ibiza

Akdeniz’de Balear Takımadaları’nın bir parçası olan İbiza, İspanya’ya bağlı küçük ama dünyaca ünlü bir ada. Ününü 1980’lerden bu yana dünya jet sosyetesinin yazlık mekanı olarak sahiplenilmesinden alan İbiza, Kartacalılar’dan Romalılar’a , Romalılar’dan Araplar’a ve Katalonlar’a kadar bir çok medeniyeti görmüş.

Ada mimarisinde ve yerel halkın kıyafetlerinde Arap medeniyetlerinin etkisi hala görülüyor. Kış nüfusu sadece 150.000 olan İbiza 3 adet şehirden oluşuyor. İbiza Town, Santa Euloria del Rui ve Sant Antoni de Portmany.

Turkuaz renkli tertemiz denizi ve düzinelerce küçük koyu olan İbiza’nın  en popüler bölgesi olan Ushuaia dünyanın en büyük ve ünlü gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yaparken, aynı zamanda da adanın en uzun plajı olan Playa d’en Bossa’ya da sahip.

Akdeniz’in batısındaki İbiza, yaz mevsiminde bitmeyen partileri, tekne turizmi, sualtı ve üstü sayısız aktivitesi , aralarında Akdeniz’in en şık ve prestijli otellerinin de bulunduğu 1.000’in üzerinde konaklama seçenekleriyle herkesin yaz tatili programına ekleyebileceği bir tatil cenneti…

Scroll to Top