Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nin başkenti olan Hannover, Leine Irmağı kıyısında kurulmuş olan önemli bir ticaret, endüstri ve ulaşım merkezi.

Geniş yeşil alanları ve parklarıyla dikkat çeken kent aynı zamanda Almanya’nın en büyük fuar şehri ve her sene Hannover Sanayi Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. 2. Dünya Savaşı’nda tarihi eserlerinin çok büyük bir bölümünü kaybeden kentte yürüyüş severler için Harrenhausen Bahçeleri ve Hannover Hayvanet Bahçesi keyifli alternatiflerden.

Her Cumartesi Leine Nehri boyunca uzanan büyük bir bit pazarı olan şehrin, merkezinde bulunan Kröpcke Meydanı’nda Galeria Kaufhof ve Karstadt alış veriş merkezleri yerli ve yabancı misafirlerin sık ziyaret ettiği mekanlardan.

Kazın, kaz etinin ve kaz dolmasının anavatanı olan Hannover’ın diğer yerel tatları, Steinhuder Gölü’nde avlanan yılan balığı, karışık ızgara tabağı schalachteplatte, şehre özgü puding welfenspeise. Macera armayıp bildik tatlar aryan misafirler için şehirde bol miktarda Türk ve Yunan lokantası da bulunmakta.

Bulunamadı

Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.