Varşova

Polonya’nın orta doğusunda, Vistül Irmağı’nın iki yakasına kurulan başkent Varşova, 2 milyona yakın nüfusuyla ülkenin en büyük şehri, endüstri, ticaret, kültür, ulaştırma ve yönetim merkezi. 12. YY’da kurulan, 2.Dünya Savaşı’ndaysa neredeyse tamamı yıkılan kent, savaş sonrası eski haline uygun olarak tekrar inşa edildiği için binalar genelde 50 yıllık. Yeni binalarla eski havasını çok güzel koruyan Stare Miasto (Eski Şehir) bölgesinin tarihi dokusu ve çok sayıda kafesiyle yoğun ziyaretçi çektiği Varşova, alışveriş seçenekleri konusunda çok zengin.

“Yeni Şehir” bölgesinde birçok AVM arasında 287.000 metrekarelik devasa alanında dünyaca ünlü markaları barındıran Arkadia AVM en gözde mekanlardan. Marszalkowska, Chmielna, Jerozolimskie Caddeleri ile özellikle Nowy Swait Caddesi alışveriş tutkunlarının diğer zevkli alternatifleri. Kafeler ve uluslararası mutfağa sahip restoranlar dışında, nargile kafeler ve Türk lokantaları da bulabileceğiniz Varşova, bir çeşit pizza diyebileceğimiz “zapienka”, haşlanmış patates ve soğandan oluşan “pierogi”, meyveli, şekerli makarna, jambon, peynir ve kremayla pişirilen Varşova bonfilesi gibi yerel lezzetlere de sahip.

Varşova'da nerede kalınır?

Varşova’da Nerede Kalınır? Popüler 4 Bölge

Varşova’da nerede kalınır?” İkinci Dünya Savaşı sırasında şehrin %80’lik dilimi yıkılarak tamamen harabeye dönen ve bugün “küllerinden doğan şehir” olarak da bilinen Varşova, Polonya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri.