Budapeşte'de nerede kalınır rehberi, otel tavsiyeleri

Orta Avrupa’nın en gözde turizm merkezlerinden biri olan Macaristan‘ın başkenti Budapeşte, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Son yıllarda ülkemizden de bu güzel şehre giden binlerce gezgin var. Ama birçoğunun Budapeşte gezisi yapmaya karar verdiğinde akıllarına ilk takılan soru “Budapeşte’de nerede kalınır” oluyor.

Budapeşte seyahatlerini bireysel organize eden gezginler için çok faydalı olacağına inandığım bu rehberde Budapeşte’de konaklama konusunda birçok önemli bilgi ve tavsiye paylaşıp devamında ise başta Budapeşte şehir merkezi otelleri olmak üzere her bütçeye uygun Budapeşte otel tavsiye listesi sunacağım.

Budapeşte’de nerede kalınır yazısında neler bulacaksınız?

 • Son Budapeşte seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım Budapeşte oteli
 • Budapeşte’de gezilecek yerler ve otel tavsiyelerimin harita konumları
 • Budapeşte’de konaklama yapılacak en güzel ve popüler bölgelerle ilgili detaylar
 • Bu bölgelerdeki en popüler 3, 4, 5 yıldızlı Budapeşte otelleri
 • Budapeşte’de şehir içi ulaşım konusunda bilgiler
 • Budapeşte otel fiyatları ve rezervasyon seçenekleri
 • Özetle Budapeşte’de nerede kalınır? Ben olsam nerede kalırdım?

Budapeşte’de Nerede Kalınır ? Kişisel Budapeşte Otel Tavsiyem

Budapeşte’de nerede kalınır yazım boyunca Macaristan’ın popüler ve turistik kenti Budapeşte’de konaklama yapılacak tüm bölgeler hakkında detaylı bilgi ve tavsiyeler vereceğim. Ama öncesinde son Budapeşte seyahatimde konaklayıp memnun ayrıldığım Budapeşte oteli hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Budapeşte otel tavsiyesi Callas House
Callas House

 4★ Callas House : Booking.com’da 10 üzerinden 9,3 gibi olağanüstü bir ziyaretçi değerlendirme puanına sahip olan Callas House, Budapeşte’nin en önemli yerlerinden, ünlü alışveriş bulvarı olan Andrassy Bulvarı üzerinde, Opera Evi’nin hemen yanında yer alıyor.

 #  Benim bu oteli seçmemdeki en büyük 2 neden otelin sahip olduğu kolay ulaşım olanakları ve güzel ve modern tasarım odaları oldu. Zaten bu tesis klasik büyük otellerden değil, daha ufak, butik bir tesis.

 #  Şehrin en iyi konumlarından birinde yer alan bu tesisten Aziz Stephen Bazilikası ile Zincir Köprü‘ye çok kısa yürüyüşler ile ulaşmak mümkün. Yürümeyi sevmiyorsanız hemen yakındaki metro hattını ya da otelin önündeki hop on hop off otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

 #  Budapeşte’nin en iyi fiyat/performans oranına sahip tesislerinden olan Callas House’ta, tam sezonda ben kahvaltı dahil gecelik 120 Euro gibi bir rakama konakladım. Sezon dışında çok daha uygun fiyatlar bulmak mümkün tabi.

Kısacası şehrin en güzel noktalarından birinde, geniş odalı güzel bir otelde konaklamaktan ben çok memnun kaldım. Tekrar Budapeşte’ye gidecek olsam ilk göz atacağım tesislerden birisi burası olur.

 • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Budapeşte’de Nerede Kalınır ? Konaklama Yapılacak Bölgeler

Konaklama yapılacak bölgeler hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce şehri kafanızda kolay canlandırmak adına hazırladığım Budapeşte haritasını paylaşmak istiyorum. Haritada Budapeşte’de konaklama yapılacak bölgeleri, Budapeşte’de nerede kalınır yazım boyunca tavsiye ettiğim oteller ile gezilecek yerlerin konumlarını bir arada görebilirsiniz.

Budapeşte'de konaklama yapılacak yerler harita
Budapeşte’de nerede kalınır ? Haritayı Google Maps’te açmak için tıklayın.

 #  Haritadaki mavi numaralar Budapeşte gezilecek yerler başlıklı yazımda detaylıca anlattığım, önem sırasına göre şehirdeki gezilecek yerleri, kırmızı harita ikonları ise yazı boyunca tavsiye ettiğim otellerin konumlarını simgeliyor. Yeşil harita ikonu ise son Budapeşte gezimde konaklayıp tavsiye ettiğim Callas House adlı tesisin konumunu simgeliyor.

 #  Dilerseniz bu haritayı Google Maps üzerinde açabilir ve harita üzerindeki noktalarda bulunan linklere tıklayarak gezilecek yerler ya da otel tavsiyelerimi detaylıca inceleyebilirsiniz. Haritayı incelemek için tıklayın.

Tuna Nehri’nin şehri “Buda” ve “Pest” olarak ikiye ayırdığı Budapeşte 23 bölgeye ayrılmış durumda. Bu bölgeler tıpkı Paris’te olduğu gibi merkezden başlayıp spiral şeklinde genişleyerek ilerliyor.

Şehir 23 bölgeye ayrılmış olsa da ben Budapeşte’de nerede kalınır rehberimi şehrin popüler ve turistik noktalarına göre şekillendireceğim. Bu nedenle bana göre Budapeşte’de konaklama yapılacak 5 temel bölge var. Bunlar:

 1. Merkez kabul edilen, Belvaros ve Lipotvaros semtlerinin içinde yer aldığı 5. Bölge
 2. Alışveriş caddesi Andrassy Bulvarı’nı da sınırlarında bulunduran 6. Bölge Terezvaros
 3. Hareketli gece hayatı ile ünlü olan 7. Bölge, Erzsebetvaros
 4. Şehrin en eski yerleşim noktası olan Kale Bölgesi, 1. Bölge
 5. Budapeşte’nin en kalabalık yerleşim yerlerinden 8. Bölge, Jozsefvaros

Adı geçen bu 5 bölge Budapeşte’nin en hareketli noktalarından. Özellikle ilk 3 bölgede konaklarsanız şehirdeki birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bölgeler hakkında detaylara geçelim…

1. Belvaros – Lipotvaros (5. Bölge)

Vaci Utca, Budapeşte'de konaklama yerleri
Budapeşte’de nerede kalınır – Şehrin en hareketli yerlerinden Vaci Utca Caddesi

Budapeşte’de nerede kalınır yazımda ilk bölge tavsiyem “5. Bölge” olarak bilinen Belvaros – Lipotvaros semtleri. Budapeşte’nin kalbi olarak geçen bu yer şehirde gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olması, birçok cafe, restoran ve alışveriş olanakları ile dikkat çekiyor.

 #  5. Bölgenin sahip olduğu en büyük avantajlar gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olması, ziyaretçilere gece gündüz hareketli yaşam sunması.

 #  Budapeşte gezilecek yerler listemizde yer alan Parlamento Binası, Zincir Köprü, Aziz Stephen Bazilikası ve Büyük Pazar gibi önemli noktalar bu bölgede yer alıyor. Bu yüzden adı geçen bu noktalara kısa yürüyüşler ile ulaşabilirsiniz. Yürümenin zor olduğu diğer noktalara gitmek içinse bölgede yer alan metro hattını kullanabilirsiniz.

 #  Art Nouveau tarzı, 19. yüzyıldan kalma binalarla kaplı bölgenin bir diğer öne çıkan noktası hareketli yaşantısı. Birbirinden güzel gece kulüpleri, barları, cafe ve restoranları ile gezginler keyifli vakit geçirebilir.

 #  Budapeşte’nin trafiğe kapalı en ünlü alışveriş caddelerinden olan Vaci Utca yine bu bölgenin en hareketli noktalarından.

 #  Belvaros – Lipotvaros bölgelerinin sahip olduğu belki de tek dezavantaj yüksek otel fiyatları. Budapeşte’de otel fiyatları genel olarak çok pahalı değil ama bu semtteki fiyatlar diğer noktalara göre bir tık daha yüksek.

Özetle burası, şehrin tam merkezinde kalıp çoğu yere yürüyerek ulaşmak isteyen, otelden dışarı adım attığı an kendisini hareketli şehir merkezinde bulmak isteyenler için mükemmel bir tercih.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Cosmo City Hotel, 3★ The Three Corners Hotel Art Superior, 4★ Mercure Budapest City Center, 4★ Hotel Parlament, 5★ Kempinski Hotel Corvinus Budapest

Budapeşte otel tavsiyesi The Three Corners Hotel Art Superior
The Three Corners Hotel Art Superior

 3★ The Three Corners Hotel Art Superior : Budapeşte’de nerede kalınır rehberimizdeki ilk otel tavsiyem olan 3 yıldızlı The Three Corners Hotel Art Superior yaklaşık 2000 değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,9 gibi güzel bir puana sahip bir tesis. Budapeşte’deki en iyi fiyat/performans oranına sahip tesislerden olan bu otel 2015 yılında yenilenmiş.

Çevresinde metro, otobüs ve tramvay duraklarının yer aldığı bu tesis ayrıca şehrin ünlü alışveriş caddesi olan Vaci utca’ya 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Eğer şehrin tam merkezinde, ekonomik ve temiz bir otel arıyorsanız bu otel tam sizlik olabilir. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Budapeşte'de konaklama Mercure Budapest City Center
Mercure Budapest City Center

 4★ Mercure Budapest City Center : Merkezdeki 4 yıldızlı Mercure Budapest City Center oteli, araştırma yaparken benim dikkatimi en çok çeken tesislerden biri olmuştu. 3000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 8,1 gibi yüksek bir puan alan bu tesis, şehrin tam kalbinde, Vaci utca üzerinde yer alıyor.

Çevresinde birçok kafe, restoran ve gezi noktasının yer aldığı bu otel ayrıca toplu taşımaya da çok yakın. Eğer Budapeşte’nin merkezinde, güzel ve kaliteli ama çok pahalı olmayan bir otel arıyorsanız bu otel tam adresi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Budapeşte otel tavsiyesi Kempinski Hotel Corvinus Budapest
Kempinski Hotel Corvinus Budapest

 5★ Kempinski Hotel Corvinus Budapest : Eğer Budapeşte seyahatinizde, şehrin tam merkezinde ve 5 yıldızlı kaliteli bir tesiste konaklamak isterseniz yaklaşık 3000 değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 9,1 puan alan Kempinski Hotel Corvinus Budapest çok güzel bir tesis.

Zincir Köprü ve Aziz Stephan Bazilikası gibi şehrin en önemli gezi noktalarına yürüme mesafesinde olan bu tesiste ayrıca kaliteli bir SPA tesisi yer alıyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Terezvaros (6. Bölge)

Budapeşte'de konaklama bölgeleri Andrassy ut
Budapeşte Opera Binası

Budapeşte’nin en büyük ve ünlü alışveriş noktası olan Andrassy Bulvarı‘nın içinden geçtiği Terezvaros, Budapeşte’de nerede kalınır diyenler için 2. bölge tavsiyem.

 #  Kültür turları yapanlar için ideal bölgelerden olan Terezvaros daha modern ve lüks seçenekler sunuyor. Sınırları içerisinde Andrassy Bulvarı, Opera Evi, House of Terror Museum gibi önemli gezi noktaları var. Kuzey sınırında ise Kahramanlar Meydanı yer alıyor.

 #  Benim de kendi konaklamamda tercih ettiğim bu bölgeden yürüyerek şehrin birçok noktasına gitmek mümkün. Aziz Stephen Bazilikası ve Zincir Köprü çok kısa yürüyüş mesafesinde. Eğer yürümek istemezseniz de bölgedeki metro hattını kullanabilirsiniz. Budapeşte’de hizmet veren turistik hop on hop off otobüsler de Andrassy Bulvarı boyunca yol alıyor.

Özetle burası şehir merkezinde konaklayıp alışveriş ve kültürel olaylara daha yakın olmak isteyenler için ideal. Üstelik buradaki otel fiyatları 5. Bölgedekilere nazaran biraz daha düşük.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ 12 Revay Hotel, 3★ Casati Budapest Hotel Superior, 4★ Callas House, 4★ Opera Gardens Hotels, 5★ Hilton Budapest City

Budapeşte'de nerede kalınır Casati Budapest Hotel Superior
Casati Budapest Hotel Superior

 3★ Casati Budapest Hotel Superior : Booking.com’da 10 üzerinden 9,4 puan alan 3 yıldızlı Casati Budapest Hotel Superior Budapeşte’de nerede kalınır yazımdaki en yüksek ziyaretçi derğlendirme puanına sahip tesislerden bir tanesi. 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu tesis 2015 yılında 3 yıldız kategorisinde yılın Macar Oteli ödülünü almış.

Şehrin en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerinden olan bu otelden yürüyerek gezilecek birçok yere gitmeniz mümkün. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Budapeşte otel tavsiyeleri Opera Garden Hotel
Opera Garden Hotel

 4★ Opera Gardens Hotels : Andrassy Bulvarı’na birkaç blok uzaklıkta yer alan 4 yıldızlı Opera Gardens Hotels ev yapımı kahvaltısı, ücretsiz wifi hizmeti, markalı banyo malzemeleri ile dikkat çekiyor.

10 üzerinden 9,2 gibi olağanüstü puana sahip olan bu tesis merkezde uygun fiyatlara kaliteli hizmet almak için güzel bir alternatif. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Erzsebetvaros (7. Bölge)

Erzsebetvaros Budapeşte'de nerede kalınır
Budapeşte Büyük Sinagog

Budapeşte gece hayatının merkezi kabul edilen 7. Bölgedeki Erzsebetvaros, Budapeşte’de nerede kalınır rehberimizde tanıttığım yerler için de belki de en hareketli yerlerden.

 #  Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bu bölge canlı ve renkli gece hayatı ile ünlü. Şehrin en ünlü barlarının yer aldığı bölge aynı zamanda gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehir içinde rahatça gezmenize imkan veriyor.

 #  Avrupa’nın en büyük sinagoglarından biri olan Büyük Sinagog‘u da sınırları içinde bulunduran Erzsebetvaros, şehrin Yahudi yerleşim noktası olarak da biliniyor.

Özetle gece hayatının merkezinde, partilere ve ünlü barlara yakın bir konumda konaklamak isterseniz burası doğru tercih yalnız otelinizi seçerken Kiraly utca ve Kazinczy utca gibi çok ünlü ama aynı zamanda gürültülü yerlerden biraz uzak durabilirsiniz.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Ibis Styles Budapest Center, 3★ Roombach Hotel Budapest Center, 4★ Exe Danube Budapest, 4★ Continental Hotel Budapest

Budapeşte otel tavsiyesi Roombach Hotel Budapest Center
Roombach Hotel Budapest Center

 3★ Roombach Hotel Budapest Center : Yaklaşık 4000 değerlendirme sonucunda 9,0 gibi yüksek bir değerledirme puanına sahip Roombach Hotel Budapest Center merkezde konaklama için 4 yıldızlı güzel bir tesis. 2014’te hizmet vermeye başlayan bu tesis, şehirdeki birçok gezi noktasına yürüme mesafesinde yer alıyor.

Eğer yürümek istemezseniz de otel 200 m uzaklıkta yer alan metro durağını kullanabilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

4. Kale Bölgesi (1. Bölge)

Budapeşte'de nerede kalınır Buda Kalesi ve çevresi

Tuna Nehri’nin diğer kıyısında yer alan Kale Bölgesi, Budapeşte’de nerede kalınır rehberimde yer verdiğim konaklama yerlerinden belki de en eskisi.

 #  Eski Kraliyet Sarayı, Budin Kalesi, Matthias Kilisesi, Balıkçı Tabyası gibi şehrin önemli gezi noktalarını sınırları içinde barındırıyor. Tabi aynı zamanda bölgede yer alan füniküler sistemini kullanarak Zincir Köprü gibi yerlere de rahatça ulaşabilirsiniz.

 #  Budapeşte manzarasını en güzel seyredebileceğiniz noktalardan olan Kale Bölgesi gündüzleri çok kalabalık olsa da hava kararınca yerini sessizliğe bırakıyor. Yani gece hayatı vb yok. Bu nedenle bu bölge daha çok romantik tatil planlayanlar, çocuklu çiftler ve biraz daha yaşlı gezginler için ideal sayılabilir.

 #  Bölgenin en büyük dezavantajı ise ulaşım sıkıntısı. Buda Kalesi ve çevresinde birçok gezi noktası var, hepsi birbirine yürüme mesafesinde. Ama merkezde kalan diğer yerlere buradan ulaşmak çok da kolay değil.

Yine de Budapeşte’nin en tarihi, akşamları en sessiz ve bir nebze uygun otel fiyatlarının olduğu bir bölgede kalmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Budget Hotel Victoria, 4★ art’otel budapest, by park plaza, 4★ Boutique Hotel Victoria Budapest, 5★ Hilton Budapest

Budapeşte'de nerede kalınır Art Hotel
Art Hotel

 4★ art’otel budapest, by park plaza : Eğer Budapeşte’de Buda Kalesi’ne yakın bir yerde, Tuna Nehri kıyısında yer alan bir otelde konaklamak isterseniz 4 yıldızlı art’otel budapest güzel bir seçenek.

Buda Kalesi ve çevresindeki gezilecek yerlere yürüyerek 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz bu tesis, Budapeşte gezilerinde özellikle biraz daha sessiz, sakin bir tesiste konaklamak isteyenler için güzel olabilir. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

5. Jozsefvaros (8. Bölge)

Budapeşte’de nerede kalınır rehberimdeki son bölge tavsiyem, güzel meydanları, müzeleri ve bahçeleri ile dikkat çeken Jozsefvaros.

 #  Sınırları içinde National Museum ve National History Museum gibi önemli müzeleri barından Jozsefvaros aynı zamanda Budapeşte’nin en kalabalık yerleşimlerinden.

 #  Yukarıda tanıttığım diğer bölgelere nazaran daha az gelişmiş olan bu bölgede gece geç saatlerde karanlık sokaklarda gezmemek akıllıca olacaktır.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Bo18 Hotel Superior, 4★ Courtyard by Marriott Budapest City Center, 4★ Hotel Palazzo Zichy Budapest

Budapeşte’de Şehir İçi Ulaşım

Budapeşte ulaşım rehberi

Budapeşte’de nerede kalınır rehberi boyunca konaklama konusnda birçok bilgiler vermeye çalıştım. Tüm detaylardan bahsederken ulaşım konusundan bahsetmeden geçmek olmaz.

Öncelikle Budapeşte havaalanı ulaşımı yazımda bahsettiğim gibi havaalanından şehir merkezindeki otelinize ulaşırken en çok tercih edilen Minibud adındaki servisleri tercih edebilirsiniz. Bu gibi servisler zaten kapıdan kapıya hizmet veriyor.

Şehir içi ulaşım konusunda ise Budapeşte genel olarak çok büyük bir şehir değil. Merkezde konaklarsanız gezip görülecek birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun dışında metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Eğer otelinizi metro duraklarına yakın tercih ederseniz rahatlık yaşarsınız. Taksileri ise mümkün olduğunca kullanmamanızı öneririm. Ayrıca hop on hop off otobüsleri tercih ederseniz de birçok yere bu turistik otobüslerle gidebilirsiniz.

Kısacası merkezde kalırsanız ulaşım konusunda çok sıkıntı çekeceğiniz düşünmüyorum. Ulaşım konusunda detaylı bilgileri şu yazılarda okuyabilirsiniz;

Budapeşte Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Budapeşte'de nerede kalınır rezervasyon

Fiyatlar: Budapeşte otel fiyatları konusunda yüz güldürecek bir yapıda. Özellikle Avrupa’daki turistik şehirlere göre burada çok daha uygun fiyatlara çok daha güzel tesislerde konaklaybilirsiniz.

Örnek olarak 3 yıldızlı tesisler 30-100 Euro, 4 yıldızlı tesisler 100-200 Euro ve 5 yıldızlı tesisler ise 130-350 Euro arsasında. Tabi indirim fırsatlarını yakalarsanız çok daha düşük rakamlara konaklama şansınız var.

Vergi: Budapeşte otel fiyatlarına %18 KDV dahilken %4 şehir vergisi hariç oluyor. Şehir vergisini otelinizde ayrıca ödemeniz gerekiyor.

Kahvaltı: Kahvaltı genel olarak otel fiyatlarına dahil. Kahvaltı seçenekleri ise biz Türkler için gayet güzel.

Rezervasyon: Budapeşte otel rezervasyonunuzu rezervasyon sitelerinden, fiyat karşılaştırma sitelerinden ya da otellerin kendi sitelerinden yapabilirsiniz. Benim kendi seyahatlerimde en çok tercih ettiğim otel rezervasyon sitesi ise Booking.com.

Planlarınızda yaşanabilecek herhangi bir değişimde ise konaklama seçiminize bağlı olarak rezervasyonunuza 24 saat kalana kadar ücretsiz iptal şansınız var. Booking.com’da yer alan tüm Budapeşte otellerine göz atmak için tıklayın.

Özetle Budapeşte’de Nerede Kalınır?

Özetle Budapeşte konaklama konusunda ziyaretçilerini hiç üzmeyecek bir şehir. Gerek konaklama bölge ve otel seçeneklerinin bolluğu gerekse de ekonomik otel fiyatları gezginlere keyifli bir tatilin anahtarını sunuyor.

Budapeşte’de nerede kalınır, en güzel bölge hangisi derseniz ben yazı boyunca ilk sıralarda yer verdiğim 5. Bölge (Belvaros – Lipotvaros) ile 6. Bölge‘yi (Terezvaros) tavsiye ederim. Eğer Budapeşte’nin hareketli gece hayatına yakın olmak isterseniz 7. Bölge (Erzsebetvaros), tam tersine biraz daha sakin sessiz bir yerde kalmak isterseniz de 1. Bölge olan Kale Bölgesini tercih edebilirsiniz.

Otel tavsiyesine gelirsek; ben son seyahatimde konakladığım 4 yıldızlı Callas House adlı tesiste konaklamaktan çok memnun kaldım. Gerek otelin konumu gerekse de sahip olduğu imkanlardan dolayı bir sonraki Budapeşte seyahatimde bu tesisin güncel fiyatlarına mutlaka göz atarım.

Bunun dışında; eğer ekonomik bir tesis isterseniz 3 yıldızlı Casati Budapest Hotel Superior güzel bir seçenek. 4 yıldızlı Mercure Budapest City Center oteli ise benim favorilerimden. Eğer konaklama bütçenizde sıkıntı yoksa da 5 yıldızlı Kempinski Hotel Corvinus Budapest de çok güzel bir tesis.

Budapeşte’de nerede kalınır yazım boyunca Budapeşte gezisi boyunca konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında bilgileri, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer vermeye çalıştım.

Budapeşte tatiliniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri şu yazımızda da bulabilirsiniz;

PAYLAŞ
Seyahat yazarı & Blogger. Endüstri Mühendisliği ve Dış Ticaret bölümü mezunu. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın