Avrupa kayak merkezleri

Kış aylarının gelmesiyle birlikte başlayan kar yağışı, kayak sporuna ilgi duyan tatilseverler için de ayrı bir heyecan oluşturuyor. Türkiye’deki kayak merkezlerinin yeterli kar seviyesine ulaşmadığını düşünen tatilseverler için Avrupa kayak merkezleri büyük ölçüde tercih ediliyor. Ayrıca dönem dönem uluslararası kayak müsabakalarına da ev sahipliği yapan ünlü kayak merkezlerinde tatil yapma düşüncesi de diğer seçeneklere göre ağır basmakta.

Ucuz uçak bileti seçenekleri ile siz de kış tatilinizi bu sene Avrupa’da geçirmek istiyorsanız kayak ve tatilseverler tarafından en çok ilgi gören kayak merkezleri listesine göz atmadan tatil planınızı oluşturmayın!

1- Bansko / Bulgaristan

İstanbul’dan sadece 600 km uzaklıkta olan Bansko, Avrupa’da en çok tercih edilen kayak merkezlerinden. Karayolu ile Bansko kayak merkezine ulaşabileceğiniz gibi Sofya’ya uçarak da kısa sürede bölgeye varabilirsiniz. 75 km’den oluşan kayak pisti ile yüz binlerce kişinin kayak yapmasına olanak sağlayan Bansko, diğer merkezlere göre daha uygun fiyatlarla dikkat çekiyor.

Bansko Kayak Merkezi Bulgaristan
Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan

2- Cortina / İtalya

James Bond ve Pembe Panter filmlerine de dekor olan Cortina kayak merkezi, Avrupa’nın en çok dikkat çeken yerlerinden bir diğeri. 12 ayrı kayak merkezine sahip Cortina, sadece Avrupa’nın değil dünyanın da en büyük kayak merkezlerinden sayılıyor. 1200 km’den oluşan kayak merkezi için 400’den fazla da teleferik imkanının olduğunu hatırlatalım. Alan ne kadar büyük olsa da teleferikler sayesinde kolayca istediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz. Cortina’da lüks restoran ve otellere sık sık rastlamak mümkün. Fiyatlar, Bulgaristan’ın biraz daha yukarısında.

Cortina D'Ampezzo
Cortina D’Ampezzo Kayak Merkezi

3- Ischgl / Austurya

Avusturya’nın lüks ve pahalı kasabası Ischgl, oldukça geniş bir kayak pistine sahip. Sevdiklerinizle birlikte dilediğiniz gibi bir kayak tatili yapmanızı sağlayacak kasaba, Alplerin en çok dikkat çeken kayak merkezi olarak biliniyor. Ayrıca Ischgl’de dünyaca ünlü isimlerin dönem dönem konserler düzenlediğini de hatırlatalım. Tatilinizi planlarken kasabadaki konser etkinliklerine de önceden göz atarsanız, tatiliniz sırasında keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü yemek şeflerinin yarıştığı etkinlikler de kasabanın bir diğer dikkat çeken özelliği.

Ischgl Kayak Merkezi
Ischgl Kayak Merkezi

4- St. Anton / Avusturya

Avusturya’nın bir diğer dikkat çeken kayak merkezi. Diğer kayak merkezlerine göre daha küçük bir alandan oluşan St. Anton, şirin kasabası ve güler yüzlü insanlarıyla her yıl birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Masalları andıran tarihi dokusu ve şirin binaları ile etkileyici olan Avusturya kasabası, diğer şehirlere göre tatilseverler için daha hesaplı denilebilir.

St. Anton am Arlberg
St. Anton am Arlberg Kayak Merkezi

5- Megeve / Fransa

Fransa’nın İtalya ve İsviçre sınırına oldukça yakın bir konumda olan Megeve kasabası, tarihi ve doğa güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Küçük bir kasaba olmasına karşı özellikle Avrupa sosyetesinin bir numaralı tercihi olan Megeve, fiyatlarını da farklı bir seviyeye çekmiş gibi. Yemeğin oscarı olarak bilinen Michelin yıldızı ödülünü olan çok sayıda restorana sahip kasabada, akşam yemekleri sırasında dünyaca ünlü lezzetleri tadabilirsiniz. Bu bölgenin sadece gurmelere özel turlarının da olması bu sebepten kaynaklanıyor.

Megeve Kayak Merkezi
Megeve Kayak Merkezi Fransa

Siz de bu sene bir değişiklik yapıp, iş hayatının yoğun stresinden uzaklaşmak istiyorsanız tercihinizi Avrupa’dan yana kullanabilirsiniz. Özellikle ucuz uçak bileti seçenekleriyle daha makul bir maliyete bürünecek kış tatili için tek yapmanız gereken istediğiniz tarih aralığını belirlemek. Ve tabii ki yanınıza kalın kıyafetler almayı da unutmayın. Çünkü Avrupa, kış mevsimini ülkemize göre daha sert geçirmekte.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın