Boboli Bahçeleri Floransa

Boboli Bahçeleri, Floransa’da yer alan dünyanın en ünlü bahçelerinden biridir. 1550 yılında Medicilerin Pitti Sarayı’nı almalarından sonra yapılmıştır. Floransa’nın güzel manzarasının izlenebileceği bu bahçelerde Rönesans bahçe düzenlemesi örnekleri kullanılmıştır. Ancak 18. yüzyılda halka açılan Boboli, Floransa gezilecek yerler listemizde en önemli gezi noktalarından biridir. 

Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olan bu bahçelerde görülmeye değer bir amfi tiyatro, Giusto Utens’in “Boboli Bahçeleri Ay Tabyası” resmi, gül bahçesinden geçilerek gidilen Porselen Müzesi, servilerin yolu Viottolone, L’Isolotto adacığı, Zanobi del Rosso’nun bitkileri korumak için yaptığı limonluk kısmı, Cioli’den Bacchus Çeşmesi, La Grotta Grande mağarası bulunmaktadır.

Boboli Bahçeleri Floransa
Boboli Bahçeleri, Floransa

Boboli Bahçeleri Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza Pitti, 1, 50125, Firenze
  • Ulaşım: D, 11, 36, 37 veya 68 numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Haziran – Ağustos 08:15 – 19:30, Nisan – Mayıs & Eylül – Ekim 08:15 – 18:30, Mart 08:15 – 17:30, Kasım – Şubat 08:15 – 16:30 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 13.75, indirimli bilet 10.25 Euro’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın