Ca' Pesaro Venedik

Ca’Pesaro, Venedik’te yer alan Modern Sanatlar Müzesi‘dir. Yapı, 17. yüzyıl  barok mimarisinin en bilinen örneklerindendir ve mimar Baldassare Longhena’nın son çalışmasıdır. 1682 yılında Longhena’nın ölümünün ardından Antonio Gaspari tarafından devralınan inşa çalışması 1703 yılında tamamlanmıştır. Düşes Felicita Bevilacqua La Masa tarafından miras bırakılan bu yapı için ortaya atılan tek koşul yoksul genç sanatçılara barınma imkanı sağlanmasıydı. Müze içerisinde çeşitli gösterile düzenlense de daha çok sergi amaçlı kullanılan bir yer olmuştur.

Ca’Pesaro içerisinde iki resim koleksiyonu görülebilir. Miro, Matisse, Kandisky, Klimt ve Chagall’in resim çalışmalarının yanı sıra doğu resimleri koleksiyonu, silah, zırh ve heykeller bu müzede görebilecekleriniz arasındadır.

Ca’ Pesaro Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Canal Grande, Santa Croce 2076
  • Ulaşım: 1, 2, 6 ve 14 numaralı deniz otobüslerinden biriyle San Toma durağından buraya ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Pazar Nisan – Ekim 10:00 – 18:00, Kasım – Mart 10:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 5.5 Euro’dur.
  • Notlar: Müze girişi kapanış saatinden en geç bir saat öncedir.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın