Stuttgart

Almanya’nın güneydoğusunda, Baden-Württemberg Eyaleti’nin merkezi olan Stuttgart, ülkesinin ticaret merkezi olmasının yanı sıra nüfus bakımından da altıncı büyük şehri.

Concordia Heykeli ve Melek Çeşmesi’nin bulunduğu Schlossplatz’ın merkez kabul edildiği şehirde en güzel manzarayı, hediyelik eşya dükkanlarını da ziyaret edebileceğiniz 216 m’lik Stuttgart Televizyon Kulesi sağlıyor.

SAP, Porsche, Mercedes-Benz, Bosch gibi dünyaca ünlü markaların anavatanı olan Stuttgart, 160 klasik Mercedes modelini görebileceğiniz, Daimler Fabrikası’nda bulunan Mercedes-Benz Müzesi ya da 80 prototip ve klasik model barındıran Porsche Müzesi gibi, araba tutkunlarının aşık olacağı keyifli aktivite seçeneklerine sahip.

Küp şekli ve camlı, modern yapısıyla dikkat çeken Kunstmuseum Stuttgart’ın, Alman sanatçıların eserleriyle en çok ziyaretçi çeken yapılarından biri olan kentin, kafeleri, restoranları ve şık butikleriyle Königstrasse ile paralel caddelerinin olduğu bölgesini de es geçmemenizi öneririz.

Yerel biraları ve meyveli şarapları tüm Avrupa’dan talep gören Stuttgart’ın hardallı, baharatlı özel sosuyla hazırlanan tavuk yemeği “paprikahuhn” ile şehre özgü krepi “eierpfannkuchen” kaçırılmaması gereken lezzetleri.

It seems we can't find what you're looking for.
Scroll to Top