Brüksel Müzik Enstrümanları Müzesi

Brüksel Müzik Enstrümanları Müzesi (Musee des Instruments de Musique), Brüksel’de bulunan bir müzedir. Belçika Güzel Sanatlar Müzesi’nin bir parçası olan Müzik Enstrümanları Müzesi, Brüksel gezilecek yerler listesinde bulunan bir yerdir. Müzede yaklaşık 9000 tane müzik aleti görülebilir. Müzede verilen sesli rehberlerle müzik aletlerinin tınılarını da dinleyebilirsiniz.

Müzik Enstrümanları Müzesi’nde görmeniz gereken kısım ve eserlerden bazıları müzenin dönüştürüldüğü Old England binası, elektroniğin de kullanıldığı 20. yüzyıl enstrümanları, mekanik enstrümanlar, yaylılar, müziğin evriminin anlatıldığı sergi, Rukers Ailesi tarafından üretilen 16. ve 17. yüzyıllardan kalma klavsenler ve etnik enstrümanlardır. Müzenin terasında yer alan müzede Brüksel manzarası eşliğinde bir şeyler yiyip içebilir, dinlenebilirsiniz.

Musee des Instruments de Musique Brüksel
Brüksel Müzik Enstrümanları Müzesi

Brüksel Müzik Enstrümanları Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Rue Montagne de la Cour 2, 1000 Bruxelles
  • Ulaşım: Centrale ya da Parc metro istasyonlarından metroyla veya 92, 94 numaralı tramvaylardan biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Cuma 09:30 – 17:00, Cumartesi & Pazar 10:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 8, indirimli bilet 2 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.mim.be/en
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın