Brüksel Oyuncak Müzesi

Brüksel Oyuncak Müzesi (Musee de Jouet), Brüksel’de bulunan ufak ama güzel bir müzedir. 1850’lerden günümüze ayılar, arabalar, bebekler, minyatürleri, atlıkarıncalar gibi birçok oyuncak ile zengin bir koleksiyona sahiptir.

Botanique’ye yakın olan müze yaklaşık 1000 metrekarelik bir alan üzerine kuruludur ve 20 tane odadan oluşmaktadır. Sergilen oyuncakların büyük bir kısmı bir dönem çocuklar tarafından kullanılıp tavan arasına kaldırıldıktan sonra bağışlanan oyuncaklardır. Özellikle pilsiz, mekanizmasız oyuncakların yer verilmesi Musee de Jouet’i ilginç kılmaktadır. Müzede yer alan çocuk oyun alanı küçük ziyaretçilerin iyi zaman geçireceği bir yerdir.

Müze Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Verenigingstraat 24, 1000 Bruxelles
  • Ulaşım: Botanique ya da Madou metro istasyonlarından metro ile veya 92, 94 numaralı tramvaylardan biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 10:00 – 12:00, 14:00 – 18:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bile 5.5, indirimli bilet 4.5 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.museedujouet.eu/index.php/jouet/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın