Münih

Almanya’nın ve Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden olan Münih, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor. Avrupa’nın sanat, turizm ve kültür açısından önemli bir şehri olan Münih, yaşam kalitesi standartları bakımından Almanya’da 1, Dünyada ise 4. gibi önemli bir dereceyi almaya hak kazanmıştır.

Münih şehrinin merkezi Marienplatz ve çevresinde şekillenmiştir. Eski dönemlerde çeşitli hanlar ve düello alanı olarak kullanılan meydan günümüzde; kafeler, kiliseler, müzeler ve mağazalar ile çevrilidir. Ayrıca Münih kenti pek çok tarihi yapıyı barındırmaktadır. ”Mariensäüle” Meryem Ana Sütunu, ”Fischbrunnen” ise bir havuz üzerine kurulu tarihi yapılardır.

Her yıl pek çok turistin ziyaret ettiği bu yapılar geçmiş dönemlerden günümüze kadar ihtişam ve görkemini korumuştur. Münih’in renkli sokakları, müzeleri ve şirin yapıları ziyaretçilerine keyifli anlar ve anılar bırakmaktadır.

Tasarımları ile ünlü mağazaların bulunduğu ”Maximilian Caddesi”, pek çok kaliteli markaya ev sahipliği yapmaktadır. Münih’in ziyaretçilerine özel olarak hizmet verdiği ”Viktualienmark” pazarında el yapımı biralar, Fransız, Alman ve İtalyan şarapları bulabilir, uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Kentte bulunan oteller ziyaretçilerine konfor ve kalitenin güvencesini vermektedir. Şehir içi ulaşımın otobüs ve tramvay ile sağlandığı kent Münih, bira festivalleri ve çeşitli görsel etkinlikleri ile ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Scroll to Top