Canos de Meca

Avrupa’yı güzel yapan sadece şehirleri ve tarihi yapıları değil! Aynı zamanda dünyaca ünlü plajları da Avrupa’yı bir adım öne çıkarmaktadır. Her yıl milyonlarca turistin bölgeye gelmesini sağlayan dünyanın en güzel plajları sayesinde adından her zaman söz ettirmeyi başaran Avrupa’daki bu sahilleri sizler için araştırdık.

Avrupa’da güzel bir yaz tatili için 2016 Avrupa Turları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sopot (Polonya)

Spot

Polonya’nın en turistik yerlerinden biri olan Sopot, toplamda 515 metre uzunluğundaki Avrupa’nın en büyük ve en uzun iskelesine ev sahipliği yapıyor. Muhteşem bir doğaya ve kumsala sahip olan bu bölge sakin ve huzur dolu bir tatil yapmanız için tüm imkânları sunuyor. Ülkenin en kalabalık eğlence merkezlerinden biri olan Sopot, aynı zamanda sabaha kadar süren çeşitli partilere de ev sahipliği yapıyor.

Canos de Meca (İspanya)

Canos de Meca

Ülkenin en güzel sahiline ev sahipliği yapan bu bölgede, plajın yan tarafında yer alan ve akşamları bir gece kulübüne dönüşen ilginç restoranda dilediğiniz gibi eğlenebiliyorsunuz. Dünyadaki en iyi kumsalların bulunduğu devasa sahili ve eşsiz sularıyla övgüyü hak eden bir plaj! Ayrıca bu plaj gece hayatının başladığı ve sabaha kadar sürgü en renkli karelere sahne olan bir noktada yer almaktadır.

Playa Cavallet (Ibiza)

Playa Cavallet

Arabayla merkezden 10 dakikalık bir mesafede yer alan bu sahil, aynı zamanda resmi bir çıplaklar plajıdır. Birçok restoran ve bara ev sahipli yapan plajın toplam uzunluğu yaklaşık olarak 1.1 kilometreyi bulmaktadır. Popüler barlarının yanı sıra çok doğal bir yapıya sahip olduğu için ülkedeki en çok tercih edilen plajlardan biri olmuştur. Özellikle yaz aylarının ortalarında aşırı derecede kalabalık olan plajda hareketli ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Biarritz Beach (Fransa)

Biarritz Beach

Fransa’da yer alan Fransız Riverası gibi dünyaca ünlü plajların gölgesinden kurtulan bu devasa plaj, yaz aylarındaki sörf festivalleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ülkenin en iyi plajı olarak görülen bu eşsiz plaj, altın kumu sahilleri, berrak ve masmavi suları, barları, restoranları ve eğlence mekânlarıyla her zaman adından söz ettirmeyi başarmış nadir plajlardan biridir. Ayrıca plajda 3. Napolyon’un eşi için yaptırdığı Eugina Sarayı da turistlerin dikkatini çeken eşsiz yapılardan biridir.

Yazın gidilebilecek birçok Avrupa şehrine turlarla gidebilir, şehirleri profesyonel rehber eşliğinde gezdikten sonra deniz keyfini çıkarabilirsiniz. Hızlı rezervasyon imkanlarından yararlanıp hemen yerinizi ayırtın, farklı şehirlerde deniz ve okyanus keyfini çıkarmaya başlayın!

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın