barselona gezilecek yerler haritası, barselona haritası

Barselona haritası daha doğrusu Barselona gezilecek yerler haritası Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Harita üzerinde Barselona gezilecek yerler başlıklı yazımda anlattığım şehirde gezip görmeniz gereken tüm önemli yerlerin ve Barselona’da nerede kalınır başlıklı yazımda anlattığım otel tavsiyelerimin konumlarını bulabilirsiniz.

Sayfa boyunca haritanın hem Google Maps görünümünü hem de .jpeg resim formatını bulabilirsiniz. İnternetin olduğu yerlerde Google haritasını kullanarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. .jpeg resim formatını ise çıktı alarak ya da akıllı telefonunuza resim dosyası olarak kaydederek gezi boyunca kullanabilirsiniz.

Barselona Haritası (Google Maps)

Google haritalar ile oluşturduğum Barselona haritası üzerindeki ikonlara tıklayarak nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Kırmızı yuvarlak içinde numaralarla simgelenen yerler şehrin bana göre gezip görülmesi gereken en önemli noktaları.

Gri yuvarlak noktalar diğer gezi noktalarını, Mavi yatak ikonuna sahip yerler ise Barselona’da nerede kalınır başlıklı yazımda bahsettiğim otel tavsiyelerimin konumlarını simgeliyor.

Dilerseniz harita üzerindeki ikonlara tıklayıp otellerin booking.com sayfalarına ulaşıp fiyat bilgisi alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz.

Barselona Haritası (Resim Formatı)

Barselona gezilecek yerler Google haritasını mobil cihazlarda incelemek zor olabiliyor. Ayrıca yurt dışında cepten internet erişiminin de sıkıntılı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden üstteki Google haritasını Barselona seyahat planlamanızı yaparken kullanabilirsiniz.

Gezi boyunca bu haritayı kullanmak isterseniz altta haritanın resim formatını bulabilirsiniz. Barselona haritası A3 ebatında. Görseli bilgisayarınıza kaydedip A4‘e çıktı alırsanız en azından önemli yerlerin konumlarını kabaca bilirsiniz.

Bunun yanında alttaki görsele tıklayıp yeni sekmede açılan görseli cep telefonlarınıza fotoğraf olarak kaydedip seyahat boyunca haritadan faydalanabilirsiniz.

barselona haritası
Barselona Haritası

Haritayı büyük boy incelemek için görselin üzerine tıklayın. Cep telefonunuza kaydetmek için görselin üzerine tıklayın, yeni açılan sekmede harita üzerine basılı tutun, açılan ekranda “Görüntüyü Kaydet” derseniz harita galeriye kaydoluyor.

Barselona seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek temel bilgileri şu yazılarımızda bulabilirsiniz;

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

1 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın