Barselona

Masal diyarını andıran mimarisi, müzeleri, tarihi, doğal güzellikleri, masmavi Akdeniz’in kıyısında uzanan geniş kumsalları, 24 saat hareketli caddeleri ve elbette Katalan mutfağının eşsiz lezzetleri nedeniyle her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen Barselona, başkent Madrid’den sonra İspanya’nın en önemli ikinci kenti konumunda.

2000 yılı aşkın geçmişiyle Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan liman şehrinde, Romalılardan Endülüs Emevi’lerine kadar tarih boyunca hüküm süren pek çok kültüre ait yapılar, ünlü mimar Antoni Gaudi’nin imzasını taşıyan Sagrada Familia ve Casa Mila gibi eserlerle yan yana durarak Barselona’nın kendine has dokusunu oluşturuyor.

Her köşe başında keşfedilmeyi bekleyen farklı güzelliklerin karşınıza çıktığı bu şehir, havanın ılık olduğu ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde misafirlerine hem denize girip hem de kültür turları yapabilecekleri keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Müzik ve dansın, özellikle de flamenkonun günlük hayatın bir parçası olduğu Barselona’da, yıl boyunca düzenlenen uluslararası müzik etkinlikleri, sokak partileri ya da Katalan kültürünü yakından tanıma imkanı veren geleneksel festivaller, şehri özellikle genç nüfus için cazibe merkezi haline getiriyor.

Barselona'da nerede kalınır?

Barselona’da Nerede Kalınır?

Dünyanın en çok turist misafir eden şehirlerinden biri olan Barselona kendine has dokusu, mimarisi ve ilham verici birçok cazibe noktası ile popülerliğini her sene sürdürüyor. İspanya’nın kuzeybatısındaki Katalonya bölgesinin başkenti olan Barselona İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve genellikle İspanya denildiğinde akla gelen ilk yer. Eğer siz de yakın bir tarihte bu güzel şehre gidecek ve aklınıza “Barselona’da nerede kalınır?” sorusu takılıyorsa bu kapsamlı rehber tam size göre!

Barselona gezilecek yerler

Barselona Gezilecek Yerler

Güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile Avrupa’nın en özel turizm merkezlerinden biri olan Barselona, muhteşem mimari yapıları ve enfes yemek kültürü ile her yıl yüz binlerce turist ağırlıyor. Eğer siz de yakın bir gelecekte bu güzel şehre bir seyahat planlıyorsanız muhtemelen en merak ettiğiniz konuların başında Barselona gezilecek yerler listesinde yer alan yerler olmalı.

Barselona'da nerede alışveriş yapılır

Barselona’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Özgün ve trendy ürünler arayanların cevabını merak ettiği bir soru Barselona’da nerede alışveriş yapılır… AVM zenginliğiyle, sokak pazarları kültürüyle, alışveriş caddeleriyle Barselona bir alışveriş tutkunu için benzersiz bir destinasyon.

Barselona nasıl gezilir? gezi notlaru

Barselona Nasıl Gezilir? Ulaşım Seçenekleri

Barselona nasıl gezilir diye merak mı ediyorsunuz? Mimarisi, tarihi ve kültürüyle her sokağında farklı bir deneyim yaşatan Barselona’da yapılacak şeyler bir hayli fazla. Tabi tatil günlerini eğlenerek, müze ziyaretleriyle, deniz keyfi yaparak geçirmek isteyenlerin öncelikle kentin sunduğu bu olanaklara nasıl ulaşacaklarını bilmeleri gerekiyor.

Barselona'da denize girilecek yerler

Barselona Plajları & Denize Girilecek 8 Yer

Barselona‘yı anlatırken büyüleyici mimarisine, zengin kent kültürüne ve alışveriş olanaklarına değinip de Barselona plajları konusunu es geçmek bana göre büyük haksızlık olur. Şehir merkezinde denize girilebilen az sayıdaki metropolden birisi olan Barselona’da Olimpik Limanı’nın her iki tarafı toplam uzunlukları 4,5 kilometreyi bulan 9 plajla çevrili durumda.

Sagrada Familia Bazilikası Barselona

7 Soruda Sagrada Familia Bazilikası

Katalanların gururu ünlü Mimar Gaudi‘nin hayatını adadığı, eserleri arasında en ihtişamlısı Sagrada Familia Bazilikası bir Barselona turunun olmazsa olmaz durağı.

Barselona'dan ne alınır?

Barselona’dan Ne Alınır? En Güzel 9 Hediye

“Barselona’dan ne alınır?” İspanya’nın turistik şehri Barselona hem tarihi yapıları, hem gurmeler için onlarca sıra dışı lezzeti hem de alışveriş tutkunları için benzersiz ürünlerin bulunabileceği mağazalar ve pazarlarıyla bir cevher.

Barselona havaalanı ulaşım seçenekleri

Barselona Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine yalnızca 17 kilometre uzaklıktaki Barselona havaalanı (Barselona Uluslararası Havalimanı), hem ülke içinden hem de dışından yıl içerisinde düzenlenen çok sayıdaki uçak seferinin varış noktası konumunda.