Sidney

2 milyona yaklaşan nüfusu ile Avustralya’nın güneydoğu sahilinde bulunan Sidney, bu dev ülkenin hemen hemen her bakımdan en büyük şehri olmasına rağmen başkenti değildir. Kuruluşu 18. yüzyılın sonlarına denk gelen şehir, yaklaşık 60 sene boyunca İngiliz İmparatorluğu’nun suçlularını gönderdiği sürgün yeri olarak doğmuştur.

Şehrin kenarına kurulduğu Port Jackson adıyla bilinen Sidney Limanı da halen tüm kıtanın en büyük limanı olma özelliğini taşır ve ülkenin zengin endüstriyel ve maden ürünlerinin  dünyaya açılım kapısıdır. Gemi yapımı, madencilik ve biracılık şehrin diğer başlıca gelir kaynaklarındandır.

1970’lerden itibaren turizm açısından hızla gelişmeye başlayan Sidney, günümüzde ziyaretçilerine aborjin kültürünün 50 bin senelik geçmişiyle ilgili bilgi alabileceğiniz günlük kuzey turlarıyla tarihi… Şehrin sembolü olan Sidney Opera Binası, Sidney Liman Köprüsü ya da nam-ı diğer “Coat Hanger” gibi seçenekleriyle kültürel… Liman manzaralı tırmanma duvarları ve geniş yürüyüş yollarıyla sportif… Barları, gece kulüpleri ve restaurantlarıyla eğlenceli seçenekler sunuyor.

Sidney'de nerede kalınır?

Sidney’de Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Sidney’de nerede kalınır?” Dünyanın en güzel ve yaşanılası şehirleri arasında sayılan Sidney, oldukça geniş yüz ölçümüne sahip. Şehrin bu özelliği ve bünyesinde barındırdığı sayısız turistik olanak, konaklama açısından doğru yer seçimini oldukça önemli kılıyor. Çünkü Sidney, yanlış seçimler yapan gezginler için gayet pahalı bir tatil destinasyonuna dönüşebiliyor.

Sidney'de ne yapılır?

Sidney’de Ne Yapılır? Yapılacak 16 Şey

Sidney’de ne yapılır araştırması yapan ve yakınlarda bu kenti ziyaret edecek olan şanslılardan mısınız? 4 milyonu aşan nüfusuyla Avustralya‘nın en büyük şehri Sidney kozmopolit ve çok kültürlü şehir yapısı, yumuşak iklimi, plajları ve doğal güzellikleri ile imkanı olan olmayan herkesin bir gün görmeyi arzu ettiği yerlerden biri.