Arda Turan maç biletleri

Her köşesiyle bambaşka dünyalar sunan İspanya’nın diğer yüzü Barselona, hangi kültürden ya da sosyal statüden olursanız olun, orada olduğunuz süre boyunca, size ‘başka bir yaşamdaymışsınız’ hissini yaşatan büyülü bir şehir. Daha çok ‘bohem’ olarak tanımlayabileceğimiz şehrin yaşamında sihirli bir şeyler olduğu, sanırız giden herkesin ortak görüşü.

Sagrada Familia Bazilikası
Gaudi’nin en ünlü eseri olan Sagrada Familia Bazilikası, Barselona seyahatiniz boyunca gezip görmeniz gereken ilk yapılardan…

7 milyonun üzerinde turist ağırlayan şehre, en çok talep Kuzey Amerika ülkelerinden ve Birleşik Krallık’tan oluyor. Yalnız, Gaudi’nin şehri artık, mimarisiyle olduğu kadar futbol takımıyla da insanları kendine çekiyor. Barcelona Futbol Kulübü’nün “bir kulüpten daha fazlası” olduğu herkesin malumu. Kurulduğu günden bu yana her daim ‘başkente’ rakip olan Barcelona Futbol Kulübü, son yıllarda yakaladığı jenerasyon ve yaptığı yıldız transferleriyle Avrupa futbolunu domine ediyor.

2000’lerin ortasında, dillere destan olan alt yapı sistemi ‘La Masia’ sayesinde tarihinin en iyi takımlarından birini kuran Barselona, globalleşen ve daha kolay seyahat edilebilen dünyamız sayesinde binlerce futbolseveri Camp Nou’ya getirmeyi başardı. Ve öyle görünüyor ki, bu ilgi çok uzun bir süre daha devam edecek.

Arda Turan maç biletleri

Aslına bakarsanız, Barselona sadece futbolseverlerin değil, bizzat bu işle uğraşanların da ilgisine mazhar durumda… Bugün hangi futbolcuya sorsanız bu formayı giymek ister. ‘Bizden’ biri ise bunu başardı: Arda Turan! Yani La Liga’da son 10 sezonun 6’sında şampiyon, 3’ünde ikincilik elde eden bu muhteşem takımı izlemek için artık bir sebebimiz daha var.

Dünyanın en iyi üç futbolcusu Messi, Suarez ve Neymar’ı bir araya getirerek futbolda yeni bir dönem açan Barcelona’nın bileği kolay kolay büküleceğe benzemiyordu. Ancak bu üçlünün birlikte ortaya koydukları ‘acayip’ oyun ve futbol tarihine bu kadar kısa sürede geçmeleri pek çok kişiyi şaşırttı. Şaşırtmaya da devam ediyorlar… Ezeli rakipleri Real Madrid’in ligde çok iyi bir sezon geçirmemesi de, bu yıl ki başarılarında çok etkili oldu. La Liga’da ezici bir puan farkı ile şampiyonluğu göğüslemek üzereler.

Takımın maçlarını oynadığı Camp Nou ise sadece Barcelona Kulübü için değil, şehir için de çok önemli… Zira, yaklaşık 100 bin kişilik kapasitesi ile dünyanın en ikonik stadyumlarından biri olması sebebiyle sadece maç günleri değil, normal zamanlarda da her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Maç günleri ise tahmin edebileceğiniz gibi, karnaval yerine dönüyor. ‘100 bin kişiden biri olurum’ düşüncesi ile stadyuma gidenlerin çoğu zaman hüsrana uğradığını hatırlatarak, bir tavsiyede bulunmak isteriz: Eğer Barselona’yı Camp Nou’da izlemek isterseniz, PopEvent’e ulaşmanız yeterli. İstediğiniz sayıda, istediğiniz yerde ve istediğiniz maç biletiniz hazır olacaktır.

Nou Camp Stadyumu
Nou Camp Stadyumu özellikle erkek gezginlerin mutlaka görmeleri, maç atmosferi yaşamaları gereken bir yer.

Şampiyonlar Ligi’nde son 10 sezonda 5 kupa, 4 yarı final gören takım, devler arenasında bu yıl da dolu dizgin gidiyor. Yani özetle, seyahat planlarınız arasında Barselona şehri var ise bu takımı muhakkak yerinde izleyin. Özellikle bu sezon rekorlarla birlikte geleceğe benzeyen başarılarla, bir tarihe tanıklık edeceksiniz.

FC Barcelona maç biletleri

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın