Bargello Floransa

Bargello, belediye sarayı olarak inşa edilen fakat günümüzde müze olarak kullanılan bir Floransa müzesidir. Bu eski hükumet binası 1255 yılında yapılmıştır ve Floransa gezilecek yerler listemizdeki önemli müzelerden olan yer, öncesinde lojman, hapishane gibi işlevlerle de kullanılmıştır. Yenileme çalışmalarının ardından 1865 yılında İtalya’nın ilk ulusal müzesi haline getirilmiştir.

Resim, heykel, süsleme sanatı örneklerinin nadide parçalarının görülebileceği Bargello’da Michelangelo, Donatello, Cellini, Verrocchio, Giambologna gibi ünlü sanatçıların eserleri görülebilir. Bu müzede mutlaka görmeniz gereken eserlerden bazıları Donatello’nun “Davud” heykeli, Michelangelo’dan “Bacchus”, Brunelleschi’den “Vaftizhane Kapılarının Yarışma Panosu”, Mediciler için yapılmış olan fildişi eyer, Leonardo da Vinci’nin katkıları olan “Buketli Kadın”dır.

Bargello
Bargello, Floransa

Bargello Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Via del Proconsolo, 4, 50122, Firenze
  • Ulaşım: A, B, 14, 14 A otobüslerinden biri ile buraya ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Cumartesi 08:15 – 13:50 arasında ve her ayın 2. ve 4. Pazar günü ve 1., 3. ve 5. Pazartesi günleri açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 10.75, indirimli bilet 8.75 Euro’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın