Aziz Niklaus Kilisesi (Mala Strana) Prag

Aziz Niklaus Kilisesi, Prag’da yer alan küçük ama önemli bir kilisedir. Barok süslemeleri ile dikkat çeken bu kilise, Mala Strana’ya hakim bir konumdadır ve yeşil kubbesi ile şehrin atmosferini bütünlemektedir.

18. yüzyılda Cizvitlerin yaptığı bu yapıda Aziz Nicholas’ın tasvir edildiği fresk, 18. yüzyıldan kalma vaiz kürsüsü, yan şapellerde yer alan altar panoları, Franz Palko’nun kubbe freski, Ignaz Platzer’in “Kilise Babalarının Heykelleri”, John Frederick Kohl’un yaptığı ön cephesi görülmeye değerdir. Aziz Niklaus Kilisesi, bir dönem Mozart’ın org çaldığı yer olarak da bilinir. Şehir manzarasını izlemek için kilisenin kubbesine çıkmak da mümkündür. Eğer gezi boyunca vakit sorununuz yoksa kiliseyi mutlaka Prag gezilecek yerler listenize ekleyin.

Prag Aziz Niklaus Kilisesi
Aziz Niklaus Kilisesi, Prag

Aziz Niklaus Kilisesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Malostranské náměstí 118 00 Praha 1
  • Ulaşım: Malostranska metro istasyonundan buraya ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 09:00 – 17:00 arasında ziyarete açıktır. (Kasım – Mart arasında 16:00’a kadar açıktır.)
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 70, indirimli bilet 50 Çek Kronu’dur.
  • Web sitesi: http://www.stnicholas.cz/en/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın