Barış Manço Evi İstanbul

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Barış Manço Evi ünlü sanatçı Barış Manço’nun İstanbul Moda’da yaşadığı ve çalışmalarını yaptığı evdir. “Bir insandan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o zaman ölmüştür.” sözünün sahibi olan Manço’nun en büyük dileği evinin müzeye çevrilmesidir. 1 Şubat 1999 tarihinde ani bir şekilde aramızdan ayrılan barış temsilcisi, 7’den 70’e herkesin Barış Abisi’nin hayata gözlerini yumduğu bu ev, vefatının ardından orijinaline uygun şekilde korunarak müze haline getirilmiştir ve İstanbul gezilecek yerler listelerinin en güzel müzeler bölümünde yerini almıştır.

Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaları ile 2010 yılında açılan Barış Manço Evi 19. yüzyıldan kalma bir köşktür. Ev içerisinde giriş katında salon, yemek odası ve kıyafet odası vardır. Salonda Manço’nun Avusturya’dan aldığı piyanosu görülebilir. Kıyafet odası evin en çok ilgi çeken kısımlarından biridir. Devlet Sanatçısı Barış Manço’nun kendine özgü kıyafetleri burada sergilenmektedir.

Barış Manço Müzesi
Barış Manço Evi

Evin birinci katında yatak odası ve misafir odası, ikinci katında ise sadece çocuklara ayrılmış olan bölüm bulunmaktadır. Aynı katta bulunan bir diğer odaya “Adam Olacak Çocuk Odası” adı verilmiştir ve bu odada sanatçının aynı ismi taşıyan programı yayınlanmaktadır. Evin en alt katında bir arşiv mevcuttur. Evin yazlık ve kışlık olmak üzere iki tane de bahçesi vardır. Yazlık bahçe plak şeklindeki masaları ve nota şeklindeki sandalyeleri ile dikkat çekmektedir.

Barış Manço Evi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda İstanbul
  • Ulaşım: Bu ev Kadıköy Rıhtımı’na yürüme mesafesindedir
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi günleri ve resmi tatiller hariç 09:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 6, indirimli bilet 4 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.barismanco.kadikoy.bel.tr/
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın