BUSINESS Class uçuş, yolcuların rahatlık ve konforları adına her detayın düşünüldüğü, çoğunlukla ayrıcalıklı yolcular için hazırlanmış bir uçuş türüdür. Yolcuların kendilerini bir otel odasında ya da ev ortamındaymış gibi hissetmelerini sağlar. Özellikle uzun yolculuklarda çok işe yarayan  Business Class uçuşta yolcular için sunulan rahatlıklar arasında televizyon, konsol oyunları, yatak, kulaklık, lezzetli yemekler, geniş bir oturma alanı ve değişik filmler izleyebilme olanağı gibi hizmetler sunulur. Her havayolu şirketi bu hizmetleri değişik türde uygular. Bekleme salonunda iyi zaman geçirebilmeniz için her detay düşünülür. Bekleme salonuna hiç sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden giriş yapmanız sağlanır. Tabii bu hizmetleri almanız ve business Class uçuş yapmanız için normal uçuşlardaki bilet fiyatının üzerinde bir rakam ödemeniz gerekir. Bu rakam da yine her havayoluna göre değişkenlik göstermekte. Peki bilet ücreti ödemeden Business class uçuş yapmak mümkün müdür?

Evet, mümkündür. Örneğin birikmiş olan milleriniz ile ücret ödemeden business Class bilet satın alabilirsiniz. Ya da bazı havayolları belirlenmiş olan hatlarda belli bir sayıda uçuş yapmış olan yolcularına da ücretsiz business class uçuş hakkı tanır.  Ayrıca havayolunun hatasından kaynaklanan yolcu gecikmesi, bagaj kaybı gibi durumlarda da havayolu zararınızı tazmin etmek için size bir daha ki uçuşunuzu business class yapmanız seçeneğini sunabilir. Alışveriş yaparken size sunulan bazı kampanyaları değerlendirerek de bilet ücreti ödemeden business class uçabilirsiniz. Online uçak bileti satan bazı firmaların promosyonlarından yararlanarak business class biletinizi ücret ödemeden edinebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ödemeler ve alışverişleriniz sonucu elde ettiğiniz millerinizi biriktirerek de business class uçuş hakkına hiç bir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.  Mesela ücretli aldığınız economy class biletinizi çok daha az mil ödeyerek Business Class’a upgrade edebilirsiniz. Mil proğramı bankaların müşterilerine kredi kartları aracılığı ile mil toplayarak bu millerle bedava uçak bileti almalarını sağlayan bir programdır. Mil kartları bedava uçak biletinin yanında havalanlarındaki bazı hizmetlerden de VIP olarak faydalanabilmenizi sağlarlar.

Sonuç olarak günümüzde  bilet ücreti ödemeden business class uçabileceğiniz birden fazla alternatif mevcuttur. Bu alternatifler hakkında bilgilenerek siz de VIP uçuşun keyfini çıkarabilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın