Bois de Vincennes Paris

Bois de Vincennes, Paris’in en büyük parkıdır. Şehrin güneydoğusunda yer alan park III. Napolyon tarafından 1885 ile 1886 yılları arasında yaptırılmıştır. Parkın toplam genişliği 995 hektardır. Bu da Paris’in diğer ünlü parkı olan Bois de Boulogne’nin 865 hektarlık alanından fazladır. New York’un dünyaca ünlü parkı Central Park ise Vincennes’in 3’te 1’i kadar büyüklüğe sahiptir.

Versay Sarayı’ndan önce Fransız konutu olarak kullanılan Château de Vincennes (Vincennes Sarayı), parkın içindeki en önemli yapıdır. Bunun dışında parkta; hayvanat bahçesi, Parc Floral, Dört Mevsim Bahçesi, Yaz Eğlenceleri Parkı ve 4 adet göl bulunmaktadır. Dilerseniz göllerden birinde keyifli bir sandal gezisine çıkabilirsiniz.

Bois de Vincennes Paris 2
Bois de Vincennes, Paris

Bois de Vincennes Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Chateau Ave de Paris, 94300 Vincennes
  • Metro: Parka en yakın metro durağı: “Chateau de Vincennes”
  • RER: Vincennes
  • Ziyaret Bilgileri: Park, her gün, gün doğumundan gün batımına açıktır. Şato, Eylül-Nisan 10.00-17.00, Mayıs-Eylül 10.00-18.00. Resmi tatillerde kapalıdır.
  • Web: www.chateau-vincennes.fr
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın