıldızı Martin Brundle “evlerin olmadığı bir cadde pisti” demiştir.
  • Sochi International Street Circuit. Moskova ve St. Petersburg’da yarış gerçekleştirmek üzere ortaya konulan ve vazgeçilen girişimlerin ardından 2014’te gerçekleşecek ilk Rusya Grand Prix’i için inşa edilen bu pistin inşaatı 200 Milyon dolara mal olmuştur. 2014 kış olimpiyatlarının gerçekleştirileceği Sochi Olimpik Parkı’nın çevresinde olan bu pistin nefes kesici bir hıza sahip olacağı düşünülmektedir.
PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın