Kış aylarında Avrupa

Kış aylarında tatil yapmayı planlıyor ve bunun için Avrupayı düşünüyorsanız birçok farklı açıdan oldukça şanslısınız demektir. Avrupa, yılın geneline hakim olan soğuk havası, adeta kış için yaratılmış şehirleri ve benzersiz kayak merkezleriyle kış tatili için sayısız seçenek sunmaktadır. İşte kışı değerlendirebileceğiniz en güzel Avrupa destinasyonları…

Saint-Moritz, İsviçre

Saint Moritz kış

Kış tatili” dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan İsviçre ve Alpler, özellikle kayak açısından 10’larca farklı alternatif barındırıyor. Bu alternatifler arasında yılın 322 günü güneş gören havası, kaplıcaları, donmuş gölleri, casinoları ve otelleri ile en dikkat çeken yer kuşkusuz Saint-Moritz. Engadine Vadisi’inde yer alan dağ kasabası; kayak yapmak, şömine karşısında romantik anlar geçirmek ve çok daha fazlası için ideal bir seçenek.

Bruges, Belçika

buges kış tatili

Avrupa’nın Orta Çağ’dan beri belki de en iyi korunmuş bölgesi olan Bruges, karla kaplandığında ayrı bir güzelliğe sahip oluyor. Yazları ünlü biraları ile kışları ise sıcak şarap eşliğinde kanal turu yapmak, Çan Kulesi’nden şehri izlemek tarihi Bruges kentini büyüleyici kılıyor.

Courchevel, Fransa

Courchevel kış

Daha çok lüks tatil tutkunlarına hitap eden Courchevel, kartpostalları andıran görüntüsüyle büyüleyici bir turizm merkezi. Fransa Alpleri‘nde bulunan bölge, kilometreleri aşan kayak pistleri, gurme restoranları, butik mağazaları ve canlı gece kulüpleriyle biliniyor.

Hallstatt, Avusturya

Hallstatt kış tatili

UNESCO tarafından korunan ve sarp tepelerin arasından göle yansıyan evleriyle dünya çapında bir üne kavuşmuş olan Hallstatt, kış aylarında karın yağmasıyla birlikte nefes kesen manzaralara ev sahipliği yapıyor. Hallstatt özellikle dinlenmek isteyenlerin tercih edebileceği oldukça sakin, tarihi bir köy.

Bansko, Bulgaristan

Bansko ski resort

Hem Türkiye’ye yakınlığından dolayı hem de her bütçeye hitap etmesi nedeniyle Bansko, kayak tutkunları için oldukça avantajlı bir alternatif halini alıyor. Avrupa’nın son dönemde parlayan yıldızları arasında bulunan Bansko, kayak pistleri, renkli gece hayatı ve festivalleri nedeniyle gençler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prague winter

Avrupa’da kışı değerlendirebileceğiniz en iyi yerlerden bir diğeri ise son yılların Avrupa’daki en popüler turistik şehri Prag. Oldukça etkileyici gotik mimari örneklerine ev sahipliği yapan kentte; Petrin Tepesi‘nden karla kaplanmış şehir manzarasına tanıklık edebilir, romantik bir atmosfere sahip olan Charles Köprüsü‘nden karşıya geçebilirsiniz.

Edinburgh, İskoçya

Edinburgh kış

Kış tatili için İngilizce konuşulan bir destinasyonu tercih etmek isterseniz İskoçya‘nın başkenti Edinburgh‘u değerlendirebilirsiniz. Sarayından şatosuna, heykellerinden hayalet turlarına kadar her şeyiyle ilgi çekici bir seçenek olan Edinburgh, karla kaplandığında çok daha mistik bir atmosfere bürünüyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın