Badia Fiorentina Floransa
Badia Fiorentina, Floransa

Badia Fiorentina, Floransa’nın en eski kiliselerinden biridir. 978 yılında Toscana Dükü Uberto’nun eşi Willa tarafından kurulan bu kilisede dükün oğlu Kont Ugo’nun mezarı da bulunmaktadır. Mezarın üzerinde bulunan altar pano Mino’nun çalışmasıdır.

Kilise içerisinde görülebilecek diğer önemli eserlerden bazıları Filippo Lippi’nin “Aziz Bernard’a Görünen Bakire”, “Portakal Ağaçları Revağı”, Rosselllino’nun Aziz Benedictus’un hayatını tasvir ettiği bir fresk, Bronzino’nun freskidir. 14. yüzyılda bu kilisede Boccaccio tarafından Dante’nin eserleri üzerine toplantılar ve okumalar yapılırdı. Günümüzde de bu alanda çalışmalar devam etmektedir.

Badia Fiorentina Florence
Badia Fiorentina, Floransa

Badia Fiorentina Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Via del Proconsolo, Firenze
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi 15:00 – 18:00 & Salı – Cumartesi 08:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücretsizdir.
Önceki makaleMuseo dell’Opera del Duomo
Sonraki makaleSan Miniato al Monte Bazilikası
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın