Gezi severlerin Avrupa ve İspanya tatili için en fazla tercih ettiği şehirler arasında Barselona yer alıyor. Barselona’da gezilebilecek yerlerin başında tarihi yapılar, müzeler, meydanlar ve parklar bulunmakta. Dünyaca ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin yapıları, Sagrada Familia Kilisesi, Park Güell, Casa Mila, Poble Espanyol, Casa Batllo ve La Rambla Caddesi Barselona gezisi sırasında görülmesi gereken yerler arasındadır.

Barselona’nın Kuzeyinde ve Güneyinde plajlar bulunmakatdır. Nova Icaria, Bogatell, Mar Bella, Barceloneta başlıca plajlar arasında yer alır.

42.000 metre karelik bir alan üstüne yapılanmış olan açık hava müzesi Poble Espanyol’da İspanya’ daki bir çok binanın kopyasının yer aldığı yerde caddeler, meydanlar ve 117 tane bina bulunmaktadır. Poble Espanyol içerisinde Fondation Fran Daurel adı verilen bölümde Miro, Picasso, Tapies ve diğer ünlü sanatçıların modern sanat eser koleksiyonları görülebilmektedir.

Alışveriş meraklılarının en fazla ziyaret ettiği bölgeler arasında La Rambla Caddesi, El Raval, La Ribera, Passeig de Gracia ve Plaça de Catalunya yer almaktadır. Hediyelik eşya almaktan hoşlananlar için Katalan kültürünü yansıtan hediyelikler doğru bir tercih olacaktır.

Barselona’da dünya mutfakları, Akdeniz mutfağı, yöresel yemekler gibi her türlü damak tadına hitap eden restoranlar bulabilirsiniz.

Özellikle futbol meraklıları içinF.C Barcelona Futbol Takımı’nın ünlü Nou Camp Stadyumu’nu ziyaret edilmesi gereken yerler arasında sayabiliriz.

Plajları, tarihi binaları, yeme içme kültürü ve eğlence hayatı ile tatil için güzel bir seçenek olana Barselona’ya Setur’un Barselona turları ile gidebilir, güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Setur’un düzenlediği alternatif  yurt dışı turlar ile tatilinizi rahatça planlayabilir, yılın her döneminde keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın