İsveç

Kuzey Avrupa’da, İskandinavya Yarımadası’nda yer alan İsveç, batı ve kuzeyde Norveç, güney ve güneydoğuda Baltık Denizi, doğudaysa Finlandiya ve Bothnia Körfezi’yle çevrili bir tabiat harikası.

Yarıdan fazlası ormanlarla kaplı, irili ufaklı yüz binden fazla göle sahip olan ülke adını milattan önce bölgede yaşayan Svear kabilelerinden almakta. Kuzey Kutup Çemberi’nin bile kuzeyinde bulunan Riksgransen ve Norrbatten’deki Abisko gibi ünlü kış sporları merkezleriyle çok sayıda yerli ve yabancı turist çeken İsveç’in en sık ziyaret edilen şehriyse yan yana yarımada ve adaların köprülerle birbirine bağlanmasından oluşan, “Kuzeyin Venedik’i’’, başkent Stockholm.

Gezi programınıza mutlaka eklemenizi tavsiye edeceğimiz başındaysa şehri Kopenhag’a bağlayan, yarısı su altında yarısı su üstünde tasarımlı Öresund Köprüsü’yle ve ilginç tasarımlı Turnin Torso Gökdeleni’yle dikkat çeken Malmö, dünyanın en büyüklerinden biri olarak kabul edilen ve her sene milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Liseberg Eğlence Parkı’yla Göteborg ile tarihi yapısı koruyan yemyeşil kent Uppsala.

Stockholm gezilecek yerler listesi

Stockholm Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 30 Nokta)

İskandinav’ın, içine çektikçe insanı daha da çok etkisi altına alan şehri Stockholm büyüleyici çok sayıda güzelliğe sahip. Kentin büyük bir bölümünü kaplayan yeşil alanlar ve parklar, doğal güzellikler, mimari yapılar, sanat galerileri, müzeler, ünlü metrolar, tarihi binalar ile sizi dolu dolu bir Stockholm gezilecek yerler listesi bekliyor.

Stockholm'de nerede alışveriş yapılır?

Stockholm’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Stockholm’de nerede alışveriş yapılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İsveç‘in başkenti Stockholm adımınızı attığınız an medeniyet seviyesinin yüksekliği, modern şehrin içerisinde korunabilmiş doğası ve huzurlu atmosferi ile insanı kendine hayran bırakıyor. Bunların yanında Stockholm alışveriş konusunda da oldukça iddialı.

Stockholm'de ne yenir?

Stockholm’de Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Stockholm’de ne yenir?” Kuzey Avrupa’da yer alan İsveç’in başkenti olan Stockholm, yılın her döneminde yoğun turist çeken şehirlerden biri. Onu bu kadar popüler yapan ise sadece renkli binaları, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, sempatik sokakları değil; aynı zamanda Stockholm mutfağı da oldukça ilgi çekici!