Belçika Karikatür Müzesi

Belçika Karikatür Müzesi (Centre Belge de la Bande Dessinee), Brüksel’de bulunan çizgi roman ve karikatür müzesidir. Müzenin bulunduğu bina, art nouveau tarzında yapılmıştır. Tam bir hayal dünyası olarak nitelendirilen müzede karikatürün yaradılışı, gelişimi ile ilgili çalışmaların yanı sıra Brüksel kökenli sanatçıların çalışmaları, 1929 – 1960 yılları arasında karikatürün gelişimi, kitap kapaklarında kullanılan çizimler gibi eserleri görebilirsiniz.

Tenten ve Şirinler gibi karakter ile ilgili çizimler en çok ilgi toplayan kısımlardır. Centre Belge de la Bande Dessinee’de görebileceğiniz eser ve kısımlar arasında çizgi romanın tarihi, çizgi roman nasıl hazırlanır, galeri, kütüphane, geçici sergiler, Belçika Çizgi Roman Akımı, Slumberland Kitapevi, Horta ve Waucquez Salonu, Tenten bulunmaktadır. Brüksel gezilecek yerler listemizdeki en eğlenceli müzelerden olan bu müzeyi mutlaka gezin.

Centre Belge de la Bande Dessinee Brussels
Centre Belge de la Bande Dessinee, Brüksel

Belçika Karikatür Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Rue des Sables 20, 1000 Bruxelles
  • Ulaşım: Grand Palace’den üç blok yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Pazar 10:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 10, indirimli bilet 6.5 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.comicscenter.net/en/home
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın